Rokowanie raka płuc

Diagnoza i inscenizacja historii raka płuc, badania fizykalnego, metody biochemiczne i radiologiczne, scyntygrafia, bronchoskopii i biopsji próbach Mediastinoskopia i Mediastinoskopia, torakoskopii video-assisted torakoskopii (VATS), stosowane w procesach takich jak torakotomii. Informacje uzyskane przez tych metod planowania leczenia jest decydujące. W zależności od rodzaju i stadium sposobu leczenia nowotworu, zabieg operacyjny, radioterapia i chemioterapia, aby zastosować do trzech głównych rodzajów. Wczesna diagnoza i skuteczny sposób leczenia może być przedłużony do realizacji życia poprzez zmniejszenie częstości nawrotu choroby.

Epidemiologia

Rak płuc jest najczęstszym rodzajem raka. Śmiertelność zachorowań na raka płuc u mężczyzn zaczęły rosnąć szybko po roku 1930, pierwsza przyczyna śmierci została umieszczona w środku 1950. Stopniowy wzrost kobiet widział początkowo w 1980 r. stopa wzrosła, aw 1987 roku przekroczyła raka piersi, raka płuc u kobiet w Stanach Zjednoczonych. Obecnie rak płuca, wszystkich zgonów nowotworowych u mężczyzn% 34’nü, 22% to kobiety. W 1992 r., 102.000 mężczyzn i 66.000 kobiet w Stanach Zjednoczonych z nowo rozpoznaną i 93.000 mężczyzn i 53.000 kobiet zmarło z powodu raka płuc (1).

Śmiertelność i zachorowalność na raka płuc w Stanach Zjednoczonych istnieją znaczne różnice między grupami rasowymi i etnicznymi. Ryzyko zachorowania na raka płuc u mężczyzn i kobiet jest wysoki. W 1988 roku, rak płuc śmiertelność kurs dla białych mężczyzn 73/100, 000, murzynów i 97/100, 000, kobiet czarnych i 28/100, 000, kobiet, biały, 30/100, 000. Częstość występowania raka płuc w taki sam sposób jak biali, 81/100, 000, murzynów, 119/100, 000, kobiet, biały, 41/100, 000, kobiet czarnych i 41/100, 000 (2). Tak więc częstość występowania raka płuc wynosi więcej niż 50% czarnych mężczyzn. Białe i czarne kobiety był podobny. Zmniejszenie umieralności z powodu raka płuc w młodszej grupie wiekowej, równolegle do spadku palenia.

US Azji, Hiszpanie i rodzimych Amerykanów wskaźnik raka płuca wynosi mniej niż ludzi białych i czarnych. Rak płuc jest najczęstszym rodzajem raka na świecie. Do niedawna było w przypadku epidemii raka płuc w krajach rozwiniętych. Światowa Organizacja Zdrowia w roku 1960 i 1980, badania na temat umieralności na raka wśród 28 krajów uprzemysłowionych, 76% dla mężczyzn i 20 lata dla kobiet miał wzrost o 135% (3). Jest gwałtowny wzrost raka płuc w krajach rozwiniętych, statystyki raka. Wiele sprawozdań wynika, że zachorowalność na raka płuc w innych społeczeństw w obsadzie. Będzie to na całym świecie, w 2000 roku, dwa miliony diagnozy raka płuc, co pokazuje, że 60% ​​w krajach rozwiniętych (4).

Według danych Ministerstwa Zdrowia w 1983-1989 32/100.000 zachorowalności na nowotwory w naszym kraju. Rachunków raka płuc za 26% w pierwszej części. Nowotworów układu oddechowego, w zależności od szybkości transmisji danych z 1991/92, 43% wszystkich nowotworów. Według tych samych szacunków, rzeczywista częstość występowania raka 120-130 / 100000 należy. Z dystrybucji przez regionu w celu raka płuc u 39,5% Aegean, Marmara Region, 26,9%, 26,1% Eastern Anatolia, Południowo-Wschodnia Anatolia 18,2%, 18,1% w regionie Morza Śródziemnego, Central Anatolia 16,6% (5-7).

, Raka płuc, rokowanie jest słaba w porównaniu do wielu innych organów. Długość życia poprawiła się nieznacznie w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. W latach 1981 i 1987, pięć letnie przeżycie osób nowo zdiagnozowanych z rakiem płuc było 11,8% dla białych mężczyzn, 9,9% Murzyni, 16,3% kobiet białych i kobiet czarnych jest 13%. Zlokalizowane przypadki 5 lat wskaźnik przeżycia jest wyższa (41%). Jednak tylko 18% przypadków są zlokalizowane w momencie rozpoznania. Drobnokomórkowego raka płuc (SCLC), rokowanie jest gorsze niż w innych typach histologicznych. 5-letnie przeżycia między 1981 r. i 1987 r., 4% dla białych mężczyzn, białe kobiety zostały zidentyfikowane jako 6% (8).

Wiek, płeć i rasę, w zależności od diagnozy, a następnie 1, 3 i 5-letnie przeżycia, w porównaniu długość życia kobiet jest wyższa niż mężczyzn w obu wyścigach. Zmniejsza się z wiekiem i długość życia. Tylko w wątrobie, trzustce i raka przełyku, raka płuca ma złe rokowania.

Czynniki ryzyka

Które identyfikacji istotnych czynników ryzyka dla raka płuc, palenie tytoniu, czynniki diety i środowiska i narażenie zawodowe, a być może genetyczne.

Papieros

Na początku tego wieku, rak płuc jest chorobą rzadką. Szeroko stosowane równolegle do palenia papierosów niż mężczyźni od 20 do 30 lat po pierwszej epidemii pojawiły u kobiet po raku płuc. Ryzyko, liczba wypalanych dziennie papierosów, lata palenia, palenia w młodym wieku, począwszy od filtra lub high-tar palenie papierosów zwiększa zawartość. Czas przerwy jest zmniejszone proporcjonalnie do ryzyka palenia. Ilość latach palenia jest krytyczna. 40 lat, 1 opakowanie / dobę (P / G) jest osoba niepaląca, 20 lat i 2 P / S palacze są narażeni na ryzyko zachorowania na raka płuc, niż z kimś, (9).

Ryzyko raka płuc u osób palących w porównaniu z niepalących 4-10 razy, 15-30 razy wyższe niż osób pijących. USA, Wielka Brytania i Kanada, z ryzykiem raka płuca w badaniach retrospektywnych, wzrasta proporcjonalnie do liczby wypalanych papierosów. Rozkład typów histologicznych raka płuc u osób niepalących i dla palących są różne. Gruczolakorak jest bardziej powszechne u osób niepalących obu płci. Raka płaskonabłonkowego u palących mężczyzn prawdopodobnie SCLC jest częstsza u kobiet. Istotne różnice w rozkładzie histologicznych rodzajów raka płuc została w ostatnich latach. SCLC, zwłaszcza u kobiet i zwiększenie proporcji gruczolakorak, rak płaskonabłonkowy leczenia raka komórek spadła. W porównaniu z osobami w wieku poniżej 50 z występowania gruczolakoraka jest wyższa u osób starszych. To jest proporcjonalna do wzrostu w ostatnich latach, guzy peryferyjnych i jest zgodne z ograniczeniem palenia w młodszej grupie wiekowej (10).

Wiele opublikowanych badaniach stwierdzono pozytywny związek między biernym paleniem a rakiem płuc. Badania epidemiologiczne ryzyka raka płuca w niepalacych kobiet żonaty mężczyzn, którzy dymu wzrosła o 30% (11). Ponad 90% mężczyzn i kobiet, którzy zmarli na raka płuc z powodu palenia tytoniu szacuje się na% 78’nin. To odpowiada sumie chorych na raka płuc w Stanach Zjednoczonych w 1991, 123,111. Występowanie ograniczenia palenia tytoniu, zwiększenie wykorzystania papierosów sączy i niskiej zawartości substancji smolistych, zmniejszał częstość zachorowania na raka płuc w młodej populacji w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach.

Rzucenie palenia zmniejsza ryzyko zachorowania na raka płuc w porównaniu z bırakmayanlara osób. Niektóre badania z osobami, które palą mniej niż 20 lat 10 do 15 lat po rzuceniu palenia, ryzyko zachorowania na raka płuc u palaczy, ale pokazują spadła na tym samym poziomie (12), inne badania będzie wyższy niż u osób niepalących rzucić palenie i zatrzymać się na poziomie wskazanym (13).

Porażki zawodowe i środowiskowe

Płuca, wdychania rakotwórczych szkodliwe dla narządu docelowego, i wiele pokrycia drzwi. Zawodową raka płuc w Stanach Zjednoczonych ocenia się na więcej niż 15%. Przemysł i górnictwo są obwiniane za przyczynę raka płuc w bardzo materii.

Azbest występuje powszechnie na całym świecie i są szeroko stosowane w przemyśle jest najważniejsza. 6-10 razy ryzyko zachorowania na raka płuc u pracowników azbestu (14), a 90-krotny wzrost w pracowników, którzy palą (15). Radon jest radioaktywnym kopalnie uranu, występuje naturalnie w glebie i skał. Pracownicy kopalni uranu i ludzie mieszkający w domach z materiałów zawierających radon budowlanych, znacznie zwiększone ryzyko raka płuc. 15% w Stanach Zjednoczonych, szczególnie w piwnicach domów, niezawodne radon był ponad limit. Do 5000 do 20000 w Stanach Zjednoczonych każdego roku rak płuc śmierci radonu, które szacuje się na połączenie (16).

Ponadto, nikiel, bischloromethylether, dichromiany, arsen, krzemionka, toksyczne gazy, Chlorid winylu i są zaangażowane jako potencjalnie rakotwórczych substancji, takich jak izotopy promieniotwórcze. W badaniach przeprowadzonych w Ontario, w Kanadzie, do mniej niż 1% nowotworów spowodowanych przez czynniki zawodowe i ich opłucnej i płuc okazał się więcej niż 80% (14). Wszystkie nowotwory spowodowane przez substancje rakotwórcze, długi czas ekspozycji lub długiej przerwy po zaprzestaniu ekspozycji. To sugeruje, że słabe działanie rakotwórcze. Wiele badań badali związek specyficzne substancje rakotwórcze i histologii raka płuc. Arsen i gruczolakorak, SCLC z eteru chlorometylowo i uranu, z dużym rakiem związanego Chlorid winylu. Dotychczas nie przeprowadzono badań, ściśle z konkretnym histologii raka płuca udało się wykryć związek między fizyczną i chemiczną raka (16).

Ludzie, którzy żyją w miastach, na obszarach wiejskich zachorowalności na raka płuc przez 1 0,3 razy wyższe niż 2-2. Jest to prawdopodobnie zanieczyszczenie powietrza, być spowodowane wzmacniającego wpływu na palenie i zawodowych czynników rakotwórczych.

Dieta

Beta-karoten, witamina E (alfa-tokoferol), witamina C (kwas askorbinowy) lub selen ze względu na właściwości przeciwutleniające, mocne dowody na to, że anticarcinogen. Na spożycie tych substancji, szczególnie u pacjentów, którzy palą, może zwiększać ryzyko zachorowania na raka płuc (15).

Genetyczny

Wiele z raka płuc, palenie tytoniu, ale do połączenia, rak płuc występuje u około 20% nałogowych palaczy. Czynniki gospodarza odgrywają ważną rolę w tych różnych wrażliwości osobistej. Analiza drzewa rodzinnego rodzinnego raka płuc, innych nowotworów w rodzinach z więcej niż pewien pokaz był widziany. W wielu badaniach, rodziny pacjentów z rakiem płuc, raka płuc, napotkano więcej niż 2-5 razy w porównaniu z grupą kontrolną przedstawiono na rysunku. Rodziny z historią raka, ryzyko raka płuc u palaczy, palących i 30 do 47 razy częściej niż osoby bez historii rodziny (8). Członkowie rodziny chorych na raka płuca i innych nowotworów zwiększenia tempa raka płuc z papierosów, gospodarz wrażliwości i odporności na działanie czynników rakotwórczych sugeruje, że inne czynniki, które wpływają.

Debrisoquin Zobacz enzymów metabolizujących leki przeciwnadciśnieniowe i aryl hydroksylazy węglowodorów P-450, systemy enzymów w rozwoju raka płuc, niektóre z najsilniejszych dostępnych dowodów. Szybki metabolizm, ryzyko wzrasta średnio o 6 razy. Czynniki wzrostu autokrynne także, utrata genów supresorowych i onkogenów są obecnie badane czynniki genetyczne.

Wcześniejsze Chorób Płuc

Zwłóknienia tkanki blizny żadnej płuc powodu zwiększa ryzyko raka płuc. Ten typ blizny zwykle gruczolakorak histologiczne typ raka. Rozproszone zwłóknienie płuc, twardziny, pacjenci sarkoidoza o podwyższonym ryzyku.

Patologia

4 główne histologiczne grupa znana jako patologicznego raka płuc: płaskonabłonkowy (naskórka), rak, gruczolakorak, duży rak i DRP. Typ komórek jest związane z prognozą i leczenia. Znacząco różne w porównaniu do innych typów SCLC do działania, lekarze i nie-drobnokomórkowego raka płuc KHA K rak płuca (NSCLC) klasyfikowane w dwóch grupach. 95’ni% na raka płuc jest największą grupą czterech. W 1967 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dzisiaj wykonane podstawę zastosowaną klasyfikacją. Klasyfikacja ta została ostatnio zmieniona przez WHO w 1982 roku, stał się powszechnie używany dzisiaj (Tabela I).

Tabela I . Klasyfikacja histologiczne raka płuca (WHO, 1982)

1 –        1 –        Rak płaskonabłonkowy

Dobrze zróżnicowany

Umiarkowanie zróżnicowana

Mniej zróżnicowany

Wrzeciono cell

2 –        2 –        Niedrobnokomórkowego raka płuca

Typ komórek Owies (komórka owies)

Intermediate typ komórek

Typ mieszany

3 – gruczolakoraka

Rodzaj pęcherzykowych

Typ brodawkowaty

Bronchioloalveolar typ

Solidna mucin carcinoma

4 – large cell carcinoma

Giant cell (Giant cell) carcinoma

Usuń komórki (clear cell) carcinoma

5 – adenosquamose carcinoma (Mixed Guzy)
6 – rakowiaka
7 – oskrzeli raka gruczołu

Adenoid cystic carcinoma (Silendiroma)

Mucoepidermoid carcinoma

8 – INNE

Rak płuc to niejednorodna grupa znacząco pod względem histopatologicznych cech. Cytologia, biopsja bronchoskopii, małe biopsje w pozyskiwaniu wielkie znaczenie tej różnorodności, Extravaganza resekcja, konflikty w kategoriach rodzaju biopsji i materiału sekcyjnego. Podstawa klasyfikacji opiera się histopatologicznej różnicowania komórek. Jednak w ostatnich latach, immunohistochemicznych, ultrastrukturalne i genetyczne badania w świetle różnych opinii na temat wielu komórek nowotworowych polega na wyjściu. Poza dobrze zróżnicowanych guzów, guzy słabo zróżnicowane, 40% są diagnostyczne konfliktów. Stawka ta ma wielkie znaczenie w klinicznej zarządzania DRP i różnicowania NSCLC wynieść nawet 10-20% przez (17).

Rak naskórkowy

Najczęstszym typem raka płuc. Istnieje kilka badań stwierdzono stopę 30-35%. Często u mężczyzn. Ma znaczący wpływ w etiologii palenia. Głównie zlokalizowane w centralnej guza powstał w głównych oskrzeli. Zmiany zlokalizowane peryferyjne są zwykle związane z blizn. Coarsening występuje w postaci oskrzeli zmian na błonie śluzowej w miejscu. Sposób w prawym wzrostu, polipowatych oskrzelowej owrzodzenia widać na powierzchni. Rozprzestrzenia się w kierunku wnętrza guza miąższu. Ganglionlarına może zaatakować chłonnych. Martwica często pojawia się w środku tłumu.

Histologicznie charakteryzują tworzenia keratyny oraz dobrze rozwinięte połączenia międzykomórkowe. Dobrze zróżnicowany typ, niemożność nukleolusu, duży blady lub eozynofilowe cytoplazmie komórek tworzą odrębne grupy w naturze. Czasami widać w pereł keratyny. Rodzaje słabo zróżnicowanych ewidentnych jąderka, błona jądrowa jest nieregularny. Jedynka keratinizasyonları komórek widoczne. Figury mitotyczne są godne uwagi. Mnóstwo cytologicznego wewnątrzkomórkowego keratyny, dobrze rozwinięta desmosomlar, intracytoplasmic tonoflament zestawy widziałem.

Drobnokomórkowy rak płuca (SCLC)

Pochodzą głównie z dużych oskrzelach. Częstość występowania 25%. Prześwitu ściany oskrzelowej do zamówienia, zwykle przez infiltrację. Działania chłonnych śródpiersia i wnęk przerzuty węzłów chłonnych na wczesnym etapie, rzadko zlokalizowane w chwili rozpoznania. Hyperchromatic jądra, wąskie dwukrotnie cytoplazmy komórki limfocytów tworzą duże grupy. Komórki były pochylone względem siebie pod względem wyglądu. Wrzecionowate, wielokątne kształty widać w komórce. Figury mitotyczne, pokazuje szerokie martwicę. Cytologicznie wąskie cytoplazmy, organelle biedne komórki. Cienkie cytoplazmatyczne rozszerzenia dostępne. Gęste granulki są widoczne w cytoplazmie neuroendokrynnych nieruchomości wydzielania. Kulchitsky dlatego zazwyczaj znaleźć w komórkach błony śluzowej oskrzeli Uważa się, że powstają. Związek pośredni typu jest szerszy niż w cytoplazmie. Mieszana gruczolakoraka lub rak się wraz z DRP.

Gruczolakorak

Palenie papierosów związane jest z mniej typu nowotworu. Częstość występowania 25%. Przypadki 3/4 procent obwodowej lokalizacji. Rzadko znajdują się w roślinie. Martwicy widać, ale nie jest częsta kawitacji. Czy te peryferyjne opłucnej i może zaatakować zgęstnieje. Prowadzi to do makroskopowo związany z choroby nowotworowej.

Widziany na różnych poziomach w nowotworze gruczołów zróżnicowania. Brodawkowate struktury, może być postrzegane psammom ciał. Wybitni jąderko komórek nowotworowych, jąder pęcherzykowego, duży blado lub komórki eozynofilowe cytoplazmie. Krople mogą zawierać mucin. Najważniejszą cechą jest tworzenie prawdziwego światła. Inter-lub wewnątrzkomórkowe przestrzenie, dobrze rozwinięte połączenia desmosomalnych są dostępne. Posiada pakiety Tonofilament.

Broncho-type solidny obwodowego guzka lub wiele guzkowe nacieki są postrzegane jako choroba. Ze względu na oskrzelików końcowych lub alveoles. Histologicznie, rozprzestrzenia się wzdłuż ściany bez naruszenia struktury miąższu płuc (lepidik). Położony na początku badania niż jąder, wybitnego nuleolusları cylindrycznej lub sześcianu, składa się z komórek, które mogą zawierać wydzielanie śluzu. Czasami rozwija się do światła, małych form struktur brodawkowatych. Organy Psammom widać w 10-15%.

Duży cell carcinoma

Czasem rośliny są zazwyczaj zlokalizowane w obwodowych. Dołącz martwicę. Zakres częstotliwości od 10-20% w różnych seriach. Histologicznie, pokazując wyraźne pleomorfizm, znaczącą nukleoluslu, duży nieregularny jąder, owalne, wrzecionowate lub wielokąta, blada lub eozynofilowe cytoplazmy składa się z komórek, rozmiar 30 do 50 milimikronów. Mitoza jest powszechne. Różne typy jasnej cytoplazmy komórek widzenia jasne, pokazując olbrzymi typu komórek, komórki olbrzymie pleomorficzne, czerwonych krwinek i fagocytoza przez wielojądrzastych leukocytów są widoczne.

Adenosquamose carcinoma

Guzy Adeno i płaskonabłonkowego raka z obu funkcji. Różnicowanie komórek nowotworowych jest wynikiem najbardziej uniwersalny.

Rakowiaka

Neuroendokrynnych pochodzenia. Większość centralnej lokalizacji. Mężczyźni i kobiety w wieku 40 lat jest równa średniej stopy. Rakowiaki płuc, zespół rakowiaka, częstość występowania jest niska. Makroskopowo widoczne guzkowe lub polipowatych typu dostępne. Nabłonek powierzchnia jest zazwyczaj w stanie nienaruszonym. Dożylne bogaty, jasnoszara masa. Może rozprzestrzeniać się do regionalnego ganglionlarına chłonnych. Mikroskopowo szorstka struktura chromatyny, niemożność nukleolusu, centralny jąder, duży blady cytoplazmy eozynofilowe, lub składa się z komórek. Aktywność komórkowa pleomorfizm, martwica i mitotyczny jest minimalne. Fibrovascular stroma uwagę. Mnóstwo cytologicznych granulek neurowydzielnicza, desmosomlar i zawiera wiele mitochondriów. Formacja Lumen i typowe mikrokosmków. Otaczających komórek nowotworowych są dobrze rozwinięte blaszki podstawnej.

Rak oskrzeli Cloth

Raki, które guddelerinden oskrzeli. Morfologia gruczołu ślinowego jest taki sam, jak w kształtach.

Objawy kliniczne

Oznaki i objawy raka płuc jest przede wszystkim od rodzaju nowotworu, lokalizacji, zmienia się w zależności od wielkości i stopnia (tabela II). Układ roślin i SCLC na płaskonabłonkowego, gruczołowego i dużym rakiem mają tendencję do tworzenia w peryferyjnych. Guzy dooskrzelowej centralne, kaszel, duszność, ból opłucnowy w klatce piersiowej, krwioplucie i duszność u pacjentów z obwodowym widziałem. Czasami możesz nie mieć żadnych objawów. Roślin Kaszel jest częstsze niż peryferyjnych.

Guzy szczytu płuc, z ósmego szyjnego i pierwsze klatki piersiowej klatki piersiowej lokalne rozprzestrzenia się z ucisku nerwów, powodując ból w barku ramienia promieniujący. Superior Sulcus ‘Pancoast’veya znany również tabela Sendromu’olarak,’-Claude Bernard-Hornera zespół “(myozis, opadanie powiek i enophtalmus, po tej samej stronie na brak pocenia) mogą występować.

Tabela II . Anderson raka płuc Institute objawem nowotworu S ıklıkları 100 pacjentów.

Symptom

Częstość (%)

Kaszel

21

Krwioplucie

21

Ból w klatce piersiowej

16-ty

Duszność

12.

Ból

6

Utrata apetytu i utrata masy ciała

5

Masa szyi

5

Osłabienie

3

Superior vena cava przeszkód

3

Chrypka

3

Objawy FAQ

3

Ból barku

2

Clubbing

1

Naskórkowy rak jest często atakują otaczające tkanki rośnie wokół głównych oskrzeli. Epidermoid rutynowe badanie radiologiczne klatki piersiowej w 69 o 64% przypadków obserwowanych w central mieszkalnych. Obraz kliniczny więcej kaszel, krwioplucie, świszczący oddech, duszność, zapalenie płuc jest dominujący. Może być wycięta naskórkowego leczenia raka jest wysoka, potencjał przerzutu jest niska.

SCLC jest głównie zlokalizowane w centralnej. Kaszel, krwioplucie, a typowe objawy niedrożności. Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się najbardziej zdiagnozowanych przypadków nowotworów płuc pokazujące 2/3 wykryto w ognisk przerzutowych widziane. 10% pacjentów w momencie rozpoznania są objawy przerzutów do ośrodkowego układu nerwowego systemu.

65-72% z umieszczeniem gruczolakoraka płuc, obwodowej radiografii, opłucnej lub ściany klatki piersiowej inwazji występuje u 5-14%. Adenocancer pęcherzykowych, brodawkowate i bronchoalveolar typy są dostępne. Więcej wcześniejszą zwłóknienie płuc typu drugie, ziarniniak, pylica azbestowa, jest związany z zapaleniem pęcherzyków płucnych i twardzina skóry. Wcześniej u pacjentów z tymi chorobami, nowy radiologicznych infiltracji widać masa lub oskrzelowo należy podejrzewać nowotwór. Gruczolakorak przerzuty jest wysoki i często mózgu, wątroby i kości przerzuty pojawiają.

Duży rak płuca, 61-63% z peryferyjnych osiedli odpowiednio. Zmiany są głównie (41%) 4 cm Większe niż i kaviteleşme tendencję. Hilar adenopatia w 32% przypadków, podczas gdy 10% z śródpiersia adenopatię zostały zgłoszone.

10% pacjentów z rakiem płuc, zespoły paraneoplastyczne można zobaczyć na różnych systemach będących przedmiotem zainteresowania. SCLC są bardziej powszechne. Hiperkalcemia, zespół Cushinga tych, ginekomastia, trombocytopenia, przerostowa osteoartropatia płuc, zapalenie wielomięśniowe, neuropatia obwodowa, zespołem nerczycowym lub nadciśnieniem Objawy zespołu, takie jak rumień wielopostaciowy i regresji po usunięciu guza. Kilka hormonalne i mechanizmy autoimmunologiczne są pokazane w etiopatogenezą.

Metody diagnostyczne

Wiele zakłóceń dla celów diagnostyki i inscenizacja raka płuc (inwazyjne) i wolne od zakłóceń (nieinwazyjne) metod diagnostycznych są dostępne. Metody stosowane do diagnozy są wymienione poniżej.

Cytologia plwociny

Rak płuc, złośliwe komórki są wydalane z wydzieliny oskrzelowej mieszając. Posiada wysoką wartość diagnostyczną badania plwociny w doświadczonych rękach. Dla każdego podejrzewanego przypadku rano plwociny zbadane przez 3 kolejne dni. Około 80% z centralnym oskrzeli plwociny raka cytologia, cytologii plwociny pozytywnych wykryto 50% obwodowego raka oskrzeli opisywano. 85% komórek nowotworowych w próbkach plwociny ustalone przez doświadczonego patologa-95 może zidentyfikować rodzaj komórek (18). 15% pacjentów z produkcji plwociny i 20% soli fizjologicznej wdychane przez stosowanie mieszaniny glikolu propylenowego, kaszel i wytwarzanie plwociny indukowanej.

Metody radiologiczne

Konwencjonalne Chest X-ray

Pierwszym krokiem tworzy diagnozę radiologiczną chorób układu oddechowego. Najczęstszym posteroanterior (PA) w klatce piersiowej rentgenowskie są używane. PA rentgenowskich boczne radiogramy zostały wykorzystane do określenia lokalizacji zmian anatomicznych obserwowanych. Szczególnie przydatne do oceny miąższu płuc. Wartość diagnostyczna% wahała się od 70 do 88. Niezawodność wykrywania węzłów chłonnych wnęk w 61-71% z węzłów chłonnych śródpiersia, a stawka wynosi 60% 47 – (15).

RTG klatki piersiowej diagnostyka z myślą o rodzaju raka, jeśli nie bardziej naskórkowe lub SCLC guzy zlokalizowane w centrum miasta, gruczolakoraka obwodowej lub dużych guzów i rodzaju nowotworu jest więcej. Central guzy, radiologicznych masowe central, jednostronny hilar wzrost guza rośnie i linie lotnicze wyglądają niedodmę przyczyna tıkadıkça lub zapalenie płuc obturacyjnej. SCLC tworzy intensywny śródpiersia powiększenie węzłów chłonnych. Guzy peryferyjne, “corona radiata”, wysięk znakiem ogon, samotny masa zmian satelitarnych są postrzegane jako wykazujące.

Gruczolakorak, z miąższu blizn i zwapnień może być ekscentryczny. Rak oskrzelowo, podzbiór gruczolakoraka, samotny masa, może okazać się pneumonic obszar infiltracji lub wielu obszarów infiltracji. Infiltruje są widoczne w bronchograms lotniczych. Duża raka płuca, 2/3 pacjentów, obwodowe zmiany 4 cm Większe niż są. Guz Pancoast jest asymetryczny apical zgrubienia opłucnej. Przeważnie spotykany typ płaskonabłonkowego i zniszczenie żebra. Wysięk wtórne do guza ustaleń również, żebra i uraz kręgosłupa, paraliż przepony może wystąpić.

Tomografia komputerowa (CT)

Tomografia diagnoza raka płuc, inscenizacja i komputerowa odgrywa ważną rolę w wyborze odpowiedniego schematu leczenia. Wybór kombinacji rokowania raka płuc i odpowiedniego leczenia, ważne jest, że guz pierwotny i przerzuty w szczegółach.

Rak płuca, CT scan, niepewne brzegi, lobulated, różnorodne struktury i gęstości tkanki miękkiej obserwuje. Rozmiar zmiana CT, własności granic, gęstości i zwapnienia w określaniu, czy łagodny / złośliwy Można dokonać. Wiele płuc guzki wykrytych przez bezpośrednie radiografii i CT może sensitiviteyle 50-75% (19). Rentgenowskie ganglion śródpiersia przerzuty. To będzie preferowaną metodą diagnozy. 10 mm Większa niż jest uważany patologicznych zwojami. Zarówno CT i innych technik obrazowania łagodne / złośliwe rozróżnienie nie jest możliwe do zwoju. Ostatnie badania śródpiersiowym inscenizacji węzłów chłonnych raka płuc, w porównaniu z mediastinoskopii IT, wykazały, że około 90% czułości i swoistości (20). Jednak większe badania prospektywne z planem, czułość i swoistość ok. 60% zostały określone (21).

CT, śródpiersia inwazji, a inwazja ściany klatki piersiowej, ma ograniczoną wartość. Jednakże, jest lepszy od innych metod wczesnej diagnostyki zaburzeń opłucnej. Powinny zawierać wątroby i nadnerczy CT do wykrywania przerzutów odległych. Najlepszą metodą diagnostyczną w wykrywaniu przerzutów do wątroby i tętnicze Portografidir IT. CT wykryto nadnerczy 3 cm Od dużych, nieregularnych konturach, nowotwory złośliwe barwione niejednorodny że byłoby właściwe.

Rak płuc jest podejrzany, CT-mas “piersiowe przewodnikiem Biopsja aspiracyjna przezklatkowa Biopsja ‘(TFNAB) mogą być wykonane. Głównie ze względu na wysoki poziom diagnostyki peryferyjnych, samotne, kilka plamek okrągłych oraz sposobu myślenia na czele Pancoasta tümmörlerinde. Pozytywna diagnoza zmian nowotworowych, tempo 83-85% odnotowano w różnych seriach (22). Określania rodzaju komórek nowotworowych, ale TFNAB przypadkach 60-90% jest możliwe (23).

Tomografii komputerowej w diagnostyce przewlekłej obturacyjnej choroby płuc są niewystarczające. Aby ocenić miąższu płuc, nowa technika przy użyciu tomografii komputerowej wysokiej rozdzielczości (HRCT) jest rysowany. Zwłaszcza w diagnostyce rozstrzeni oskrzeli, śródmiąższowe zapalenie płuc, w tym dróg oddechowych i dostarczają ważnych informacji.

W ostatnich latach zaczęto stosować spirali (spiralny) wykrywanie guzków płucnych CT i cechy systemu, jest lepszy od zwykłej tomografii. Dzięki tej metodzie, małe naczyniaki tętniczo-żylne, angiografia wykazała lepsze. Śródpiersia naczyniowe i miąższowe uszkodzeń i chorób ośrodkowego dróg oddechowych, spiralne CT i trójwymiarowego obrazowania można lepiej zdefiniować funkcję.

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI):

Metoda ta zapewnia wiele samolot zdjęcie, teksturę i prąd może pokazać ona może zrobić różnicę. T1-anatomiczny obraz RTG, patologiczne zmiany w badaniu radiologicznym T2-są bardzo dobre.

MRI mięśni i tkanki tłuszczowej i tkanki guza kontrast różnica lepszego zestawu, lepiej niż TK wykrywa inwazji guza ściany klatki piersiowej. Szczególnie guzy Pancoasta invasion klatki piersiowej z zakresu tętnicy podobojczykowej lub splotu ramiennego udział w wyborze najlepszego modalności obrazowania. Śródpiersia MRI, CT w ocenie zaangażowania serca lub naczyń jest dobry. Atelectasises obturacyjnej i nonobstructive i obturacyjna tkanki nowotworowej płuc, a także konsolidacja jest używany do odróżnienia.

Wyróżnienie śródpiersia adenopatia, nie ma znaczącej wyższości CT. Jednak w ustalaniu subcarinal i aortopulmonary zwoje okna, doskonałe do TK. Hilar adenopatia różnicowania struktur naczyniowych i blizny, MRI jest używany do odróżnienia pozostałości lub nawracającego guza. Ocena miąższu płuc, są lepsze niż CT.

Bronchoscopy

Bronchoskopia, drzewa tchawiczo i zmiany patologiczne widoczne w bezpośrednim badaniu tych obszarów jest cennym narzędziem diagnostycznym, które dostarcza materiału. Podczas bronchoscopes początkowo sztywne, elastyczne właściwości przez Ikeda światłowodowy bronchoskopu (FOB) został opracowany.

Centralnie położony guzy, bronchoskopii, mass dooskrzelowa, podśluzówkowe lub okołooskrzelowego naciekowe zmiany są widoczne w formie. Zmiany cytologiczne i histologiczne w obsłudze tego typu materiału na więcej wewnątrzoskrzelowych kleszczy biopsji, płukaniu oskrzeli, oskrzelowa szczotkowanie i transbronchialnej cienkoigłowej (TBNA) jest używany.

Diagnoza forcep z biopsja płuca centrum próbki pobranej 3 lub 4 jest wystarczający. W kilku badaniach odnotowano dokładności diagnostycznej 55% do 85% (24). Inne niż duże raka płuc, biopsji lub kleszcze torakotomii wyniku autopsji pochodnych typów komórek określonych typów histologicznych, istotna korelacja jest określona. Płukanie oskrzeli, bronchoskop do oskrzela przez metody dającej 30-50 ml soli fizjologicznej. Wartość w diagnostyce raka płuc jest kontrowersyjna. Po umyciu i biopsja oskrzeli kleszcze stosowane, wykazano zwiększenie szans na diagnozę. Diagnostyczna wartości średnich guzów elektrowni wynosił od 79% do 62%. Oskrzeli szczotkowania, w szczególności, gdy stosuje się kleszcze biopsji, jest przydatne w diagnostyce raka płuc. Wartość diagnostyczną średnio wynosi od 78% do 62% (25).

TBNA jest podłączona do cewnika igieł o różnych średnicach są chronione. Głównym obszarem diagnostyki i inscenizacja raka płuc. Szczególnie w przypadkach, gdy guz jest postrzegana jako podśluzówkowych zmian i guzów zaobserwowano być wykonana bronchoskopii, jako marginesu chirurgicznego w ustalaniu, czy istnieje została zaatakowana przez nowotwór, metoda ta jest wykorzystywana. Hilar i węzłów chłonnych śródpiersia, najważniejszy obszar zastosowań zachłyśnięcia TBNA z inscenizacji chorób nowotworowych. TBNA do śródpiersia wrażliwości pomostowego w wysokości 50%, specyficzność 96% i dokładność 78%, jak donosi (26).

Wydaje się, że osiągnął, ale dlatego, że są określane przez poziom radiologicznego Podsegment FOB być osiągnięte z histopatologicznego diagnozowania guzków w obwodowej masy i transbronchial kleszcze biopsji, transbronchial szczotkowania, oskrzeli płukanie, TBNA i płukania oskrzelowo-pęcherzykowego (BAL) stosuje się techniki. Pozytywna diagnoza, średnica 2 cm Etap 0 (rak in situ)

IS

0

0

Etap IA

1

0

0

Etap IB

2

0

0

Etap IIA

1

1

0

Etap IIB

2

3

1

0

0

0

Stage IIIA

3

1-3

1

2

0

0

Stage IIIB

dowolny N

4

3

każda T

0

0

Etap IV

każda T

dowolny N

1

Etap II, w 1997 r., stosownie do czasu trwania życia w tej grupie chorych, z podziałem na IIA i IIB. Etap IIA (T1N1 Mo) 5-letnie przeżycie wynosi 55% pacjentów. KHOAK’li Mniej niż 1% pacjentów w tej fazie. Pacjenci etap IIB, T2N1M0 i T3N0M0 grupy. Inwazja klatki piersiowej, zajęcia węzłów chłonnych, ale nie (T3N0M0) rokowanie nowotworów, zajęcia węzłów chłonnych jest lepsze niż małe guzy. Dlatego T3N0M0 guz, etap III, a nie jako stadium IIB evrelenmektedir. 38% 5-letnie przeżycie pacjentów w stadium II B. KHOAK’in 7% tej fazy. Etap ten jest korzystnie chirurgicznie pacjentów. Leczenie uzupełniające nie daje dodatkowych korzyści.

Etap III, pacjentów przez chirurgiczne resectability, są podzielone na IIIA i IIIB. Guzy Stage IIIA, choć pochodzące guzy chirurgicznych Stage IIIB, leczenie chirurgiczne może być wykonana. Chociaż pozapłucna rozprzestrzenianie się nowotworu u pacjentów z IIIA, istnieje ograniczona rozprzestrzenianie węzłów chłonnych. Rozprzestrzenianie się lub subcarinal śródpiersia po tej samej stronie węzłów chłonnych. Ci pacjenci T3N1M0 lub T1-3N2M0 grupy. KHOAK’lerin 10% fazy. Terapii u tych pacjentów jest zmienna. Wciąż ci pacjenci, chemioterapia , radioterapia i leczenie chirurgiczne jest zalecane z realizacji. Ostatnie badania przed zabiegiem chirurgicznym pacjentów z IIIA, chemioterapii , zwiększa przeżycie i bez objawów choroby po operacji pokazanej na przedłużenie czasu. 5-letnie przeżycie wynosiło 23% u pacjentów ze stadium IIIA.

U pacjentów ze stadium IIIB, guza z pozapłucną spreadu, Hilar kontrahenta i węzłów chłonnych śródpiersia w różnoboczny samej lub przeciwnej i nadobojczykowe węzłów chłonnych, węzłów chłonnych śródpiersia w przypadku braku przerzutów odległych i inwazji złośliwego opłucnej cytologii wysięk jest pozytywny. Pacjenci ci T1-3, N3, M0 lub T4N0-3M0 grupy KHOAK’nin Osłony i stanowią 20%. U tych pacjentów, paliatywne leczenie. Nie ma ostateczne leczenie. Pięcioletnia przeżywalność wynosi 5% w uniwersalny leczenia.

Etap IV, osoby prezentujące nie przerzutom. T i N, aby którykolwiek z tych pacjentów, u żadnego pacjenta, zostały zebrane jako M1. 27% pacjentów KHOAK’li etapie IV’dür. To jest stosowane do leczenia chirurgicznego. Traktowane są jako środek łagodzący. Pięcioletnie przeżycia wynosi 1%. Średnia długość życia tych chorych jest mniej niż 1 rok (29) (30).

STAGING SCLC

Pacjenci SCLC, system TNM jest zalecane. Jednak to, co jest wartością prognostyczną systemu pomostowego jest oparta na “Veterans Administration Lung Cancer Group” (valg) zaproponowana przez system przemieszczania używanego. Zgodnie z chorobą hemithorax zlokalizowane w ograniczonej hemithorax jest bardziej powszechne niż szeroko evrelendirilmektedir ( Tabela V ).

2 Neodymowy – Laser YAG: dużo najgłębszej penetracji tkanek. Sztywne i elastyczne bronchoskopia może stosować. Photocoagulation i cieplnej martwica form tkanek. Przeszkoda, nie reaguje na inne metody leczenia, nie przekracza plecy zmian w chrząstce stawowej, długości dooskrzelowa Guz składnika 4 cm i niedrożność tkanki płucnej, który jest krótszy od tyłu, jeśli funkcja jest korzystne. Nie ma kryteriów powikłań wzrasta. Krwotok, hipoksemia, przetoki oskrzelowo, śródpiersia, kaszel, główne powikłania .

Terapia fotodynamiczna: obróbka wstępna hematoporfrin pochodne (HPD) podaje się dożylnie. Substancje te gromadzą się w komórkach nowotworowych daje fluorescencję w świetle ultrafioletowym. HPD argon laser, i “tunable barwnik” laser z lokalnej aktywacji, zwiększenie przepuszczalności naczyń i reakcja zapalna powoduje lokalne uszkodzenia tkanek. Aby wyświetlić ukryte nowotwory nie można prześledzić, jak Gross. Choroby nowotworowej, jest to dość wczesny etap do zlokalizowanej pomocy i zwiększyć prawdopodobieństwo leczenia radykalnego.

Brachyterapia: dooskrzelowej i zewnętrznych skuteczne u chorych z niedrożnością. W tej metodzie, pożądane umiejscowienie cewnika nylonu bronchoskopu wysłany. Pożądany długości cewnika, iryd 192 jest umieszczony. Leczenie, zalecana dawka 3000 cGy (rad) jest . Zazwyczaj leczenie trwa 30 minut. W stosownych przypadkach, pożądany efekt można uzyskać tylko z brachyterapii.

 

ECOG Karnofsky’ego (%) KRYTERIA
0 100 Bezobjawowy
1 80-90 Symptomatyczne, sprawia, że ​​wszystkie funkcje
2 60-70 Symptomatyczne szpitalnych dni spędza mniej niż 50%.
3 40-50 Symptomatyczne szpitalnych dni spędza więcej niż 50%.
4 20-30 Złożony chorobą

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s