Wczesny rak płuc

Rak płuc

Rak płuca jest najczęstszym rodzajem nowotworu u mężczyzn i kobiet, są coraz bardziej popularne ze wzrastającym wykorzystaniem papierosa.

Kraje Unii Europejskiej, które mają udział w 21% wszystkich przypadków raka płuca w raka, ale także z powodu wysokiej śmiertelności związanej z chorobą jest odpowiedzialny za 29% zgonów związanych z rakiem. Według Stanów Zjednoczonych w 1991 r., liczba zgonów z powodu raka u mężczyzn i kobiet 1 Szeregi tej choroby, mimo znaczenia postępu w leczeniu raka i pozostaje zapisane. Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów raka płuc, ale także w dużej mierze opracowane zgodnie z zastosowaniem brak zidentyfikowania jednego rodzaju raka można zapobiec. Równolegle do zwiększenia wykorzystania papierosów w wielu badaniach jest zwiększenie tej choroby, stosowanie kampanii przeciw paleniu się skuteczne w tych krajach zmniejszyły się ze zmniejszeniem częstości występowania.
Czynniki ryzyka zachorowania na raka płuc

Chociaż istnieje wiele czynników ryzyka związanych z rakiem płuc, najważniejszym niezdefiniowane użytkowania. Około 80% przypadków raka płuc są odpowiedzialne za choroby do 85 papierosów. Zwłaszcza z płaskonabłonkowego raka płuca i niedrobnokomórkowego raka płuca z powodu palenia – skutkowy jest bardzo dobrze zdefiniowane. Capita za sprzedaż papierosów i uzależnienie są liniową korelację z czasem trwania możliwością raka płuc. Tak więc ryzyko raka płuc u palaczy niż u osób niepalących, lub mniej niż w przypadku podwyżek palacza.

Z wyjątkiem zastosowania niż narażenia na niektórych metali i chemikaliów, narażenie na azbest, radon, niektóre czynniki genetyczne, promieniowanie, niektóre z wcześniej istniejącej choroby płuc i nawyki żywieniowe mogą być uważane za czynniki zwiększające ryzyko raka płuc. Na przykład, u pacjentów z rakiem płuc, raka płuc w rodzinie jest nieco bardziej prawdopodobne, aby je zobaczyć. Zwłaszcza z rodzinną historią raka płuc, palenie papierosów, ryzyko wzrasta dodatkowo. Jednakże, gruźlica, zwłóknienie śródmiąższowe, pęcherzowe rozedma i inne choroby płuc charakteryzujących się uszkodzenia tkanki wynikające blizny mogą tworzyć podstawę dla rozwoju raka płuc. Międzybłoniaka (rak opłucnej), najważniejszym znanym czynnikiem ryzyka narażenia na azbest, ale także raka płuc zwiększać ryzyko.
Klasyfikacja według rodzaju komórek raka płuc

Raka płuc, niedrobnokomórkowego raka płuc w zależności od rodzaju komórek (małe komórki) i niedrobnokomórkowego raka płuca (non-small cell) jest uważany za dwie główne grupy. Niedrobnokomórkowego raka płuc, raka płaskokomórkowego, gruczolakoraka i raka wielkokomórkowego składa się z podgrup. Mała komórka i non-small cell lung cancer wykazuje pewne różnice w podejściu do przedmiotu i leczenia (patrz leczenie). Small-cell lung cancer występowanie w 15-20% wszystkich raków płuc. Płaskonabłonkowego niedrobnokomórkowego raka płuc, najczęściej typu raka w naszym kraju i rozwój w dużej mierze z powodu nieużywania. W tej samej grupie, widzieliśmy rzadko w Adeno postaci najczęściej raka płuc w Stanach Zjednoczonych, na przykład. Rak płaskokomórkowy i rak płuca, bardziej centralnych części oskrzela i płata bronşlarında tj. gdy obwodowe raka gruczołowego płuca często zaczyna się obszary.
Jakie są objawy raka płuc?

Pozapłucną objawy objawy raka płuc, w tym dwóch lokalnych grup:

Objawy miejscowe rozliczane bezpośrednio do guza płuc z przerzutami do regionalnych węzłów chłonnych ujawnionych przez jego kaszel, odkrztuszanie plwociny, duszność, klatki piersiowej, barków, ramion lub pleców, odkrztuszanie krwi, chrypka, obrzęk twarzy i szyi, objawy, takie jak świszczący oddech. Jednakże, nie ma wskazania w większości przypadków, w początkowej fazie choroby. W wielu przypadkach, wczesnym objawem kaszlu kaszlu związanego z paleniem, ale większość pacjentów, myśląc, że używa nie uciekać się do lekarza. Z tego powodu, długoterminowe (3 tygodnie) w obecności kaszlu lub zmiana charakteru kaszlu istniejącym występuje np. kaszel, plwociny zmieszane z krwi pochodzących w takich przypadkach, które trzeba zrobić, aby dostać się spod kontroli.

Pozapłucna objawy raka płuc, nowotworu może być spowodowane przerzutów do innych narządów, takich jak niektóre immunologicznych i hormonalnych substancji uwalnianych z guzem mogą być także połączone.

Przerzut jest organem niespecyficzne objawy, takie jak ból, przerzutami do kości, mózgu, przerzutów świadomości, skurcze charakteryzujących, drgawki, zaburzenia widzenia mogą być.

Objawy przerzutów poza anoreksja, utrata wagi, osłabienie, zmęczenie, gorączka, można zobaczyć w wielu przypadkach, takich jak dolegliwości. Również niektóre z substancji hormonalnych uwalnianych do drobnokomórkowego raka płuc, w zależności od nowotworu clubbing, zmiany skórne, neurologiczne stwierdzenia może być objawy, takie jak zniekształcenia obrazu krwi.
Diagnoza i inscenizacja na raka płuc

Widok bronchoskopii Powyższe objawy u pacjentów przyznał się do lekarza po dokładnym wywiadu i badania przedmiotowego, RTG klatki piersiowej standardem w diagnostyce pierwszego etapu (2-way) ekstrakcji. Z tego sposobu obrazowania w wielu przypadkach zakażenia guza lub nowotworu, wysięk opłucnowy, niedodma (załamanie płuc), jak określono w tabeli. Rentgenowskie klatki piersiowej wykrywanie w nowotworze lub mogą być związane z innymi widokami, jakie należy podjąć w przypadku 2 Etap ekstrakcji często płuc tomografia komputerowa. Tomografia komputerowa, ponieważ zawiera szczegółowe informacje na temat zmian łagodnych, które są wystarczająco małe, aby być postrzegane standardowym piersi x-ray umożliwia również inne zmiany widoczne. Standardowy RTG klatki piersiowej i badania tomografii komputerowej z zakresu i lokalizacji choroby powstaje. Lekarze w tym momencie nie jest wymagana dla ostatecznej diagnozy może zdecydować, co będzie metodą biopsji. Na przykład, w regionie Europy Środkowo nowotworów, chirurgii i bronchoskopii u chorych podejrzanych jest niezbędne do rozpoznania i inscenizacja, jak również, podczas gdy obszary peryferyjne nie mogą być osiągnięte przez bronchoskopia tomografii komputerowej przewodnikiem biopsji igłowej guza może być korzystne. Jednakże pierwsze badania tego nowotworu, interwencji chirurgicznej nie jest uważany w wyniku pierwszego etapu badania plwociny dla diagnozy może być wymagane. W wyniku tych pacjentów, badanie cytologiczne plwociny stosuje inne metody diagnostyki jest nieosiągalny.

RTG klatki piersiowej i tomografii komputerowej guza pojawia się w plwocinie, wysięk cytologia płynu, metody typu komórek, takie jak bronchoskopia lub biopsji po diagnozującego z wyników uzyskanych z prac zainicjowanych przez inscenizacji. Metoda ustalania przebiegu choroby i leczenia ocenie zaawansowania raka jest bardzo ważne i trzeba zrobić.

Rak płuca Limited i obszerna scena rak płuca, drugi etap do badania. Pierś ograniczona stadium choroby ogranicza się do jednego boku lub oraganlara drugiej nie rozprzestrzenił się do drugiego płuca. Obszerne stadium drobnokomórkowego raka płuc, choroby płuc lub innej przerzutów do płuc innych narządach się. Etapy leczenia są ograniczone i różnią się u pacjentów z rozpoznaniem raka płuca, lub co najmniej tomografii MR, scyntygrafii kości i tomografii komputerowej w nadbrzuszu lub USG przerzuty odległe powinny być badane.

Chirurgicznego leczenia niedrobnokomórkowego raka płuc przeżycia nowotworu we wczesnych stadiach tego schorzenia jest najskuteczniejszym sposobem leczenia przemieszczania z niedrobnokomórkowym rakiem płuca, niż wymaga szczegółowej analizy. System TNM jest oparty na niedrobnokomórkowego raka płuca. W tym systemie, T, wielkość guza, guz przyległych tkanek i narządów, a związek guza, takich jak bronchoskopii widzenia definiującej, N nowotworów obecności lub bez przerzutów do regionalnych węzłów chłonnych lub definicjach odległych. M jest związane z odległymi przerzutami, odległych M1 przerzuty jest zdefiniowany jako przypadki, że sprawy powinny być klasyfikowane jako stadium IV bezpośrednio do drugiego, bez potrzeby badania. Według systemu TNM przypadków raka płuca były etap I, etap II, etap III i IV etap, cztery grupy są omawiane. Etap I i ​​II u pacjentów z wczesnym stadium nowotworu płuc tym rodzaju chirurgicznych metod leczenia są zidentyfikowane i zbadane.
Leczenie raka płuc

Leczenie raka płuc wymaga interdyscyplinarnego podejścia. Więc leczenia raka płuc i obserwacji choroby klatki piersiowej, onkologii i chirurgii klatki piersiowej, i muszą być uzgodnione ze współpracy ekspertów.
Leczenie raka płuca

Podejścia do niedrobnokomórkowego raka płuca, który jest leczeniem z wyboru jest chirurgiczne, chemioterapię i radioterapię aplikacji. Ten typ nowotworu jest zwykle bardzo dobra odpowiedź na chemioterapię i radioterapię, tak szybko, jak to możliwe i spadek wielkości guza i przerzuty są postrzegane być usunięte lub radiologicznie. W połączeniu z chemioterapią u pacjentów z ograniczonym stadium płuca radioterapii raka, chemioterapia sam daje lepsze wyniki niż stosowanie. Jednakże, w leczeniu choroby ograniczonym stadium obejmują radioterapię ochronnemu mózgu. Jeśli wybrana metoda leczenia jest chemioterapia w połączeniu z dużym etapie, ale tutaj w obecności przerzutów do mózgu radioterapii uygulanmalır.
Leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca

Niedrobnokomórkowego raka płuc i zdiagnozowano etapie I, II i III etapu wybranych pacjentów powinno być leczeniem z wyboru jest interwencja chirurgiczna. W takich przypadkach, chemioterapię lub radioterapię po operacji można również zastosować, jeśli jest to konieczne. Chemioterapii w zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca i płuco niż mózgu radioterapii kości stosuje się tutaj, nawet w obecności przerzutów.
Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka płuc

Profilaktyka raka płuc, najbardziej skutecznym sposobem na rzucenie palenia. Poza tym, niektóre z metali i chemikaliów stosowanych w przemyśle do podjęcia środków przeciwko zanieczyszczeniu powietrza, zwalczanie unikania ekspozycji na promieniowanie, środki ochronne mogą być uznane.

O znaczeniu wczesnej diagnostyki raka płuca z bardzo dużej grupy pacjentów badanych i cytologia plwociny w tych badaniach, takich jak RTG klatki piersiowej metody diagnostyczne są wykorzystywane jako badanie przesiewowe. Zgodnie z wynikami tych badań, niestety, ze względu na umieralność chorych na raka leczonych grup badań przesiewowych stwierdzono, że znacząca różnica między grupami. Jednak u osób powyżej 40 roku życia, którzy palą co najmniej 1 raz w roku zalecany dla wczesnej diagnozy RTG klatki piersiowej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s