Rak płuc dieta

Wszystkie nowotwory płuc są śmiertelne.

Nowotwory płuc są takie same.

Rzucenie palenia gwarantuje, że nie zachoruje na raka płuc.

Większość palaczy rozwój raka płuc.

Jeśli jestem ostrożny kliniczne objawy raka płuca (kaszel, ból w klatce piersiowej, lub plwociny zmieszane z krwią), będę w stanie dowiedzieć się wcześniej.

Gdybym tylko miał rentgenowskie klatki piersiowej kilka miesięcy temu, może od razu wiem, mój nowotwór, a ja znajduję się w tej sytuacji.

Wszystkie guzki wykryte przez radiologicznych klatki piersiowej są rakotwórcze.

Jeśli mój RTG klatki piersiowej jest ujemny, nie mam nowotwór płuc.

l Mój lekarz mówi, że zostały usunięte wszystkie guza.

Chemioterapia nie jest przydatne dla pacjentów, którzy mają zaawansowanego raka.

Chociaż rak “drobnokomórkowy” jest najbardziej gwałtowny wzrost, jest tylko bardzo uleczalne formy raka płuc.

Każdy ból lub dyskomfort rozwija się po zakończeniu leczenia, należy rozważyć możliwość oznaką nawrotu.

Jestem wielkim palaczem, ale jeśli wziąć witamin i przeciwutleniaczy w dużych dawkach, może zapobiegać tego samego raka płuc.

Nie mam nikogo do rozmowy o mojej chorobie. Istnieje wiele grup wsparcia dla chorych na raka piersi i raka prostaty, ale nie za to z płuc.

FaktyTo nie jest. Odnotowano duży postęp w różnych dziedzinach leczenia, w tym chirurgii, radioterapii, chemioterapii i multimodalnego.

To nie jest prawda. Mnogość mutacji przygotowuje grunt do różnych form raka, które mogą mieć różne tempo wzrostu, inną inwazyjną zdolności oraz inną odporność na terapie.

Rzucenie palenia z pewnością zmniejszyć indywidualne ryzyko śmierci z powodu raka płuc. Ryzyko zachorowania na raka płuc utrzymuje się dłużej niż dziesięć lat od osoba przestała zanikać, ale zmniejsza się z czasem, a po dziesięciu latach jest o połowę mniejsza od palacza.

Większość palaczy nie zachoruje na raka płuc, a wiele osób niepalących może mieć nowotwór płuc. Jednak ryzyko jest 20 razy większa dla palacza.

Kiedy osoba ma objawy raka płuc, rak jest często już w zaawansowanym stadium. Rak płuc jest bardzo trudne do zdiagnozowania wcześnie.

Nowotwory płuc mogą powstać dziesięciu lat można rozpoznać po raz pierwszy. W rzeczywistości trwa miesiące i lata, zanim diagnoza jest możliwa. To “trudne pojęcie do zrozumienia.

Guzki w płucach może być spowodowane wieloma przyczynami. Niektóre z nich są raki płuc, podczas gdy inne są przerzutów pochodzących z guzów powstańców w innych częściach ciała. Istnieje jednak wiele łagodnych guzków lub noncancerogeni, urazów starych, które obejmują zapalenie (ziarniniaki), łagodnych nowotworów (hamartoma) oraz inne procesy łagodne zakaźnych typu. Większość łagodnych zmian będzie obecny i nie zmieni wygląd na zdjęcia rentgenowskie na dłużej niż rok. Nie jest tak w przypadku guza.

RTG klatki piersiowej często nie wykazuje raka płuc, który może ukrywać się jak cień za małe lub za żeber struktur naczyniowych śródpiersia (w środku klatki piersiowej).

Chociaż mały i w początkowym etapie, to jest możliwe, że lekarz nie może usunąć cały nowotwór. I “ważne, że całkowite usunięcie guza potwierdzono histopatologicznie.

Odnotowano znaczne postępy w chemioterapii w ostatnich latach. Kombinacja leków może zwiększyć czas przeżycia u pacjentów z zaawansowanym rakiem. Ponadto, dostępność leków w stanie zmniejszyć lub wyeliminować efekty uboczne, takie jak nudności i wymioty, dokonał chemioterapii lżej.

Etap po etapie raka płuc, “drobnokomórkowy” zachowuje się podobnie jak inne rodzaje raka płuc. Po części jest to spowodowane znaczną poprawę w chemioterapii raka “non-small-cell” w odniesieniu do braku postępów w leczeniu “small-cell”.

Rak płuc może się powtarzać z pewnością w dowolnej części ciała. Jednak u większości pacjentów z rakiem płuca są starsze, mają więcej ból i dyskomfort. Lekarze zazwyczaj uważają obecność nowych objawów, trwałego wzrostu objawów lub niewyjaśniona utrata masy ciała, jako wskaźników ewentualnego nawrotu choroby.

Chociaż niektóre dane naukowe wskazują, że przeciwutleniacze mają korzystny wpływ na ograniczenie występowania nowotworu, nie wykazano w sposób pewny. W rzeczywistości, bardzo niewiele jest wiadomo na temat wpływu diety w profilaktyce raka płuc.

W ostatnich latach, wielu z nich jest tworzenie grup wsparcia dla pacjentów z rakiem płuc. Zapytaj zespół do Włoch adresów ALCASE, adresy e-mail, numer telefonu i faksu grupy wsparcia, które zajmują się tego przyczyny.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s