Długość życia w raku płuc

Dwadzieścia lat temu było to równoznaczne ze śmiercią w ciągu 4 miesięcy od diagnozy. Dziś, pozostając bete noire medycyny, rak płuc nie jest już przekonanie ostateczna. Postęp, krok po kroku, nadal mierzyć się tutaj, na dorocznym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO) w Chicago zamyka jutro, najważniejsze wydarzenie w świecie dla osób zaangażowanych w leczeniu raka.

Dziś 20% może być obsługiwany i większość z nich przekracza pięcioletniego przeżycia, bramkę, poza którą nie można uznać za wyleczone. Aby działać, a nie leki zapewnione 4 miesiące życia. Dzisiaj, z ostatniego kroku ogłosił wczoraj, dwa lata. Przeciwko drugiej mordercy dużym (na nowotwory jelita grubego , piersi i prostaty ) z postępu prac w małych kroków doprowadziło skuteczność uzdrawiania, które wykracza poza większości wszystkich przypadkach, w przypadku prostaty, więc długie przeżycia, które sprawiają, uderzając pacjenta, późnym okresie życia, w innych przyczyn zgonów, takich jak te, które nie ma nowotworu.

Ale w międzyczasie “black beast” ma się do strajku, we Włoszech, 38.000 osób rocznie (1,2 mln na całym świecie), dzięki czemu jest najczęstszym rakiem. On również zmienił oblicze bardziej niż inne “killer wielkiego”, teraz reprezentujących rodzaj awangardy zła. W tym toku z tym nowotworem są ściśle przestrzegane przez wszystkich lekarzy onkologów. “Dwadzieścia lat temu mieliśmy do czynienia w praktyce, łączącą jeden typ raka, jeden z palaczem, który był 90% przypadków. Dziś jednak, istnieją różne rodzaje i najbardziej niepokojącym zjawiskiem typowym dla niepalących, dochodzimy do jednego w pięciu przypadkach, i nadal rośnie “, mówi Cesare Gridelli, główny badacz z międzynarodowego badania, które doprowadziły do ​​Chicago ostatni krok naprzód z terapii lekowych, dyrektor Departamentu Onko-hematologii Moscati di Avellino – “Przed chemioterapią, a następnie ich kombinacje, a następnie leki ukierunkowane na konkretne nieprawidłowości genetycznych, które były odkryte dodanych do 4 miesięcy działać w miesiącu więcej na raz. Teraz, dzięki naszej pracy dodaliśmy kolejne 3 miesiące razem, podchodząc do dwóch lat od mediany przeżycia. Innym istotnym elementem, strategia, proste, możliwe dzięki niskiej toksyczności cząsteczki: nie zawiesza, między jednym a drugim cyklu chemioterapii, administracji znanego leku, pemtrexed, jak miało to miejsce do tej pory. Ciekawe także dla innych nowotworów. “

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s