Rak płuc. Etap 4 raka płuc

Etap 4 raka płuc – nieodwracalna stan ciała, gdy komórki nowotworowe są wpływa nie tylko na płuca, ale także w innych narządach w ciele ludzkim. W tym artykule weźmiemy szybki przegląd Etap 4 raka płuc.

Rak płuc – jest śmiertelna choroba charakteryzująca się tworzeniem i wzrost komórek nowotworowych w płucach pacjenta. Uważa się, że główną przyczyną raka płuc – palenia. Rak płuc może przebiegać bezobjawowo przez długi czas, ale jego objawy występują po: odkrztuszanie krwi, kaszel, ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, silny odchudzanie, itp.

Istnieją dwa rodzaje raka płuc: drobnokomórkowy i niedrobnokomórkowy rak płuca. W przypadku raka płuc, charakteryzuje się cechami obu typów, nazywa mieszania MAGNOCELLULAR NSCLC lub raka. Jednakże, ten rodzaj raka jest niezwykle rzadka. Rozpoznanie raka płuc są przypisane następujące badania: promieniowanie rentgenowskie, badania krwi, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, procedur radiologicznych, osteotsintigrafiya.

W pierwszym etapie na raka płuc.

Jest to początkowa faza raka płuc, gdy guz jest dość mały i nie rosną w węzłach chłonnych. Istnieją dwa rodzaje raka płuc pierwszy krok: 1A i 1B. U pacjentów z rakiem stadium nowotworu płuc 1A ma rozmiar 3 cm Jeśli NSCLC pacjentów chorych na raka, procent przeżycia pięciu lat wynosi 58% -73%, jeśli pacjent ma NSCLC odsetek ten jest znacznie niższy i wynosi 38%. U pacjentów z rakiem płuc 1B wielkości stadium nowotworu w zakresie od 3 do 5 cm, a węzły chłonne nie dotyczy. W przypadku braku niedrobnokomórkowego raka płuc przeżywalność pacjentów w ciągu 5 lat jest 43-58%, rak płuca – 21%.

Drugi etap raka płuc.

Podobnie jak w pierwszym etapie raka płuc, w drugim etapie składa się z dwóch typów: 2A i 2B. Typ Lung cancer 2A wielkość guza jest 5-7 cm, węzły chłonne nie są dotknięte jeszcze. U chorych na raka płuca w stadium 2B, wielkość guza, jak 5-7 cm, ale komórki raka rozprzestrzeniły się bardzo blisko do węzłów chłonnych. W przypadku nie-drobnokomórkowego raka płuca pięć lat będzie w stanie przeżyć tylko 23-36% pacjentów. W przypadku niedrobnokomórkowego raka płuc przeżycia nie przekracza 18%.

Trzeci etap Lung Cancer.

Odróżnić etapie 3A i 3B. W etapie 3A, wielkość guza więcej niż 7 cm średnicy, a doszło już do węzłów chłonnych i innych narządów. Na tym etapie guza zapobiega powietrza przez tchawicy i oskrzeli. Przeżywalność pacjentów z tego etapu raka płuc – 19%.

W etapie 3B komórki rakowe przerzuty do węzłów chłonnych, ale po przeciwnej stronie klatki piersiowej, a następnie nacisnąć membranę. Przeżywalność w tej grupie pacjentów powyżej 5 lat wynosi 79%.

Czwarta faza raka płuc.

U pacjentów z etapu 4 guza raka płuc rozprzestrzenia się w całym organizmie, co w terminologii medycznej nazywa przerzutów. Prawdopodobnie tworzenie płynu wokół serca i płuc. Pacjent z tym stadium raka płuc, w celu uzyskania bardziej dokładny obraz rozprzestrzeniania się nowotworu, konieczne jest, aby przejść przez rozległe kontroli: RTG klatki piersiowej, morfologia, CT, PTF, MRI biopsja. Dopiero po zakończeniu wszystkich testów diagnostycznych można wybrać optymalny dla danego etapu leczenia choroby.

Leczenie Etap 4 raka płuc.

W leczeniu pacjentów z etapu 4 obejmuje chemioterapii i napromieniowania. Radioterapia – Promieniowanie jest guz nowotworowy, który hamuje wzrost komórek nowotworowych lub zabijać je całkowicie. Ten typ leczenia jest skuteczna zarówno w małych komórek i innych małych typu komórek raka. Promieniowanie jest przewidziany do rozprzestrzenienia nowotworu do węzłów chłonnych, a także w przypadku przeciwwskazań do zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, aby osiągnąć większy wpływ na radioterapii i chemioterapii jednocześnie przypisany.

Chemioterapia wiąże się przyjmowanie leków, które hamuje wzrost komórek nowotworowych guzów i zabić je całkowicie. Są to leki, takie jak Avastin, docetaksel, doksorubicyna, itp., jak również radioterapia, chemioterapia jest wskazane dla obu rodzajów raka płuc.

Aby zwiększyć długość życia chorych na raka płuc jest czasem za chirurgiczne usunięcie guza, aw niektórych przypadkach – i cały narząd. Istnieje wiele czynników, które decydują o długości życia pacjenta z rakiem płuc czwartego etapu – ogólny stan zdrowia, wiek, i rozprzestrzeniania się choroby, reakcji pacjenta na leczenie.

Prognoza przeżycia pacjentów z rakiem płuc, czwarty etap – 1%, a pacjenci ci nie żyją dłużej niż 2 miesiące. Jednakże prawdopodobieństwo niektórych ludzi przedłużenia życia jest.

Pacjenci z etapu 4 raka płuc wymagają specjalnej opieki i uwagi, wspieranie ich w walce z tą straszną chorobą. Nie poddawaj się, dbać o siebie i swoich bliskich.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s