Rak płuc i długość życia

Dzięki postępowi w dziedzinie długości życia medycznej dla pacjentów cierpiących na raka płuc wzrosła o 42,5 procent, nowe metody leczenia okazały się skuteczne doprowadzenie przeżycia jednego roku od 22 do 31 procent, jest również poprawiła się jakość życia pacjentów poprzez zmniejszenie niektórych objawów związanych z nowotworem, takie jak kaszel, świszczący oddech, ból w klatce piersiowej.

Rak płuc jest jednym z najbardziej wyniszczających nowotworów podczas XII Krajowej Konferencji dell’AIMO (Italian Association of Medical Oncology) zaprezentowano wyniki uzyskane z nowych terapii, które pozwoliły na wzrost długości życia i zmniejszenie objawów związane z chorobą.

Każdego roku we Włoszech szacuje się, że liczba nowych przypadków raka płuc, od 35 do 45000, śmierci, ponownie w ciągu roku, będzie o tej samej wysokości. Rak płuca jest główną przyczyną zgonów u mężczyzn ponad 30 procent wszystkich zgonów z powodu nowotworów w obu kobiet z około 25 procent wszystkich zgonów.

Profesor Francesco Cognetti powiedział, że wiele razy, w około 50 procentach przypadków, choroba jest zdiagnozowana zbyt późno, gdy jesteś już w trakcie przerzutu, sytuacja, która pozwala na ograniczoną interwencję. Do interwencji w pierwszych dwóch stadiach choroby pozwoliłoby uzyskać oczekiwania pięcioletniego przeżycia o 60 – 80 procent. Jeśli masz możliwość uczestnictwa tylko w trzecim etapie poprzez włączenie chemioterapii, chirurgii i radioterapii ma 25 oczekiwania przeżycia procent więcej niż 5 lat, z chemioterapią w czwartym etapie osiągnąć 50 procent 1-letnie przeżycie, z medianą 10,8 miesięcy. Ogólnie, poziom całkowitego przeżycia wszystkich etapach do 5 lat, jednak zmienia się od 10 do 15 procent.

Nowy lek jest przyjmowany doustnie raz dziennie spowodowało znaczny wzrost długości życia. Ciekawostką jest fakt, że ta nowa metoda leczenia wykazała obiecujące wyniki u osób, u których rak płuca, non-small cell (około 80% wszystkich nowotworów płuc), był postęp lub przerzuty i że wyczerpały wszystkie Opcje. Przejście od 4,7 do 6,7 przetrwania miesięcy u tych pacjentów jest znaczącym zysk, który otwiera interesujące perspektywy w krótkim i średnim okresie.

Pierwsze wyniki tego nowego leku, mała cząsteczka (erlotynib), który działa w sposób selektywny będzie trafić konkretny cel molekularny, o nazwie EGFR, zostały uzyskane w badaniu klinicznym, w którym zostały wybrane kanadyjskie 731 pacjentów z 86 instytucji z 17 krajów. Ten nowy lek został przyjęty jeszcze przez onkologów, jak próbował ankietę sponsorowaną dall’Aiom, według których 83 procent uważa, że ​​lek jest przeznaczony do zmiany podejścia klinicznego, a nie tylko jest rozwiązaniem dla Pacjenci, którzy obecnie nie są leczone, ale może stać się alternatywą dla chemioterapii.

Eksperymenty będą jednak podkreślić, jak zapobieganie, niezależnie od postępu badań, pozostaje kluczowym sposobem zapobiegania niektórym śmiertelne choroby. Cognetti powtórzył, że rzucenie palenia jest podstawową formą profilaktyki, według palaczy Statystyki są 23 procent bardziej narażone na zachorowania na raka płuc niż niepalący. Jeśli palacz rzuci palenie, w okresie 10-15 lat, szansę zachorować powrót identyczne z osobą, która nigdy nie palili.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s