Tomografia raka płuc

Znaki ostrzegawcze
Rak płuc jest pierwsze układy przyczyny, ale w rzadkich przypadkach, gdy skarga. Dlatego małe guzy są prawie zawsze rozpoznano przypadkowo, z innych powodów, takich jak pierś prześwietleń wykonanych z okazji. Początek i kaszel, który trwa przez tydzień lub nasilenie istniejącej przewlekłego kaszlu, najczęstsze dolegliwości, które prowadzą pacjenta iść do lekarza. W większości przypadków, krwawe lub bezkrwawe pacjentów, plwociny, ból, gorączka, duszność, zmęczenie, albo narzekają na utratę wagi. Niestety, mimo że tak wielu objawów choroby jest typu, który jest interpretowany w różny sposób, w większości przypadków nie można prawidłowo zdiagnozowane, objawów takich jak przewlekłe zapalenie oskrzeli interpretować.
Drobnokomórkowego raka płuc, krwi przenoszone | Utwórz hormonu substancje podobne. Substancje te są wytwarzane nadmierne i niekontrolowane, prowadzi do zmian w lekarza uwagi na skargi i krwi w tabeli. W imię tzw paranowotworowych objawów, objawy te są często pierwsze objawy choroby są produkowane.
Anlamsızmıdır wczesne badania diagnostyczne?
Rak płuc (rak oskrzeli), mimo wzrosła znacznie lepsze wczesne wykrycie i leczenie choroby, wczesne wykrywanie wszelkich odpowiedniej kontroli mogą być stosowane powszechnie do wiadomości publicznej nie są na miejscu.
X-ray skanowanie i oskrzeli kaszel tükürülen wydzieliny (plwocina) zannedilmesine osiągnąć sukces w badaniach, choć niestety nie udało.
Nowe metody zostały przetestowane w tym zakresie przez pewien czas, na przykład, mijania dawkowania komputer spirali (komputer osobisty) w celu zbadania biologii molekularnej, takie jak CT lub plwociny. Są one skuteczne, tak że ostateczne metody diagnostyczne edilebilirse małych guzów, metody te mogą być stosowane, zwłaszcza u palaczy narażonych na duże ryzyko zachorowalności. Na razie nie ma wyboru, ale aby otrzymać wstępny nakaz, że należy unikać w znanych czynników ryzyka. W rezultacie, wstępne badania diagnostyczne z rzeczywistą prądu stosowane dla ludzi, którzy nie są zdrowe.
Diagnostyczny
Celem kontroli
, O których mowa wyżej wymienionych objawów raka płuc, choć na pewno nie, ale powody nich, zwłaszcza u palaczy należy wyjaśnić jak najszybciej. Celem badań stosowanych, muhtelemelen ustalenie, czy choroby nowotworowej. Że rak jest wykryty, typ i rozmiar guza może być zidentyfikowany. Rodzaj i rozprzestrzenianie się nowotworu, plan leczenia jest to absolutnie konieczne.
Kontrole są wielowymiarowe i częściowo męczące dla pacjenta. Z tego powodu stan zdrowia pacjenta, od początku trzeba ustalić, który zastosowań terapeutycznych elverip elvermediğinin. To określenie, przewiduje aplikacji diagnostycznych.
Choroba Egzaminy podejrzewa być stosowane
Zdobądź informacje na temat dokładnego zbadania ciała pacjenta, lekarz wykonuje bieżące skarg. Informacje i dowody, że pierwsze podejrzenie płuc muhtelemelen chorobowych w celu uzyskania wszystkich x-ray. Około jednego centymetra od zewnętrznych części guzów w płucach może być postrzegane jako nacisk kolejki choroby. Jednakże, wewnętrzna część centralnego nowotworów płuc, promienie X o prawie rozpoznawalne w większości przypadków, na klatce piersiowej, ponieważ obszary te są widoczne na górze innych struktur w filmie. Nazwa komputera (CT) tomografii rentgenowskiej techniki z pomocą zaawansowanego obszaru piersi, duża liczba tak zwanych przekrojach poprzez wycofanie filmu w tym regionie mogą być skanowane dokładnie.
Bronchoscopy
Zastosowanie najważniejszych metodą bronchoskopii diagnostycznej w podejrzeniem nowotworu płuc. Środki bronchoskopowym, w imię bronchoskopu tzw może być włożona do tchawicy i oskrzeli i gałęzie optycznego przyrządu oznacza zaś stosowanie regionów wyświetlane. Nowoczesne i szkła światłowody są elastyczne bronchoscopes. Nawet kilka milimetrów można wejść do oskrzeli oddziałów z nich. Jeśli badanie jest już wykonywane w znieczuleniu ogólnym, pacjenci otrzymują lek uspokajający i nosa, gardła, krtani i oskrzeli błony śluzowe duże regionalne zdrętwiała użyciu aerozolu. Bronchoskopu włożenia narzędzia ustach. W niektórych szczególnych przypadkach, takich jak guz daraltıyorsa oskrzeli, sztywne bronchoskopu stosowane. W tym przypadku, badanie odbywa się zawsze poprzez zastosowanie znieczulenia ogólnego. .

 

Biopsja i płukanie oskrzeli
Odbywa się to za pomocą kleszczy do biopsji na końcu instrumentu endoskopowego. Oznacza to, że części ścian oskrzeli w podejrzanych próbek tkanek podjęte. Oryginalnej próbki tkanek pobranych z tkanki płuc, jest wykonywana za pomocą igły do ​​ściany oskrzelowej. Próbki tkanek są pokroić w cienkie sekcji i zbadano pod mikroskopem o tym, czy są to komórki rakowe. Badanie histologiczne badania, o których mowa w niniejszym delikatnej tkanki. Badanie to określa najlepsze łagodne i złośliwe tkanki. Jeśli nowotwór znajduje się dokładne cechy nowotworu określa się na podstawie rodzaju.
‘Imieniu oskrzeli płukania, zwany oskrzelach ściany oskrzelowej mycia lub tarcie metodą skrobania pobranie próbek, w celu badanie mikroskopowe tkanki usunięte mogą być wykorzystane do otrzymania pojedynczych komórek. Tego typu nazywa się badanie cytologiczne i raka specyficzne modyfikacje obecne w tkance może być wykryte tym sposobem. Większość pacjentów otrzymywała 70 procent w oparciu o komórki i tkanki próbek można osiągnąć diagnozę.
Na przykład, zewnętrzne części płuc z bronchoskopu do osiągnięcia podejrzanego obszaru nie jest możliwe, aby nie wprowadzając zewnętrznej ścianie skrzyni cienką igłę (przezskórne) biopsji jest wykonywana. Tomografia komputerowa regionie pod kontrolą długim, cienkim igły jest włożony i trochę podejrzane tkanki wchłaniane. Metoda ta jest często stosowana w ostatnich czasach. Prawidłowe stosowanie należycie wykonane, jeśli nie praktycznie żadnych powikłań.

 

Marker nowotworu
Przez większość czasu, choć niektóre markery nowotworowe w raku płuc zwiększa wartości krwi, na przykład, tak zwany Neuron szczegółowy Enolas NSE, CYFRA 21-1 i CEA ekspresji antygenów zarodka raka. Ale to może być w przypadku innych chorób. Jednak NSE (neuron konkretne Enolas) marker nowotworowy na raka płuca i dziesięciu pacjentów miało szczególne objawem jest wysoka.
Diagnoza ma zasadnicze znaczenie, aby uzasadnić markerów nowotworowych. Wartości uzyskane z wynikami innych badań, ale mają one sens. Po opieki są stosowane w celu kontroli przebiegu choroby, w większości przypadków.
Badanie określa rozprzestrzeniania
Rak oskrzeli podejrzenia, że ​​typ histologiczny nowotworu lub cytologicznym potwierdzona została ustalona, ​​musisz określić rozprzestrzenianie yayılmadığının do innych regionów, gdzie choroba występuje.
W tym celu, w szczególności w lokalizacji przerzutów raka płuca i narządy zostały zbadane. Są to przede wszystkim w wątrobie, nadnerczach, układu kostnego, węzłów chłonnych w śródpiersiu, brzucha, pleców i mózgu.
CT, MRI i USG
Rentgenowska tomografia komputerowa (CT), jest wykonywana przy użyciu środka kontrastowego. Metodę tę stosuje się do ustalenia się choroby w wielu przypadkach, jak rak płuc, w celu określenia dokładnego rozkładu stosowane zawsze. Badanie to obejmuje cały obszar klatki piersiowej i nadbrzusza i wątrobę, nerki 5FCstü umożliwia badanie węzłów chłonnych i gruczołów. Spiral-CT urządzenie przy pomocy nowych metod wycofania wszystkich filmach okolicy klatki piersiowej nie zajmie pół minuty. Obrazy przekrojowe dotyczące rachunków komputerowych każdego urządzenia polowego. Nowotwory mogą być identyfikowane, nawet jeśli nie są one jeszcze w pięciu milimetrów.
Tomografii rezonansu magnetycznego MRI skrótem stosując ten sam przekrój na pierś jest możliwe wykonywanie zdjęć. Ponadto może okazać się konieczne w niektórych przypadkach badania ultrasonograficznego.
Mediastinoskopia
W większości przypadków komórki raka płuc przez naczynia chłonne do innych regionów są przenoszone. Najczęściej przypadki, węzły chłonne w śródpiersiu tych komórek są gromadzone; widziałem. Pojawia się w węzłach chłonnych, i która rośnie głównie w tomografii komputerowej terapii należy przeprowadzić operację realizowaną w szczególności od stanu węzłów chłonnych śródpiersia Hotel obrazowania (mediastinoskopię) jest właściwe. W tym celu, tkanka jest cięta tuż nad mostka pod znieczuleniem ogólnym, i nazwano śródpiersia z sonda jest umieszczona w przestrzeni między skrzydłami płuc. Dzięki tej metodzie, opinia na temat tego, czy guz można w tym obszarze.
PET
W skrócie PET tomografii pozytronowej dostarcza wiele informacji o ruchu metabolizmu tkanki. Według najnowszych postępach w tej metodzie rozprzestrzeniania diyognastiğinde możliwe. Śródpiersia i płuc, zwłaszcza tak zwana metoda obrazowania PET węzłów chłonnych w obszarze położonym pomiędzy skrzydłami, są bardziej skuteczne w porównaniu z metodą CT. W przypadku negatywnych wyników badań PET, węzły chłonne najprawdopodobniej nie jest jeszcze jasne. Po próbki tkanek należy zbadać, czy pozytywne skutki PET. Ale PET standardowy program kontroli obecnie zalecane tylko w wyjątkowych przypadkach, które nie są wliczone w cenę i koszty są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym.
PET i CT łączy pozytywne aspekty metod i wdraża ramy przetwarzania w połączeniu z jednym PET-CT maszyna być jeszcze próbowałeś etapie. Urządzenie to może odgrywać ważną rolę w przyszłości. Uzyskane za pomocą PET-CT i obrazkami segmentowych, regiony z nadmiernej aktywności metabolicznej, np. guzy rosnące, pozwala sklasyfikować czy anatomicznie precyzyjne miejscowe. Metoda ta jest obecnie stosowana do małej liczby centrów przetwarzania. Zastosowanie diagnostyczne rutynowe tego sposobu nie jest jeszcze możliwe.
Poszukiwanie przerzutów
W przypadku raka płuc, w szczególności w zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca, lub przed planowanej operacji, tomografia komputerowa mózgu za pomocą kontrastu lub MRI mogą być odpowiednie. Szczególnie u chorych z przerzutami do mózgu objawy CT (tomografia komputerowa), uznając, że nie został niedawno wybrany z metodą tomografii MR, ponieważ ta metoda jest lepsza od metody CT.
Szkieletowa scyntygrafia w przerzutów do kości jest podejrzany. W zależności od naczyń z roztworem fosforanu technetu (element metalowy) chorych kości zebrane. Element tego zbioru może być wyświetlany na korpusie za pomocą specjalnego aparatu, technet jest stosowany, ponieważ emituje promieniowanie o krótkim czasie. Ale sintigramı łagodne warunki, w tym wzrost kości pokazuje metabolizm kości, bardziej wiarygodne badania lub MRI jest x-ray do zdiagnozowania.
Na wczesnym etapie formowania małych przerzutów w płucach komórek nowotworowych ze szpiku kostnego, próbki szpiku kostnego z kości biodrowej badania obszaru dotyczących tego, czy są to komórki rakowe jest właściwe.
Sprawdzanie stanu ogólnego zdrowia
Przed wykonaniem operacji chirurgicznej, pacjent jest ogólny stan zdrowia działania, czy należy zastosować lub radioterapię, a stopień, w jakim decyzja będzie wyciąć i podłączony do tkanki płucnej. Egzaminów przeznaczone do tego celu, funkcji płuc i starannej poszukać elektrokardiogram (EKG) jest zrobione. Wykonywanie aktywnych diagnostyki płuc oddychaniem funkcji do najważniejszych danych w drugim tomie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s