Skutki uboczne chemioterapii i radioterapii w leczeniu raka płuc

Skutki uboczne chemioterapii i radioterapii w leczeniu
Zarówno chemioterapia i radioterapia skierowana do komórek nowotworowych w pierwszym stopniu, ale w różny sposób, i może szkodzić normalnych komórek, co prowadzi do różnych efektów. Dlatego skutki uboczne leczenia, lepiej, frazę działania niepożądane występują. Różnią się one w zależności od leczenia, rodzaju i intensywności powierzchni z.
Przed rozpoczęciem leczenia, skutki uboczne terapii, wszyscy pacjenci są informowani o realizacji myśli i jak radzić sobie z mało prawdopodobnym przypadku wystąpienia działań niepożądanych jest wyjaśnione. Pacjenci byli dokładnie pozostaje pod obserwacją przez cały okres leczenia. Celem jest to, aby być w stanie, w razie konieczności odpowiednio interwencji.
Chemoterapia
Skutki uboczne chemioterapii negatywnych skutków lepszego wyrażenia, leki, lek na raka szkody dla komórek organizmu zazwyczaj składają się z tego rodzaju często podzielone. Krwiotwórczych komórek w szpiku, komórek mieszka włosowego, komórki błony śluzowej żołądka oraz jelit i błony śluzowej w jamie ustnej wpływa chemioterapii w większości przypadków. Częste działania niepożądane utraty włosów, nudności i wymioty, osłabienie i zmęczenie (osłabienie), utrata apetytu, suchość w jamie ustnej i zapalenie błony śluzowej jelit, biegunki i ogólne złe samopoczucie. Tworzenie krwi w szpiku kostnym, ale bardzo zaawansowane stadium, pacjenci często zaczynają realizacji obrażenia, które się pojawi. W tym przypadku, krwinki białe (leukocyty) składa się z ekstremalnym spadku zakażeń, cząstki krwi (płytki krwi) w przypadku nadmiernego krwawienia jest ograniczona, a tym czerwonych krwinek czerwonych komórek krwi (erytrocytów) w przypadku skrajnej słabości i ograniczenia zmęczenia występuje. Gorączka, objawy krwawienia w przypadkach skrajnego zmęczenia lub znak alarmu, i natychmiast udać się do lekarza lub kliniki leczenia powód.
Działania niepożądane mogą występować na różne sposoby, w zależności od kombinacji z rakiem i rodzaju leków. Działania niepożądane u pacjentów jest również inna reakcja osobiście. Aby uniknąć lub przynajmniej łagodzenia skutków niekorzystnych skutków na dzisiaj dla różnych udogodnień.
Nudności i wymioty
Mdłości i wymioty, w szczególności w imieniu specjalnych leków przeciwwymiotnych nazywany można zapobiec lub złagodzić. Takie skutki uboczne chemioterapii podawane częściej w przeszłości ujawnione. Nudności i wymioty na dzisiaj, jako efekt uboczny chemioterapii jest bardzo rzadkie. Większość nowoczesnej chemioterapii dla pacjentów może być usunięty teraz ranking.
Wpływa na komórki krwi
Zmniejszenie krwinek zazwyczaj rozpoczyna się po chemioterapii zaczyna, oraz z reguły trwa kilka dni, tygodni. Szpiku kostnego i krwi, a następnie produkcja regeneruje się szybko, więc nowy. Krwinki białe (leukocyty) Ilość stale zmniejsza ryzyko zakażenia pojawia się nadmierne. Jeśli to konieczne, przebudowa leukocytów we krwi nazywane czynnikami wzrostu wykonane (granulocytów i czynnik stymulujący kolonie, G-CSF), może być stymulowane przez czynniki. Jeżeli jesteś niska liczba leukocytów w wyglądzie ciężkich zakażeń leczenie antybiotykiem o szerokim spektrum jest niezbędna w sytuacjach awaryjnych.
Jeśli liczba cząstek we krwi jest zbyt niskie, a ryzyko krwawienia, lub jeśli masz objawy krwawienia, przetoczenie krwi należy podawać pacjentowi przez.
Nadmiar czerwonych krwinek Niedokrwistość z niedoboru jest anemia, która występuje, gdy pacjent jest zmęczony i słaby. W tym przypadku, czerwone krwinki przez transfuzję krwi lub hormon wzrostu (erytropoetyna) mogą być wymagane.
Powodując ból, stan zapalny jamy ustnej (zapalenie błony śluzowej) błony śluzowej czyszczenia specjalnego, a jeśli to konieczne, aby stosować specjalną dietę. W ten sposób łagodzi ból i infekcje będą podejmowane wobec wstępnego nakazu.
Wypadanie włosów
Wypadanie włosów jest objawem często związane z chemioterapią. Niektóre leki nowotworowe stosowane dziś nie powodujące brak lub tylko niewielki stopień utraty włosów jest łysienie. W związku z tym, ten efekt uboczny jest czynnikiem w zależności od wybranych leków stosowanych w chemioterapii. Prawdopodobnie tymczasowa utrata włosów pojawia: 5:58 miesięcy po zakończeniu leczenia po włosy ponownie. Nadmierne wypadanie włosów ma być pacjent przed rozpoczęciem leczenia, peruka może być w razie potrzeby. Koszty ubezpieczenia zdrowotne są opłacane przez peruki wykonane ze sztucznych włosów. Jednak od początku 2004 roku, aby pomóc wszystkich rodzajów peruk, takie jak koszty Artykuł 10 procent zobowiązania podjęte przez pacjenta są.
Radioterapia
Radioterapia to kolejny zwrot (radioaktywne) plany radioterapii na dziś jest teraz skomputeryzowane poprzez zaawansowane technologicznie i niż kiedykolwiek bardziej precyzyjne i mogą być usunięte tak daleko: guz jest napromieniowane, ale tkanka wokół dużej mierze wpływ wiązki jest utrzymywany. Chociaż może się wydawać, niepożądane efekty uboczne, takie jak zaczerwienienie skóry, co daje ból. Pacjenci narażeni na promieniowanie od początku terapii, skóra jest informowany o tym, aby najbardziej odpowiednią opiekę. Przejściowe zapalenie błon śluzowych gardła i przełyku pojawiają. W takim przypadku pacjenta Podczas leczenia może powodować takie problemy w uzyskaniu żywności. Jest jednak możliwe, aby osiągnąć w tym zmniejszenia pola.
Zwłaszcza w połączeniu z radiochemioterapii w imieniu tkanki łącznej w płucach i promienie spowodowane przez zapalenie płuc nazwie może wystąpić typu. Leki są kortyzon leczenie tego stanu zapalnego.
Brak dalszych działań niepożądanych i powikłań, konserwacji i środki związane z narkotykami można uniknąć lub złagodzić.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s