Wyleczalny rak płuc

Rak płuc – leczenie i profilaktyka

Leczenie raka płuc opiera się na trzech głównych podejść: chirurgii, radioterapii (radioterapia), a leczenie leku (chemioterapia). Te trzy główne procedury w szczególnych przypadkach również dodane do obróbki laserowej lub terapii immunologicznej. Aby wybrać, które leczenia ogólnego stanu pacjenta i stadium rozwoju, w którym guz określa typ nowotworu.

• Interwencja chirurgiczna

Mały rak (mikrositom), pod warunkiem, że nie preferowaną metodą leczenia wczesnego rozpoznania raka oskrzeli zabieg chirurgiczny.

Wybór metody chirurgiczne decyzji interwencyjnej i próba udowodnienia, przede wszystkim zależy od dostępności guza zabiegu. W tych przypadkach nowotworu nie można usunąć za pomocą metod chirurgicznych:

– Remote rozmnażanie bulanması foci.

– Podejrzenie Lung z komórek nowotworowych, która zawiera zbiór płynu w jamie (złośliwe komórki-free w sercu i płucach nadmiar płynu pobranego z płuc takich przypadkach można sobie wyobrazić większe guzy często nie mogą być eksploatowane w regionie).

– Obecność guza w ​​tchawicy.

– Płuca nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne w regionie prowadzą do paraliżu nerwów przepony i krtani.

– Niedrobnokomórkowego raka płuca (mikrositom).

– Ostatnie etapy choroby układu oddechowego, nerek i niewydolności wątroby, choroby serca rozwinęła.

Głównym celem tej inicjatywy mogą być sterowane pacjentów całkowite usunięcie guza. Same zmiany nowotworowe u chorych z rakiem płuca rozprzestrzenił się na węzły chłonne i centralnej płata usunięcie płata płuca (płat-tomy) jest wymagane. W tej metodzie, duża część tkanki płucnej pozostaje nienaruszone. Post-operative chorobowości i śmiertelności są niskie. Całkowite usunięcie płuca (płuca) i rozłożone na większej metody ważnego dla nowotworów. Inicjatywa ta jest zwykle niewydolność oddechowa, prowadzi do powikłań, takich jak zaburzenia rytmu serca. Wskaźnik śmiertelności pooperacyjnej u pacjentów w wieku powyżej 70 uważa 30 proc.

Oskrzeli i płuc u chorych na raka jest tylko 40-50 procent Si może być obsługiwany. Po usunięciu guza 30 procent pacjentów w tej grupie tylko 10 procent, gdy zostanie podjęta próbkę tkanki do rozpoznania, w 5 procent przedsiębiorstw, które są tylko tymczasowe rozwiązanie. Oskrzeli i płuc, powiedział, że bardzo pozytywne wyniki leczenia powszechnie praktykowane. Więcej niż 5 lat po operacji nie przekracza 10 procent pacjentów z bardzo opłacalne. Jednakże, lepsze rezultaty można uzyskać w niektórych typach nowotworów.

• Radioterapia (radioterapia)

Oskrzeli i płuc, raka jest ważne znaczenie w leczeniu, choć nie jest dokładna, jak również terapeutyczne, jak radioterapia jest stosowany w celu zapewnienia ulgi w objawach. Zabieg ten znajduje się rozprzestrzeniać się na węzły chłonne, węzłów chłonnych mediyastin sama po prawej stronie powyżej obojczyka, Olar czystej podawać pacjentom, i nowotwór jest ograniczony tylko do jednego płuca. I ogólny stan przerzutów do odległych narządów uszkodzonych pacjentów otrzymujących promieniowania. Radioterapia PACJENTA

– Ilość hemoglobiny w 100 ml krwi powinno być 10 gramów;

– Nie powinno duszność z powodu aktywności fizycznej;

– Co najmniej połowa osób zdrowych zdolność oddychania, wydechowe wymiana objętość powinna wynosić co najmniej 700 ml;

– To jest przeniesione lub bakteryjne zapalenie płuc i gruźlicy należy leczyć odpowiednimi antybiotykami.

Nie ma jednej formy radioterapii dobrze zdefiniowane. Leczenie może mieć charakter ciągły lub przerywany. Pierwszej zmiennej dawki przez co najmniej 2 tygodnie, najbardziej się 6-7 tygodni w drugim 5 dni przerwania leczenia, a następnie raz 3 tygodni leczenia 5 dni. Nie wolno doprowadzić do istotnych zmian w zakresie długości życia, ale wielu ekspertów przerywane leczenie następujących powodów preferuje:

– Przestrzeganie zasad leczenia jest lepsza.

– Dokonuje się tego zabiegu z pierwszej i drugiej części masy guza określa się skupić na odległych przerzutów jest niepotrzebne promieniowanie.

– Nie bardzo dobry stan ogólny pacjentów rozpoczynających leczenie w okresie przejściowym są wyposażone w możliwości podsumować je. Zatem, leczenie może być zakończone wygodnie mieści się w drugiej połowie.

– Okres grudzień badania badania krwi, metody takie jak scyntygrafia i biopsja wątroby potwierdziła, że stan sprawdzając rozszerzenie. Jeżeli wzrost nowotworu wątroby może być druga część leczenia, a jeśli tak, w celu zastosowania nowej metody leczenia.

Nawet, jeśli początkowe etapy żywotności belki dostarczone przez leczeniu raka, jest interwencja chirurgiczna stosowana sama umieszczono krótszy okres czasu. Bardziej zaawansowane stadia, wyniki są negatywne: 38 procent pacjentów 1 rok, 5 lat i mieszkają w 5 proc. Radioterapia zabija guza Sinden około 50 procent przypadków (wykastrowany) Biorąc pod uwagę te ceny są bardzo niskie. Niedrobnokomórkowego raka płuca są operacja, radioterapia, zbyt. Objawy regres i 9O procent pacjentów dobrze reaguje na leczenie. Ale nie przekracza 2-5 procent pacjentów 5 roku życia. Radioterapia w leczeniu objawów wywołanych centrach guza pierwotnego i upowszechniania przez kontrolowaniu objawów u chorych na raka poprawy ich warunków życia, nawet na krótki okres czasu. Biorąc pod uwagę, w dawkach od 1 lub 3-4 tygodni radioterapii paliatywnej znacząco redukuje objawy: odkrztuszanie krwi (95 procent), kaszel (55 procent), ból (70-75 procent), gromadzenie się płynu w opłucnej membrany (50-80 procent ), Paricoast zespół (70 procent), duszność (60 procent), mediyastin zespół (75 procent), powikłania wewnątrzczaszkowe (80 procent), błony zewnętrznej serca objawów związanych (40 procent) jest zmniejszona. Ogólna poprawa w ponad 70 procentach przypadków zaobserwowano. Możliwość raka płuca rozłożone do mózgu jest wyższa niż inne rodzaje promieniowania terapia mózg ochronne. Rozprzestrzenił się do mózgu obserwuje się u 8-10 procent pacjentów. Etui ochronne bez napromieniania mózgu, współczynnik wzrasta do 80 procent. Pomimo pozytywnego wpływu to, że mózg nie przedłużać życie profilaktyczne radioterapii. Również nie ma dokładnych informacji o czasie trwania radioterapii. Na podstawie doświadczeń, idealna dawka-odpowiedź otrzymanych radioterapii w ciągu 6 miesięcy od przesłania promieniowania do mózgu jest uważany przez okres 2-3 tygodni.

• Leczenie farmakologiczne (chemioterapia)

Skuteczne leczenie pacjentów z programów terapeutycznych jest realizowany w dużej części z wyboru jest jeszcze utworzenie większych problemów. Wyniki leczenia lekami do zapobiegania wzrostowi guza, w zależności od wielu czynników. Rodzaj nowotworu, stadium choroby, w którym ogólny pacjenta leczenie stan, wiek i przed z głównych czynników mających wpływ na wyniki.

Wszystkie guzy, jak również leczenie lekiem oskrzeli nowotworów raka płuc, gdy są one małe i skupiają się wyłącznie do smarowania bardzo małe, to znaczy, rozpoczynając na wczesnym etapie ma wielkie znaczenie. Weź się trudności oceny odpowiedzi na leczenie, jak obiektywne brak danych na temat rzeczywistego wpływu leków stwarza poważne problemy. Co więcej, nawet długość życia pacjentów odpowiedziało pozytywnie na leczenie jest zwykle bardziej uzamamaktadır. Przyczyną tego spadku w wielu przypadkach, objawy choroby wykrycia nadmiernego optymistyczne.

Połączone metody leczenia

1 Radioterapia + operacja.

Przedoperacyjna radioterapia nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Tak więc, aby zapewnić usuwalność guza radioterapii, węzły chłonne chirurgicznym usunięciu możliwe ograniczenie choroby i zapobieganie rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych daleki chirurgicznie osiągnięcia celów suchej tkanki płucnej sąsiedniej sekcji. W tym przypadku zastosowany w różnych operacji dawki mogą być wykonywane 4-6 tygodni po napromieniowaniu. Jednak z wyjątkiem kilku wybranych małych komórek raka zaobserwowano żadnego wpływu przedłużyć żywotność pracy.

2 Radioterapia +, interwencja chirurgiczna.

Jest jeszcze debata na temat stosowania radioterapii po zabiegu. Ale ta metoda zmniejsza guzy rozwijające się w tym samym miejscu, rozprzestrzeniania nowotworu do węzłów chłonnych w okolicy między płuc u pacjentów z płucną piasty i trzyletniego przeżycia została przedłużona. Koryguje przebieg choroby nie jest rozłożona do węzłów chłonnych u chorych będzie opłata.

3 Interwencja chirurgiczna + farmakoterapia.

W celu leczenia farmakologicznego jest interwencja chirurgiczna, np. nowotworów, guzów płuc, drugi jest do zniszczenia małego ogniska inwazji. Oskrzeli i płuc, ale te metody są nieskuteczne. Lek same lub inne, na przykład za pomocą leków, które stymulują układ odpornościowy przedłużony przez zastosowanie życia pacjenta. Radioterapią lub profilaktycznego leczenia z podawaniem leku leczenia, po 18 miesiącach nie dają dobrych wyników. Wyniki połączonych zabiegów, zabiegi z wynikami są bardziej negatywne niż gdy stosowane indywidualnie.

Skutki uboczne leczenia

1 Interwencja chirurgiczna.

Zakres od 5-10 śmiertelności proc. Poważne powikłania, rozedma podskórna, akumulacja membrany płuc ropy we wnęce (ropniak), przetok oskrzelowych i płuco-serce membranowe obracając się wokół własnej osi (skręcenie). W celu uniknięcia ewentualnych negatywnych skutków tego zabiegu wykonane bardzo starannie i ze stałą opiekę po zabiegu, pacjent powinien być pod kontrolą. Te strukturalne powikłania leczenia chirurgicznego. Funkcjonalne komplikacje wynikające z operacji, zaburzenia rytmu serca, niewydolność oddechowa, zawał serca, niewydolność serca, deflacja płuc (niedodma), obrzęk i zatorowość płucna. Problemy te próbuje rozwiązać odpowiednie leki.

2 Radioterapia

-Najważniejsze powikłania zapalenia rdzenia kręgowego (zapalenie rdzenia kręgowego), choroby serca i siły zatürreesidir.

– Zapalenie rdzenia kręgowego (zapalenie rdzenia kręgowego). Wysoka dawka promieniowania, po okresie dłuższym niż jeden rok, w zależności od leczenia następuje w ciągu 1-5 procent pacjentów.

– Zaburzenia serca. Przerost mięśnia serca w postaci zapalenia mięśnia sercowego (zapalenie mięśnia sercowego), wolno rosnące powikłań. Gen zapalenie osierdzia jest powszechnym problemem, zapalenie serca i stwardnienie błony zewnętrznej ruchów serca są ograniczone, w zależności od leczenia tej choroby rozwija się po około roku.

– Choroby płuc. Zwłóknienia po radioterapii, wiek lub zapalenia opłucnej (wysięk suchy) i ostrego zapalenia płuc promieniowania może rozwinąć. Zapalenie płuc i tkanki promieniowania wzrost tkanki po odstawieniu leku występuje w około 6 tygodni. Główne czynniki w całkowitej dawki podane wiązkę, szerokość napromieniowanej powierzchni, całkowita ilość tkanki napromieniowane i czasu trwania leczenia. U niektórych pacjentów bez objawów klinicznych przez długi czas w progu wrażliwości był wysoki. W normalnych okolicznościach, pierwsze wyniki na promieniami X występuje po 2-6 miesiącach. Przez 12 miesięcy są wymagane wyraźny wzrost tkanki łącznej. Radioterapia Zatürreesinde ma na celu wyeliminowanie objawów sama. Dla krótkości kortykosteroidów oddechu, antybiotyki są niezbędne, zgodnie z wynikami hodowli plwociny. Strata Radioterapia apetytu, zmęczenie, efekty uboczne, takie jak nudności i wymioty występują częściej i ważne. Anemia nie jest także powszechne. Przełyku dysfagia powoduje około połowy pacjentów otrzymujących promieniowania samoistnie w ciągu 1-2 tygodni. Jeśli w małym chorób skóry i pacjenci tracą włosy. W celu uniknięcia skutków ubocznych radioterapii, należy zauważyć:

– Ray na pewno nie powinno się w tkance płucnej nienaruszonym.

– Co najmniej 2-4 tygodnie po operacji, radioterapii powinno być rozpoczęte.

– Plan leczenia starannie ułożone, guz nie powinno być zbyt dużo światła. Tak więc, belka nie niepotrzebnie zdrowe tkanki.

3 Leczenie farmakologiczne.

Leki, które hamują wzrost guza w ​​szpiku kostnym, najważniejsze działania niepożądane. Na początku ich zmniejszenie produkcji białych krwinek w szpiku kostnym wywołane leukopenia (brak białych krwinek we krwi) oznacza. Za pomocą kombinacji różnych programów terapeutycznych, w celu zwiększenia efektu leków dotyka ponad szpiku kostnego. Zmniejszenie liczby krwinek białych innych leków stosowanych w leczeniu łysienia lekowe, zaburzenia serca, zaburzenia układu nerwowego i zaburzeń układu oddechowego, a także działania uboczne są widoczne.

4 Radioterapia + farmakoterapia.

Realizacja połączenia dwóch zabiegów, dodanie innego prowadzi do powstawania niepożądanych efektów ubocznych. Nawet niskie dawki napromieniania z lekami, takimi jak metotreksat stosowana, będzie powodować wzrost tkanki łącznej w płucach i zwiększa ryzyko zapalenia płuc. Cyklofosfamid, winkrystyna i hydroxyurea zaostrza niepożądane skutki uboczne, takie jak leki radioterapią. Całkowita dawka 400 mg/m2 adriamycyny jest na niskim poziomie przed radioterapią, w tym u pacjentów po serca może powodować wady serca. Więcej niż trzech pacjentów, którzy otrzymali leczenie lekami lub po radioterapii jednocześnie stosowanej do częstotliwości infekcji znacznie zwiększa: zwężenia prowadzące do zapalenia przełyku, zapalenia płuc promieniowanie, infekcje skóry są wspólne. Śmiertelność do 20 procent takich metod w leczeniu ciężkich leków.

OCHRONA

Obecnie nie ma lekarstwa, tylko tymczasowe rozwiązania można znaleźć w łagodzeniu objawów ochrony raka płuca ma pierwszorzędne znaczenie. Po pierwsze, młodzi ludzie powinni być poinformowani niebezpieczeństwa tytoniu. Zanieczyszczenie powietrza w ostatnich latach przyciąga uwagę opinii publicznej i ma na celu zapobieganie różnych inicjatyw. Główne czynniki prowadzące do zanieczyszczenia powietrza, dymu fabrycznego, gazów spalinowych i systemów grzewczych.


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s