Rak płuc i dieta

Prawdziwy przypadek kliniczny. Dlaczego mówi się o raku płuc? Bo to jest subtelny i podstępny nowotwór, ty backstabbing, kiedy najmniej się tego spodziewasz. W rzeczywistości Pamiętam przypadek mojego przyjaciela, które następnie w pierwszych dniach mojego zawodu lekarza, gdy zaczął odczuwać krwioplucie i chrypka i odwrócił all’otorinolaringoiatra. Laryngolog przepisał terapię z wit. B12 i nadmuchiwanie (sic). Po pewnym czasie Dysfonia stały się jawne, a pacjent reevaluated innym otolaryngologa do którego zwrócił się, tym razem w Poliklinice w Mesynie, zostały znalezione za “oczywistą ucisk nerwu krtaniowego wstecznego, z paraliżu jednej struny głosowej.

W rzeczywistości, gdy pacjent nie może wymówić litery “E”, które, jak wiadomo,   jest fona z dwóch strun głosowych, które wibrują wąskie i wyróżnień między nimi. Ten pacjent miał w poprzednim miesięcy kaszel , zapalenie oskrzeli , i krwioplucie, czyli krwawe plwociny i palenie tytoniu ( palenia ), jak turecki, ze względu na stres pracy w przedziale czasu pomiędzy klientem i innymi. Inna sprawa, niestety bardzo blisko mnie, objawia się w jeszcze bardziej podstępne, pacjent doświadczył dramatyczny i nagły wysięk opłucnowy , które zmniejszyły się z terapii sterydowej i moczopędne pętli (lasix) związanego z canrenoato ani z wielokrotnym evacuative Thoracentesis: jest zreformowany w imponujący i nagle, z prędkością 1-2 dni.
.
..

Podział oskrzeli

Wykonano Thoracentesis , tym razem w środowisku Chirurgii Klatki Piersiowej, zawsze w Poliklinice Messina, to udokumentowane prawego płuca z atelectatic płata, zapalenie opłucnej z zrosty i fibryny podejrzanych skórką żółtawy; podczas Thoracentesis wyciekły około 1500 ml płynu opłucnowego, bursztyn żółty, mętny, i nie było mowy o “etap I ropniaka”. W następnych dniach, jednak nadal opróżnić płuca widoczny 350, 400 cc wysięk płynu / dzień, w sumie 2500-3000 ml przez okres 7 dni. Skanowania CT z kontrastem było ujemne i biopsji opłucnej również, jakie były przeprowadzone nieudokumentowana mesothelioma lub innych uszkodzeń ciała. Dopiero badanie cytologiczne płynu opłucnej, powtarza się w czasie, w celu udokumentowania atypowe komórki, od hipotetycznego oskrzeli płaskonabłonkowego raka. Pacjent nie przeżył stres odwodnienia, ponieważ stan kliniczny już osłabiony problemy z sercem i podstawowy i to nie było możliwe, aby przejść dalej z postępowania i dochodzenia w sprawie, która może zawierać BAL lub endoskopii.

Inne czasy, jednak jest to “bad ilo” płuc, które są ukryte w kontekście węzła chłonnego pakietu, który otrzymuje drenaż z raka związane, jako obraz “MOP globularnego”. Cierpliwy, tak jak wcześniej, nadal,   oskarżony syndrom Pancoast, czyli guz był zainteresowany żebrowego opłucnej i splotu ramiennego, powodując ból w klatce piersiowej bardzo intensywne w prawym ramieniu, co było na początku pomylić barkowym stawów prawa, z powodu poprzedniego urazu barku, który miał subtotal pacjenta do upadku i pracy trudne, że miał w młodości jako robotnik w kopalni.

Pozostałe oznaczenia są duszność intensywne, nie mogą być wyjaśnione nawet ‘ gazometrii (gazy oddechowe w granicach normy, zarówno dla ciśnienia cząstkowego tlenu i dwutlenku węgla, które na pH), kaszlu uporczywy, męczące, bardzo produkcja pianką plwociny i ropny, ale nigdy nie gory, i ból w nadbrzuszu symulując chorobę wrzodową żołądka , zaburzenia połykania był kolejny znak el ‘ anoreksja , bezwzględną odmową żywności i odchudzanie inispiegabile (por. zapalenie oskrzeli i choroba układowa ). Pacjent w końcu mieliśmy espisodi nawracające zaostrzenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc , z gorączką , coraz mniej reaguje na leczenie antybiotykami   i prawdopodobne bezsenność wytłumaczyć z przerzutami do mózgu i w konsekwencji duszności nocnej z pozycji leżącej i ściskanie płuc.

Inne czasy, węzły chłonne są wykonane paracavali które dają nacisk na żyły głównej i powoduje zastoju żylnego i tak zwany “syndrom obrzęku płaszcza.”

Epidemiologia (tj. z greckiego epi demos Logos   studiować na ludzi ).

X-ray obraz “piersi złego” palacz Rak płuca jest nowotworem nadal rośnie, to prawda, że od 1950 roku   1980 przypadków raka nie wzrosła o 330% u kobiet i 225% u mężczyzn i wzrost mężczyzn koloru. W Stanach Zjednoczonych, gdzie jest to gruczolakorak w listy przebojów,   są główną przyczyną zgonów z powodu nowotworów zarówno dla mężczyzn (> 100.000/anno), zarówno dla kobiet (> 50.000/anno). Max Zapadalność: 55-65 lat. My też i nasza zapleczu, jeśli Rzym nie interweniuje poprzez egzekwowanie przepisów ochrony środowiska i warunków sanitarnych, przyczynił się wiele do spraw epidemiologicznych! W momencie rozpoznania, tylko 20% ma zlokalizowaną formę;   Zazwyczaj, jednakże,   Rokowanie jest zawsze złe. 5-letnie przeżycie wynosi tylko 30% u mężczyzn i 50% u kobiet (u kobiet najczęstszą formą jest gruczolakorak). Z biegiem lat, zaobserwowano zmiany częstotliwości w histologii (gruczolakorak jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną formą w USA).

Etiopatogeneza.

To relatable do zmienionych nawyków życia, korzystanie z papierosów wśród kobiet oraz fakt, że one również pracować w przemyśle, jak mężczyźni. Raka płuc można podzielić na “pierwotna” i “drugi”, tj. guzy pochodzące z płuc, występujący w odległych przerzutów, znany w medycznym żargonie “powtórzeń”. Więcej prymitywnych, tj. właściwe w płucach,   mogą być łagodne, w 5% przypadków lub złośliwych i są najczęstszą z 95% przypadków. Powiedzmy, że nowotwór płuc jest w rzeczywistości guz wynikające z oskrzela, a bardziej dokładnie, z nabłonka błony śluzowej oskrzeli, gatunków oskrzeli dużego kalibru, a zwłaszcza wnęki, czyli w miejscu, w którym oskrzela przenika do miąższu płuc, podczas gdy formy wypełniacza tkanki łącznej, która jest, to są bardzo rzadkie i najczęściej jest to mięsaki. Innym rozróżnienia “drobna” jest “rak płuca” i “nie-drobnokomórkowy rak komórek” i Rozróżnienie to powód, aby być w wysokim stopniu złośliwości pierwszych form, najczęściej od innych powoduje przerzuty, zwłaszcza w mózgu.

Jak zapobiegać raka płuc?

Czynniki ryzyka:

•               Palenie papierosów i przemysłu! Dym bierny jest również ryzykowne dla genezy nowotworu jako aktywny, także smogu i zanieczyszczenia powietrza (Chemikalia przemysłowe (nikiel, chrom, arsen i kadm, promieniowanie jonizujące) i pobyt w środowiskach zamkniętych, takich jak kopalnie gdzie istnieje   radon (por. ryzyko raka układu oddechowego i zanieczyszczenia przemysłowe ). Nadal konieczne jest, aby myśleć o genezie wieloczynnikowych, tj. czynników predysponujących środowiskowych i genetycznych. Dieta z tłustych zbierają, preferując diety owoców i warzyw, z   Niedobór witaminy E i B-karoten zapobiega powstawaniu nowotworów. Następnie guza, jako mojego zmarłego profesora, “to utwór, który zacina w kołysce”: znane   i mutacje w genie (RB Pacjenci siatkówczak którzy osiągną dorosłość) i gen p53 wystąpienie pierwszej występuje ryzyko zachorowania na raka płuc lub innego złośliwość niż 2/3 wyższa).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s