Niedrobnokomórkowy rak płuc zaawansowanie i statystyki

– Informacje ogólne
– Informacje na temat stopnia zaawansowania choroby
– Opcje leczenia
– Leczenie etapie
– Zalecane lektury

WSTĘP
DST profile są karty, które dają krótkie informacje na temat choroby, lekarz wykonuje procedury diagnozowania i postoju oraz dostępne metody leczenia.

Celem niniejszej informacji jest przygotowanie pacjenta lub jego rodziny na rozmowę z onkologiem zawierający informacje niezbędne mu zadać wszystkie pytania, które chcemy mieć odpowiedź na choroby i leczenia: onkolog jest w rzeczywistości, tylko Mogę dać prawo porady dla danego przypadku.

INFORMACJE OGÓLNE

Co jest rak płuca?
Rak płuca jest nowotworem złośliwym, który tworzy się w tkance płucnej. Płuca są dwa organy w kształcie stożka, które zajmują większość miejsca dostępnego w klatce piersiowej. Poprzez oddychanie, płuca pełnią ważną funkcję przenoszenia tlenu w całym organizmie i wydaleniu dwutlenku węgla, która jest resztą metabolizmu komórkowego. Wewnętrznie płuca są utworzone przez szereg kanałów, które biorą nazwę oskrzeli.

W oparciu o charakterystykę komórek wykrywalne pod mikroskopem rozpoznać dwa rodzaje raka płuc: raka drobnokomórkowego i niedrobnokomórkowego raka.

Raka drobnokomórkowego zwykle znajduje się u palaczy lub ex palących. Istotne jest, aby udać się do lekarza rodzinnego, jeśli którykolwiek z następujących objawów: kaszel lub uporczywy ból w klatce piersiowej, świszczący oddech, duszność, obecność krwi w plwocinie, chrypka lub obrzęk twarzy i szyi.

Jak sformułować diagnozę?
Jeśli są objawy, lekarz, po wizycie, zalecić badania krwi i prześwietlenie klatki piersiowej, a później, tomografia komputerowa (CT), które pozwala na przeglądanie mózgu, klatki piersiowej i brzucha.

W przypadku nieprawidłowości do badań radiologicznych, lekarz może zażądać bronchoskopii, specjalny egzamin, który jest prowadzony przez włożenie narzędzia, bronchoskopu poprzez krtani do oskrzeli, dzięki czemu mogą one być rozpatrywane wewnętrznie. Bronchoskopię jest zwykle wykonywane w szpitalu. Przed badaniem podaje się bezpośrednio w gardle znieczulającego lokalnych, aby uniknąć nawet najmniejszego dyskomfortu, z wyjątkiem być może pewnym ciśnieniem. W tym samym miejscu, operator może wykonać biopsję, polegającą na usunięciu niektórych komórkach od ścian oskrzeli lub próbki tkanek, które mają być wysłane do laboratorium do badania histologicznego.

Aby osiągnąć punkty szczególnie trudne do wykonania usuwanie próbek tkanek z bronchoskopu, operator może kontynuować biopsji aspiracyjnej, który składa się z małe nacięcie w skórze, przez które wprowadza się cienkiej igły, przesuwając ją między żebrami do punktu pożądane. Po zbierania, próbki są przesyłane do laboratorium w celu zbadania pod mikroskopem i na oznaki sprawdzić komórek nowotworowych. Chociaż badanie to wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Szanse na wyleczenie (rokowania) i wybór metody leczenia zależy od lokalizacji i stadium raka (czy to ogranicza się do płuc lub czy przerzuty do innych organów), jak również ogólnego stanu zdrowia.

Powrót do góry

INFORMACJE NA stadium choroby

Etapy raka płuca

Kiedy już ustalono na obecność nowotworu, można poddać dalszym badaniom w celu określenia, czy komórki nowotworowe przenosić się z jednego lub obu płuc do innych części ciała (przemieszczania). Drobnokomórkowy rak płuc jest zdefiniowany jako:

– Zlokalizowane: gdy guz jest ograniczony do jednej stronie klatki piersiowej, w tym węzłów chłonnych śródpiersia (w przestrzeni między dwoma płuc, które zawiera również wielkie serca i naczyń, tchawicy i przełyku) i te umieszczone nad obojczykiem po tej samej stronie guza;

– Zaawansowane, gdy ma się raka płuc na zewnątrz, infiltracji innych tkanek w piersi lub innych części ciała, lub w obecności płynu w opłucnej lub zaangażowania węzłów chłonnych po przeciwnej stronie do płuc, gdzie nowotwór jest zlokalizowany ;

– Ustępująco gdy guz nawraca po leczeniu. Może ona pochodzić z powrotem w tym samym miejscu guza pierwotnego lub innego narządu.

Powrót do góry

METODY LECZENIA

Jak jest rak płuc drobnokomórkowy

Możliwości terapeutyczne obecnie dostępne do leczenia niedrobnokomórkowego raka płuc są:

operacja;
radioterapii;
chemioterapii.

Są, ponadto, w trakcie badań klinicznych w celu oceny skuteczności nowych terapii.

Konieczność zabiegu jest uzasadnione, gdy guz jest zlokalizowany, bardzo rzadki przypadek sprawia, że sam podejść rzadkością operację. Niekiedy może być przydatna dokładnie określić rodzaj raka, z których pacjent cierpi. Jeśli, jednak, decyduje lekarz wykonać leczenia chirurgicznego, guz może być usunięty w drodze jednego z następujących rodzajów działań:

– Resekcja Wedge: polega na usunięciu tylko małą część płuc;

– Lobektomia: jest działanie, które można usunąć całą sekcję (płat) z płuc;

– Płuca: chirurgia jest usunięcie całego płuca.

Na tym samym posiedzeniu, lekarz może także usunąć węzły chłonne, aby sprawdzić, czy są one wolne lub zagrożone przez choroby.

Radioterapia (zwany także radioterapii) wykorzystuje promieniowania o wysokiej częstotliwości do niszczenia komórek nowotworowych i zmniejszenia wielkości guza. Promieniowanie może pochodzić z urządzenia na zewnątrz ciała (zewnętrznej radioterapii) lub substancji radioaktywnej (izotop) mogą być wprowadzane bezpośrednio do ogniska za pomocą rurek z tworzywa sztucznego (wewnętrznej radioterapii, lub cewniki). Radioterapia do leczenia niedrobnokomórkowego raka płuc jest zwykle z zewnątrz typu. Promieniowanie może także być stosowany do usuwania przerzutów utworzone w innych częściach organizmu, lub do zapobiegania tworzeniu się przerzutów do mózgu. W tym ostatnim przypadku jest on nazywany profilaktyczne napromienianie mózgu. Ze względu na potencjalne poważne skutki uboczne, że ten rodzaj promieniowania może mieć na funkcje mózgu, lekarz musi poinformować pacjenta szczegółowo, która musi wyrazić zgodę na leczenie. Radioterapia mogą być realizowane samodzielnie lub w połączeniu z leczeniem chirurgicznym i / lub chemioterapii.

Chemioterapia jest zastosowanej metody leczenia, który niszczy komórki nowotworowe poprzez podawanie leków, które można stosować doustnie w postaci tabletek lub dożylnie. Jest to najczęściej leczenia wszystkich etapach drobnokomórkowy rak płuca. Chemioterapia jest to tzw leczenia, ponieważ lek ten wprowadza się do krwiobiegu, rozprzestrzenia się w organizmie i w ten sposób można osiągnąć i niszczenia komórek nowotworowych, które są ewentualnie rozmieszczone poza płuc, nawet do mózgu.

Powrót do góry

Leczenie w zależności od etapu

Wybór metody leczenia zależy od miejsca i stadium nowotworu, wieku i ogólnego stanu pacjenta.

Specjalista może zaproponować standardowe leczenie jego skuteczności u pacjentów w ostatnich badaniach, lub udział w badaniu klinicznym. Standardowe leczenie nie musi pracować dla wszystkich pacjentów i mogą mieć więcej skutków ubocznych niż myślisz. Z tego powodu badania kliniczne w celu określenia najbardziej skutecznych sposobów leczenia, oparte na najnowszych informacjach dostępnych w czasie.

Small cell lung carcinoma zlokalizowane
Możliwości leczenia są następujące:

Chemioterapia i radioterapia w pierś z lub bez profilaktycznego napromieniania mózgu;
chemioterapii z lub bez profilaktycznego napromieniania mózgu;
Operacja następnie chemioterapię z lub bez napromieniania profilaktycznego mózgu.

Zaawansowany rak płuca
Możliwości leczenia są następujące:

chemioterapii z lub bez profilaktycznego napromieniania mózgu;
radioterapia przerzutów (na mózg, kości, kręgosłupa) w celu złagodzenia objawów.

Nawrotem raka płuca
Możliwości leczenia są następujące:

Paliatywnej radioterapii, która ma na celu złagodzenia objawów;
chemioterapii paliatywnej;
terapia laserowa, radioterapii i / lub położenia, ze względu na operację, urządzeniami zapewniającymi drożność dróg oddechowych, tak łagodzić objawy
udział w badaniach klinicznych mających na celu ocenę nowych leków stosowanych w chemioterapii.

Powrót do góry

Literatura

– Naszyjnik Słonecznik: Rak płuca , chemioterapia , radioterapia

– Profile Farmakologiczne: profil farmakologiczny w stosunku do leków stosowanych w leczeniu

Powrót do góry

AIMaC jest wdzięczny AIOM (Italian Association of Medical Oncology) Młoda, aw szczególności dr Giulia Pasello (II Oddział Onkologii Klinicznej, Instytut Onkologii Veneto AOU San Martino IST – Genoa) do krytycznej oceny tekstu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s