Czy rak płuc dziedziczny?

Dziedziczne nowotwory? Jedynie niewielka część
Wśród najczęstszych nowotworów, np. jelita grubego lub raka piersi, przypadki “członkowie rodziny” to tylko jeden w 1000
MILAN – Guzy są dziedziczne? Nie jest to kwestia sa, że ​​często pojawia się, powszechna obawa, która staje się coraz bardziej groźne w przypadku braku ostatecznej odpowiedzi. Ale jeśli spojrzeć na liczby, to czuje się uspokojony: tylko bardzo niskie (mniej niż 5%) wszystkich nowotworów diagnozowanych co roku, w brzmieniu przez lekarzy do kategorii co żargonie nazywa “członkowie rodziny”, ponieważ mają oczywiste pokrewieństwa. W przypadku rzadkich nowotworów jak siatkówczaka (co wpływa na oko) Statystyka mówić o dziedzicznych przypadków na 100000 osób w przypadku raka i rozpowszechnione – takie jak te, na raka jelita grubego lub piersi – związek jest jednak, około jeden na 1000.
Aby zadeklarować znajomo, to trzeba wziąć pod uwagę z wielu rodzin przypadków ludzi, którzy się na raka w młodym wieku (do 40 lat), bez kolejnych odcinków, w których początek choroby jest o wiele bardziej prawdopodobne, ze względu na starzenie się komórek (najczęstszą przyczyną rozwoju patologii nowotworowych).
Na ludzi, którzy uważają się za zagrożone, a następnie przechodzi w serii badań klinicznych i nie działają niektóre testy. W praktyce osoby te muszą przejść te same badania przesiewowe, że reszta populacji, są zalecane po 45-50 lat (np. PSA w kierunku raka prostaty lub mammografii na piersi). “Nie ma potrzeby, aby interweniować w inny sposób – mówi dr Emanuela Taioli, kierownik Działu Epidemiologii Molekularnej i Genetyki w Policlinico Mediolanu – ponieważ jest wiele osób, które są monitorowane i kontrolowane, a nosicielami wadliwego genu, nie rozwijają rak “.
Kim jest syn lub wnuk pacjentów chorych na raka, lub pacjentów, którzy decydują – przekroczony guz – mieć dziecko, aby mogli czuć się uspokojony. “To jak na wysokości … – kontynuuje dr Taioli -. Mamy jasno wiedzieć, że istnieje genetyczny część ze względu na rodziców, a spowodowane przez dietę, ale jak połączyć noworodka jest całkowicie nieprzewidywalny Możesz rozmawiać. gotowości, ale nieskończone różnice występują nawet wśród osób o podobnych składników. ”

Większość nowotworów (w około 95% z tego, co nie zdefiniowano rodziny) ma więc charakter “sporadycznie”, ale ma możliwości genetyczne: poprzez badania DNA, które można znaleźć w każdej osobie, genów, które są już znane onkologów jako “ryzykowne”, a które wskazują na predyspozycję do rozwoju choroby. Predyspozycje, które mogą być dwóch rodzajów: wobec guza (ten gen w połączeniu z innymi może prowadzić do raka) albo z czynnikami środowiskowymi (klasycznym przykładem: dymu). W pierwszym przypadku mówimy o łącznej wielogenowe, ze szczególnym wydarzeniem i niekończącej się szereg możliwych wariantów, ale skoncentrować uwagę wielu uczonych.
W drugim istnieją już przesłanki bardziej zdefiniowane, takie jak te z genów metabolicznych, które po zmieszaniu – na przykład – do niektórych substancji, typowego dla wielu wschodnich diety, prowadzą do zwiększonego ryzyka raka wątroby, podobnie jak w przypadku innych genów, które metabolicznych – w połączeniu z paleniem – osoba ta zachowuje się w ryzyko raka płuc niż dwukrotnie.
Nacisk jest zatem na celu systemu quell’intricato Stowarzyszenia “random” (random), który występuje w naszym DNA i że nie ma nic wspólnego ze znajomo: wielogenowe połączenie w rzeczywistości. “Celem naszej pracy – mówi dr Thomas Dragani, szef dziedziczeniu wielogenowej w” National Cancer Institute w Mediolanie – jest zidentyfikowanie niekorzystne kombinacje, żeby sugerować kontroli i właściwego stylu życia, które mogą w jakiś sposób przeciwdziałać i przez to zmniejszyć ryzyko raka całej populacji. ”

Istnieje polimorfizmy genetyczne, które onkolodzy już znany jako “niekorzystne” w rozwoju nowotworu (na przykład w celu załadowania genu BRCA2 piersi, jelita grubego dla MLH1, RNASEL dla prostaty) i jest od tych, które zaczynają się w obecnych badaniach naukowych , szuka nowych sposobów, by pokonać chorobę. Ważnym rezultatem otrzymano niedawno przez kierowanego przez Thomasa i Dragani Emanuela Taioli, który badali rolę genetycznym polimorfizmem genu L-myc w prognozowaniu nowotworów płuc, ale także do innych typowych, takich jak rak piersi , okrężnicy i prostaty (wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie Clinical Cancer Research ). “Wybraliśmy L-myc gen bo już podano, iż jest czynnikiem ryzyka. Teraz okazało się, że w stanie przewidzieć, czy pacjent ma specyficzny polimorfizm tego genu, choroba rozwinie się w nim więcej lub mniej agresywne, w zależności od pewnych okolicznościach, “Dragani mówi. W świetle tego odkrycia, w związku z tym, specjaliści będą kolejne narzędzie przewidywania klinicznego rozwoju raka, a w związku z tym, do wyboru odpowiedniej metody leczenia każdego pacjenta, lek. Emanuela Taioli podsumowuje: “Będąc w stanie przewidzieć, jak będzie rozwijać się nowotwór jest wielkim osiągnięciem, które pozwala nam na nasz ruch, zanim nowotwór rozwija się i że pomaga nam wybrać właściwą dawkę leku, a także ograniczenie skutków ubocznych. “.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s