Rak płuc długość życia

Płuca są dwa organy symetryczne, gąbczaste, umieszczone w klatce piersiowej, z funkcją jest przenoszenie tlenu do krwiobiegu i oczyścić to tchnął dwutlenku węgla wytwarzanego przez organizm.
Rak płuc wpływa na tę funkcję, powodując niekontrolowany wzrost niektórych komórek w płucach (te, które stanowią oskrzeli, oskrzelików i pęcherzyków płucnych), które mogą stanowić masę obniżają prawidłowy przepływ powietrza, lub spowodować, oskrzeli lub płuc krwotok.
95% przypadków raka płuc powstaje dokładnie z nabłonka i nazywa rak oskrzeli (który pochodzi z oskrzeli), podczas gdy w pozostałych 5% przypadków, źródło może być na poziomie różnych tkankach, które tworzą płuc, na przykład nerwowego i hormonalnego tkanek (w tym przypadku mówi się o rakowiaka płuc pochodzenia neuroendokrynnych) lub limfatyczne (w tym przypadku jest to chłoniak płuc).
Rak płaskonabłonkowy lub rak płaskonabłonkowy stanowi 25-30% guzów i oskrzeli urodzonych w drogach oddechowych kalibru średnich i dużych. Wynika to z tego przekształcenia nabłonku oskrzeli spowodowanych przez palenie papierosów. To jest rak płuc z najlepszym rokowaniem.
Nawet drobnokomórkowego lub niedrobnokomórkowego raka płuca, które obserwuje się w 20% przypadków występuje w oskrzelach, które mają większą średnicę i jest skorelowana z paleniem papierosów. Nowotwór ten składa się z komórek o małych rozmiarach, zawierającego miejsce neuroendokrynnych typu i może występować w czystej postaci lub jednocześnie z innymi rodzajami. Jego prognozy są zwykle gorsze niż poprzednie.
Gruczolakorak L ‘występuje w około 30% przypadków i jest zlokalizowany, w przeciwieństwie do poprzedniego, w więcej obwodowych, tj. na poziomie oskrzeli mniejszego kalibru. Rak płuca jest najbardziej powszechne wśród ludzi, którzy nigdy nie palili, a czasem jest to spowodowane obecnością płuc blizn (np. dla starych infekcje, gruźlicę lub zapalenie opłucnej).
Podtyp jest reprezentowany dall’adenocarcinoma BAC, która pochodzi przez komórki wyściełające pęcherzyki i, że ma tendencję do rozprzestrzeniania się wzdłuż dróg oddechowych.

Rzadziej (10-15%) było raka wielkokomórkowego.

Z punktu widzenia klinicznego jest zwykle odróżnić niedrobnokomórkowego raka płuca (np. małe komórki), rak płuc i nie-drobnokomórkowego (która obejmuje pozostałych rodzajów wymienionych powyżej). Znaczenie tego podziału jest połączony do różnych rodzajów obróbki.
W klasyfikacji tej i innych nowotworów z wykorzystaniem tzw systemu TNM.

T parametr określa wielkość guza pierwotnego (tj., co przejawia się w pierwszym przypadku, że są więcej niż jedna jest w płucach, a w pozostałej części ciała), parametr N uwzględnia możliwe Udział węzłów chłonnych, a na końcu parametru m odnosi się do obecności lub nieobecności przerzutów.
Rak płuc nie zawsze pojawia się wyraźnie od samego początku, a objawy mogą być wspólne z innymi chorobami płuc:. Suchy kaszel lub śluz (czasem smugi krwi), niewielkie krwawienie z kaszlu (krwioplucie), trudności oddychaniu, ból w klatce piersiowej i utrata masy ciała są charakterystyczne objawy, które mogą wystąpić w łagodnej formie oraz w niewielkim odsetku przypadków zaginionych.
Badanie i histologiczne (np. badanie pod mikroskopem fragmentu tkanki pobranej z guza) jest niezbędna do utworzenia z odpowiednim programem terapii.

Do diagnozy raka płuc, którzy wyrazili objawy, oprócz badania klinicznego, radiografii i badania CT klatki piersiowej są niezbędne.

W przypadkach wątpliwych, będziesz korzystać z PET lub najbardziej irytujące, ale konieczne metody, takie jak bronchoskopia (również do tkanki o wycofanie bez operacji).

W przypadku raka płuc, choroby jest bardziej agresywny i ze względu na tę cechę, leczenie opiera się głównie na chemioterapię i radioterapię (jeśli to możliwe), chirurgii, w tym usunięcia guza poprzez usunięcie części płuc udział, w całości lub w części (lobektomia), jest przedstawiona jedynie w wybranych przypadkach.

W l non-small cell tumor “operacji zamiast reprezentuje leczeniem z wyboru, o ile nie są już obecne przerzuty odległe.

W przypadku dużego guza istnieje możliwość chemioterapii, przed lub po operacji chirurgicznej, która przyjmuje nazwę neoadiuwantowej lub adiuwanta, odpowiednio, w celu zmniejszenia wielkości guza z wolnych nawrotów.

Wśród najbardziej aktywnych czynników chemioterapeutycznych obejmują taksany i pochodne platyny.
W odniesieniu do leków biologicznych, nowe terapie są w nauce, w szczególności w stosunku do “EGFR (czynnik wzrostu komórek zaangażowanych w proliferacji) i wobec genu ALK (receptor błony, która produkuje proliferacji bodźca).
Najważniejszym czynnikiem ryzyka w przypadku raka płuc, jest reprezentowany przez dym papierosowy: zawiera liczne substancje działające bezpośrednio (tj. w bezpośrednim urazu) lub pośrednio (tzn. w czasie wymiany obiektywu) na poziomie oskrzeli.
Istnieją inne chemiczne substancje rakotwórcze, takie jak azbest (azbest), radonu metale ciężkie, smoły i oleje mineralne, które powodują raka płuc, zwłaszcza w tej części populacji, która wchodzi w kontakt z tymi substancjami w pracy mówią w tym przypadku narażenia zawodowego.

Palenie papierosów jest obecnie uważana za najważniejszy czynnik przyczynowy dla raka płuc, okazało się, że mężczyzna z 35, którzy palą 25 lub więcej papierosów dziennie ma ryzyko zgonu z powodu raka płuc przed 75 lat o 13%, a ryzyko zwiększa się wraz z liczbą wypalanych papierosów (w bezpośredniej proporcji: więcej, tym większe ryzyko), all ‘wiek palenia startu (młodszy jesteś, tym większe ryzyko uruchamiania)
Wszystkie ‘w przypadku braku papierosy z filtrem (produkty spalania, takie jak smoły, w znacznym stopniu przyczyniają się do patologii).

U pacjentów, którzy rzucili palenie zmniejsza się ryzyko, w ciągu 10-15 lat, do równa, że ​​kogoś, kto nigdy nie palił, jeśli nie można zatrzymać w czasie. Bierne palenie zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc (tj. wzrost o 19% osoby ryzyko zachorowania nie palący raka płuc).
Zgodnie z najnowszymi ISTAT, umieralność na raka zmniejszyła się o około 2% rocznie, a w przypadku raka płuc, spadek ten dotyczy tylko mężczyzn jak u kobiet, zgonów wzrosła o 1, 5%.
Aby zrobić dobre profilaktyki raka płuc musimy wyeliminować palenie.
Nadal nie ma zgody wśród ekspertów, czy do kontroli (tj. badania okresowe) Ludzie, którzy są w grupie wysokiego ryzyka, ponieważ palaczy lub byłych palaczy: Powodem jest to, że nie zawsze są one skuteczne badania przesiewowe, wykrycie raka we wczesnym stadium i pozwalają do wykonywania terapii, które zwiększają rzeczywiście czas trwania życia osoby.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s