Diagnostyka raka płuc

Rak płuc może być wcześnie wykryte za pomocą prostego badania krwi , nowa broń w rękach lekarzy onkologów, którzy odchodzą wysyła bieżącą diagnozę wykorzystuj spirali Tac . Rak płuca jest główną przyczyną zgonów w krajach uprzemysłowionych, raka, który dotyka palaczy, ale również pokoje dla niepalących. W przypadku osób niepalących, jednak ten nowotwór jest mniej agresywny w stosunku do palaczy, wskaźnik przeżycia po 5 latach był wyższy. Nowa diagnoza, że ​​jest oparta na analizie krwi, został ogłoszony przez Pier Paolo Di Fiore, dyrektor Programu Medycyny Molekularnej w Europejskim Instytucie Onkologii, w Dniu IEO 2013.

Wykryty wcześnie rak płuca znacznie zwiększa przeżywalność. Pier Paolo Di Fiore, wyjaśnia, że jeśli nie zostaną podjęte działania na raka płuc w pierwszym i drugim etapie , gdy guz nie jest jeszcze rozpowszechniona, są duże szanse odzysku (w tym etapie chirurgicznym może wyleczyć 75 procent pacjentów). Ekspert wyjaśnia, że od jakiegoś czasu na IEO, w ramach projektu Cosmos , nałogowych palaczy są narażone na Tac spiralne, praktyki, ale może medicalize pacjentów też.

Wczesne rozpoznanie raka płuca jest bardzo ważne, ale często pacjenci są zniechęceni rodzaju analizy, udoskonalone procedury mogą zrobić różnicę. Spirala Tac jest wykonywana u pacjentów “zdrowych”, ale z wysokim ryzykiem chorób jak palenie. Pier Paolo Di Fiore pokazuje, że zdrowy człowiek jest mało prawdopodobne, aby przejść szereg testów, zwłaszcza jeśli towarzyszy kilka niedogodności: list oczekujących, koszty, straty z całym dniu pracy, pewna ilość ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie, itp. .. Wymień te procedury przy pomocy prostego badania krwi znacznie zwiększy przyczepność do kontroli, do bardziej koszty będą znacznie niższe (coś taniej, niż 10 razy).

Nowy test diagnostyczny jest wynikiem pracy rozpoczął się kilka lat temu, gdy naukowcy del’IEO utożsamiali niektórych substancji we krwi, takich jak mikro-RNA, wydzielanej przez komórki. W trakcie badań okazało się, że komórki nowotworowe wydzielają wiele mikro RNA zdrowych. Łącząc różne informacje dostępne badacze następnie opracował proste badanie krwi może powiedzieć, czy jesteś na wysokie lub niskie ryzyko raka .

Test przeprowadzono poprzez analizę krwi przedstawiono niezawodność podobną do Tac spirali, aby móc stosować na dużą skalę, ale musi czekać do czasu zakończenia badania Cosmos 2, wieloośrodkowe badanie, które ma na celu ocenę wiarygodności przetestować w większości szpitali. Według szacunków badań naukowcy będą dostępne dla wszystkich najbardziej w ciągu dwóch lat.

Test opiera się na analizie krwi, nie będą w stanie wykryć wczesnego raka płuc, ale także piersi, dla tego ostatniego, jednak musi czekać trochę “więcej (około 4-5 lat), tak, że może on być stosowany na dużą skalę. Naukowcy wyjaśniają, że w odniesieniu do badań przesiewowych raka płuca tylko mają wpływ nałogowych palaczy, co stanowi około 95 procent tego nowotworu, podczas gdy w przypadku raka piersi kontroli powinny obejmować cały populacji kobiet. Pier Paolo Di Fiore podkreśla, że ​​jeśli jeden z 100 nie rozpoznano raka płuca, raka piersi za to, co mają mniej niż jeden na tysiąc i pracy laboratorium jest więc znacznie większy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s