Rodzaje raka płuc

Objawy raka płuc i leczenie

Począwszy nowotwory płuc są podzielone na dwa oddzielne typy. Niedrobnokomórkowego raka płuca i drobnokomórkowego raka płuc. Te nowotwory rozdzielania od siebie, są przez komórki pod obrazów mikroskopowych. Oba rodzaje raka są traktowane w różny sposób i rozprzestrzenia rozwiniętych.

Biernego palenia i raka płuc

Niedrobnokomórkowego raka płuca

Niedrobnokomórkowego raka płuc są częstsze niż zwykle rozwija się powoli i spread. Istnieją trzy główne rodzaje tego nowotworu: Leczenie tych typów, i nie ma żadnej różnicy pod względem długości życia.
Niedrobnokomórkowego raka płuca

Owies, czasami nazywany rakiem owsiane, to raka. Są mniej popularne niż niedrobnokomórkowego raka płuca. Ten tipdeki rozprzestrzenianie raka do innych części ciała opracowanie szybszego i bardziej.

Nowotwory rozpocząć w płuca dzieli się na dwa rodzaje. Pojawienie się komórki pod mikroskopem przez nie-drobnokomórkowego raka płuca i niedrobnokomórkowego raka płuca. Każdy inny rodzaj raka płuc rośnie, rozwija się i leczyć.

Elementy ryzyka nowotworu płuc

Jest podłączony do konkretnej przyczyny, powstawaniu nowotworów płuc. Badania epidemiologiczne wykazały raka płuc były przyczyną wielu czynników, które odgrywają rolę w rozwoju nowotworu płuc. . Większość z nich są związane z użyciem tytoniu, rak nie jest chorobą zakaźną. Ryzyko zachorowania na raka płuc u niektórych ludzi bardziej niż innych. Następujących sytuacjach zwiększać ryzyko raka.

Palenie papierosów powoduje raka płuc. Tytoń szkodliwe substancje (substancje rakotwórcze) uszkadza komórki w płucach. W miarę upływu czasu, może to prowadzić do szkodliwych efektów w komórkach nowotworowych. Aby być niepaląca rak płuca, wiek, w którym palenia rozpoczął, jak długo wędzona, liczba wypalanych dziennie papierosów, palenie jest o tym, jak głęboko w çektiğiyle. Rzuć palenie w ryzyko raka płuc może znacznie zmniejszyć osoby.

Cigar i rury, cygara i rury użyć ich bardziej niż inni są narażeni na ryzyko zachorowania na raka płuc. Ile lat człowiek palił cygara i fajki, ile papierosów dziennie i jak głęboko do strzału, to czynniki, które mają wpływ na ryzyko zachorowania na raka. Króćce do płuc i raka jamy ustnej i palaczy cygara rury są na zwiększone ryzyko dla innych typów.
Bierne palenie (maruzkalanlar dym tytoniowy), w przypadku biernego palenia zwiększa ryzyko raka płuc.
Azbestu używane w pewnych gałęziach przemysłu, i naturalnie występujące grupy włókien mineralnych. Włókna azbestu mają tendencję do oddzielania przylega do ubrania i wędrówki w powietrzu. Podczas wdychania, cząstki te mogą osiedlić się w płucach, a tam jest ryzyko rozwoju komórek raka płuc, a tym samym zwiększyć straty enfold. Badania są narażone na ryzyko zachorowania na raka płuc u pracowników narażonych na działanie azbestu przez abstynentów wykazały 3-4 razy więcej. Ten wzrost stoczniowego, azbestu górnictwa, prace izolacyjne i pracowników w takich branżach, jak naprawy hamulców ukarany.
Większe niż ryzyko zachorowania na raka płuc u pracowników azbestu, zakaz içiyorlarsa. Azbest korzystać pracownicy sprzętu ochrony przez pracodawców i następujących zalecanych procedur dotyczących bezpieczeństwa i muszą pracować.

Zanieczyszczenia powietrza, rak płuc stwierdzono związek między narażeniem na zanieczyszczenia powietrza. Ale ta relacja nie została jasno określona i więcej badań do zrobienia.
Choroby płuc, zwiększają ryzyko zachorowania na raka przez choroby płuc, takie jak gruźlica. Rak płuc ma tendencję do dalszego rozwoju na obszarach dotkniętych gruźlicą.

Historia pacjenta po raz kolejny z powodu raka płuc, raka płuc, ryzyko osoby, osoba ta nie rak jest wyższe niż kiedykolwiek. Rzucić palenie po diagnozie raka płuc, drugi może zapobiegać rozwojowi raka płuc.
Zawodów ryzyka, górnicy, tekstylny, izolacja i stoczniowcy, petro-chemiczne, środki do czyszczenia przewodów kominowych, z tworzyw sztucznych przemysłowych, pracownicy w górnictwie i zasobów, producentów bielenia, szkła, ceramiki, linoleum, a pracownicy baterie, farby, odlewnie, hutnicy

A najlepszym sposobem zapobiegania raka płuc jest rzucić başlamamaktır palenia.

USTALENIA świadomości

Oznaki i objawy raka płuc:

1 – nieskończona, a nasilenie kaszlu w czasie
2 – Uporczywe bóle w klatce piersiowej

3 – pluć krwią
4 – duszność

5 – Wheezy dać oddech.

6 – i często nie ma zapalenie płuc lub oskrzeli

7 – obrzęk szyi i

8 – Utrata apetytu i utrata masy ciała

9 – Zmęczenie

Te odkrycia lub mniej poważne przypadki kaynaklanabilir.Bulguların raka płuca powinny być oceniane przez lekarza.

LOKALIZACJA diagnozy raka płuc

Wydane przez lekarza, aby pomóc znaleźć przyczyny dolegliwości, choroby, palenie tytoniu (papierosy, fajki, cygara, itp.). Statusu, narażenie na czynniki środowiskowe i zawodowe nowotworów i innych członków gospodarstwa domowego, czy zapytanie. RTG klatki piersiowej, a niektóre testy wymagają. Jeśli podejrzewasz, że na raka płuc, badanie plwociny (cytologia plwociny, badanie mikroskopowe materiału z płuc do wybulić głęboki śluzówkę) ister.Bu przeanalizować prosty i użyteczny test w celu wykrycia raka płuc. Badanie tkanki płucnej z powodu raka, lekarz może upewnić.
Mały kawałek tkanki pobrane poprzez biopsję i bada pod mikroskopem przez lekarza patologa wskazuje, czy jednostki raka.

Istnieje wiele metod, aby zdobyć ten kawałek tkanki.

1) Bronchoscopy: Slim i oświetlony rurki (bronchoskop) wprowadza się do jamy ustnej, aby zobaczyć dróg oddechowych, dróg oddechowych Oto mały kawałek tkanki i badając.

2) biopsjach: igły wprowadzone do nowotworu piersi jest usunięcie mały kawałek tkanki.

3) Thoracentesis: trochę płynu wokół płuca za pomocą igły w celu zbadania, czy to wystąpienie.
4) torakotomii: żeby dostać kawałek guza rozpoznawania raka chirurgicznie otwarcie klatki piersiowej.

Zaawansowania choroby:

Wynikiem badań chorych na raka jest wykrywana, lekarz będzie chciał wiedzieć stadium choroby. Ta inscenizacja nowotwór rozprzestrzenił rozszerzanie spreadu, który odbywa się odnaleźć ciała.

Rak płuca rozszerzają się w mózgu i kości. Przeważnie stadium choroby pomaga leczenie planu lekarza. Niektóre testy służą do rak rozprzestrzenił się na to:

Tomografia komputerowa
Badanie metodą rezonansu magnetycznego
Scyntygrafia kości, nowotwór rozprzestrzenił się do kości pokazuje. Jest to substancja radioaktywna do krwi w miejscu, i nieprawidłowego rozwoju kości w tych miejscach promieniotwórcze toplanır.Tarayıcı urządzenie mierzy poziom tak zwanej błony rentgenowskiej i zapisać.

Mediastinoskopia / Mediastinotomy: Mediastinoskopia pokazuje nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne w klatce piersiowej.

Leczenie raka płuca

Leczenie zależy od wielu czynników. Te rodzaje raka płuc, stadium choroby oraz odpowiedzi pacjenta na ogólny stan zdrowia. Stosowane w leczeniu wielu różnych zabiegów i leczenie skojarzone.
Widoczne po operacji, pacjenci nie są uzależnione od poziomu dodatkowego leczenia raka nazywa leczenie wspomagające. Invisible leczenie uzupełniające po zabiegu do zabijania komórek nowotworowych, ale niewiele mogą być pozostawione w celu wypowiedzenia. Decyzja, czy leczenia uzupełniającego nie jest na patologii funkcji raportu i wiek pacjenta i ogólnego stanu określa. Pacjenci z samą chemioterapią jako leczenie uzupełniające po operacji lub radioterapii lub obu chemioterapii i radioterapii może tylko. Czasami może nie być potrzebne leczenie uzupełniające po zabiegu u chorych na bardzo wczesnym etapie.
Chirurgiczne usunięcie operację raka. Rozliczenie raka płuc zależy od rodzaju interwencji chirurgicznej. Operacja dostać kawałek ‘klina’ płuc lub “odcinkowej” nazywany jest resekcja.

Jeśli operacja jest traktowana jako całość płata (lobektomia), otrzymał jeden z prawej lub lewej płuc (płuca) jest tzw. Niektóre lokalizacja guzów, wielkość i nie może pracować ze względu na stan ogólny pacjenta zdrowia.

Zabijania komórek nowotworowych do leków stosowanych w chemioterapii. Zazwyczaj składa się z więcej niż jednego leku. Pielęgniarki ze specjalnego szkolenia daje tylko chemioterapię w tym zakresie. Wyraża się jako liczbę cykli podawania chemioterapii (cykle 1, 2 cykle), a często powtarzać te same leki na dole 21 lub 28 dni. Chemioterapia jest zwykle podawany dożylnie lub doustnie w formie tabletek, ciekłym, stanowi placówek leczenia ambulatoryjnego. Czasami pacjenta ogólny stan choroby, leczenie pacjentów hospitalizowanych, według swoich leków lub narkotyków mogą podjąć kwestię. Onkologii klinicznej pacjentów kliniki są sprawdzane po każdym cyklu. Kontrole te są badane pacjentów, słuchał skarg, uszkodzenie innych narządów w organizmie, skutki uboczne leków, i pytanie, czy niektóre badania krwi są proszeni do zbadania. Przed każdym cyklem chemioterapii, morfologia krwi zrobić i że ten spis jest właściwe pielęgniarki. To, czy pacjenta po zabiegu chemioterapii, nowotwór patologia raport funkcje weźmiesz określi, ile cykli. Jednak to zadatki Decyzja wiek, stan ogólny zasadnicze znaczenie.
Spędzaj więcej czasu do 12 godzin w dni chemioterapii szpitalnej u pacjentów z złym stanie ogólnym, niezdolność yeceklerinden ‘tolerować skutki uboczne nie są uprawnione. Pacjenci zakwalifikowani do chemioterapii, chirurgii korzystne jest, aby były one rozpoczęciem chemioterapii w ciągu 3 tygodni po zabiegu.

Po chemioterapii u wszystkich pacjentów otrzymujących chemioterapię, onkologia medyczna klinika w około tydzień lub dwa powinny skonsultować się z lekarzem. Ta kontrola jest badanych, słuchał skarg, skutki uboczne chemioterapii ocenia i, jeżeli to konieczne ponowne dostosowanie dawki leku.
Radioterapia, to także nazywane radioterapii. Zastosowanie promieniowania o wysokiej energii do zabijania komórek nowotworowych. Ograniczone zastosowanie do każdego pola, a komórki etkiler.Radyoterapi pole nowotworowe lub zmniejszyć guza przed zabiegiem operacyjnym w celu zniszczenia komórek nowotworowych może być stosowana po interwencji. Radioterapia lekarze zwykle stosować w skojarzeniu z chemioterapią w pierwszym przypadku do leczenia chirurgicznego. Może być również stosowany do ich objawów, takich jak duszność.

To zdjęcie dynamiczne terapia, i biorąc pod uwagę specyficznych substancji do krwioobiegu, przez te komórki. Substancja ta będzie szybko opuścić normalne komórki. Jednak pozostaje dłużej w komórkach nowotworowych. Zastosowanie światła laserowego do tych komórek, a następnie włączyć do substancji, które mają być przeniesione, a komórki są zabijane.

Leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca:

Niedrobnokomórkowego pacjentów niedrobnokomórkowego raka płuc można leczyć na wiele sposobów. Częstość występowania tej choroby jest związana z leczeniem. Najczęstszą formą leczenia interwencji chirurgicznej. Radioterapia i chemioterapia są stosowane do kontrolowania objawów choroby i zwiększyć czas.
Leczenie raka płuca:

Niedrobnokomórkowego raka płuca szybko rozprzestrzenia. W wielu przypadkach choroba rozprzestrzeniła się na inne części ciała, gdy zdiagnozowano. Lekarze, aby osiągnąć komórek nowotworowych na całym ciele, prawie zawsze użyć chemioterapii. Nowotwory płuc w innych częściach ciała, chemioterapii lub radioterapii na guzy mózgu u pacjentów uygulanabilirler.Bazı kierowania mogą być również stosowane, jeśli nie jest rak. Zabieg ten nazywa zapobiegawcze naświetlanie mózgu. Ma to na celu zapobieganie tworzeniu się guzów w mózgu. Leczenie chirurgiczne raka płuca jest bardzo mała.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Skutki uboczne leczenia raka zależy od rodzaju leczenia i mogą być różne dla każdego pacjenta. Pacjenci, lekarze i pielęgniarki wyjaśnić ewentualne skutki uboczne leczenia. Sugerują sposoby unikania skutków ubocznych przed i po leczeniu.

Podstawą do chirurgicznego leczenia raka płuca. Powietrza i nagromadzenie płynu w klatce piersiowej po eğilimindedir.Hastalar chirurgii płuc zwykle wrócić, ona kaszle, i głębokie oddychanie wymagają pomocy. Ruchy te są ważne w leczeniu. Ze względu na rozszerzenie pozostałej tkanki płuc i zapobiega gromadzeniu się nadmiaru powietrza są płynne. Ból w klatce piersiowej, duszność, chirurgii klatki piersiowej, częste działania niepożądane. Pacjenci mieli być zjednoczona z siłami starej energii i mogą wymagać tygodni do kilku miesięcy.

Efekty uboczne chemioterapii zależy od podawanego leku. Zgodnie z ogólną zasadą proliferacji ubocznych chemioterapii. Krwawienia i krzepnięcia, zapewniając ochronę przed chorobami szybko rozrastających się komórek krwi, które przenoszą tlen do komórek i narządów organizmu. Jest to około 1 tydzień do 10 dni po otrzymaniu chemioterapii, komórki krwi zmniejszy się liczba i dlatego szybko się siniaki lub krwawienia po drobnych czynności, takich jak mycie zębów. Normalnie ciało nie tworzy choroby, kiedy mają silny system obronny komórek, które bronią zarazki jest obniżona po chemioterapii olabilirler.Bu łatwo spowodować choroba gorączkowa pochłonięci mycia surowe warzywa i owoce, które jemy (np. sałatki), przez co najmniej 10 dni od jedzenia zakazanego owocu, a kaçınmalısınız.Unutmayınız nie z powodu jakiegokolwiek wpływu choroby na warzywa, owoce, warzywa lub jak czyste może jeść dwa talerze, aby uniknąć zarazków może być zatrzymany na. Gotowane jedzenie, aby upewnić się, że w tym czasie. Jeśli gorączka 38.50C w jednym czasie skontaktować się z lekarzem. Znaleziono mieć gorączkę i niskie morfologii krwi, krwinki mają obowiązek przyjmować antybiotyki. To zmniejszenie liczby krwinek spontanicznie w ciągu tygodnia do 10 dni, aby osiągnąć liczbę przejść i komórek normalnych.

W innej grupie komórek szybko dzielących się komórek w przewodzie pokarmowym, a komórki mieszków włosowych. Z tego powodu, zwykle po tygodniu po chemioterapii włosy wypadają. Pacjenci, u których brak apetytu, nudności, wymioty, biegunka, i owrzodzenia jamy ustnej mogą rozwijać, prawie wszystkie z tych działań niepożądanych mogą być kontrolowane za pomocą leków. To efekt uboczny jest krótkotrwałe, skargi pacjentów przed rozpoczęciem następnego chemioterapii powinny być zapisywane
To różni się od pacjenta do pacjenta, nasilenie skutków ubocznych chemioterapii jest mowa. Obecnie nowoczesne chemioterapie długotrwałe działania niepożądane występują rzadko spotkać. Jednak niektóre chemioterapii leków może mieć negatywny wpływ na serce, lekarze, którzy używają takich leków do okresowych badań, aby zrozumieć serce jest dotknięte. Dziś liczba cykli chemioterapii stosowanych dawek chemioterapii narkotyków i może mieć negatywny wpływ na serce, nie wielkości. Niektóre leki chemioterapeutyczne po latach sobą ryzyko rozwoju raka krwi, który ma białaczkę.
To także wpływa na komórki jajowe w jajnikach niektórych leków na raka zabijają, tak że jajniki produkują hormon żeński estrogen, a pacjenci wprowadzić menopauzy. Ilość kobiet w ciąży i w tym przypadku nie może być rzadkie lub zatrzymać. Niepłodność spowodowane przez chemioterapię, zwłaszcza w wieku 35-40 stałe. Młodsi pacjenci mogą wrócić do normy po okresie celnych wyciętych w trakcie chemioterapii.

Pracownicy Zdrowie wyjaśnić możliwych skutków ubocznych po chemioterapii i zaproponować sposoby zniszczyć skarg.

Chemioterapia jest dożylnie, a dostarczane do uszkodzenia naczyń w czasie i po stwardnieniu tętnic i może spowodować, że stają się zauważalne z zewnątrz. Odbieranie lub otrzymały ramię chemioterapia, zaczerwienienie, obrzęk i pieczenie następny dzień, jeśli lek należy niezwłocznie powiadomić lekarza.
Otrzymujących chemioterapię, skonsultować się z lekarzem z jakiegoś powodu trzeba używać środków przeciwbólowych. Ponieważ liczba krwinek w organizmie, lub niektóre leki przeciwbólowe mogą powodować obniżenie işlevce. Poza tym, choroby serca, płuc i nerek, co jest istotne dla stosowania i czasu trwania chemioterapii może kontynuować leczenia. Wizyty u lekarza pokazując, że trzeba korzystać z tych leków byłoby właściwe, aby zapytać, czy nie jest to wada.
Takich jak radioterapia, chemioterapia oraz u pacjentów z nowotworem i w normalnych komórkach etkiler.Radyoterapi powinny spoczywają one w miarę możliwości.
Redden skóry w obszarze leczonego, suche, wrażliwe i swędzenie olabilir.Tedavinin pod koniec tego samego regionu staje się mokry i sypki. Jest to reakcja skóry na promieniowanie. To pole musi być w kontakcie z powietrzem, jak to tylko możliwe, należy unikać w tym czasie mocno bielizny i ubrań. Radioterapia nie powinny być w kontakcie z wodą, przez okres czasu w tym regionie. Zapytaj lekarza, w tym leczenia kullanılmamalıdır.Işın regionu każdej balsam lub krem na temat skutków są tymczasowe. Jednakże stopień schorzenia waha się od pacjenta do pacjenta. Czasami w regionie otrzymały radioterapia mogą być ciemniejsze niż normalne zabarwieniu skóry.
Szczególnie mózgu przerzutów u pacjentów z przerzutowym procesu napromieniowania mózgu jest dostępna podczas pierwszego tygodnia i trwać do 10 dni, w zależności od radioterapii może wystąpić działania uboczne, takie jak nudności i wymioty przed rozpoczęciem leczenia, a leczenie warunkach leki radioterapeuci należy podjąć podczas gdy pacjent mówi

U pacjentów otrzymujących radioterapię do mózgu, bóle głowy, zmiany skórne, zmęczenie, nudności, wymioty, wypadanie włosów, pamięci i myślenia problemy, karşılaşalabilirler.Bir bardzo niekorzystny wpływ na czas trwania i czas mija.

Inne częste działania niepożądane leczenia bólu promieniowania ból gardła, trudności w połykaniu, zmęczenie, utrata apetytu i tkanek zmian w obszarze leczonego.

Inne działania niepożądane

Rak może spowodować zmniejszenie apetytu. U niektórych pacjentów, nieprzyjemności z ust występuje. Często skutki uboczne leków, nudności, wymioty i owrzodzenia jamy ustnej utrudniają pacjentowi jeść. Jednakże, jedzenie jest bardzo ważne. Muszą obejmować wystarczającą ilość kalorii i posiłki białkowe. Zatem powtarzane utratę wagi i naprawy tkanek może być osiągnięty. Pacjenci otrzymujący leczenie, prawidłowe i wystarczające beslenirlerse czuć się lepiej i bardziej energiczny i mniej widoczne skutki uboczne leków.

Jakie są szanse na wyzdrowienie z traktowaniem?
Czasami chcą być wyrażone w liczbach, ich szanse na wyzdrowienie. W rzeczywistości, duże badania na jakim etapie pacjent może żyć, jak długo dane są średnie wartości procentowe. Jednak należy zauważyć, że wartości tysięcy pacjentów oznacza wartości statystycznych, tj. przewidzieć, co będzie wykorzystanie każdej chorej na raka nie jest w pełni prawidłowy. Czym będzie się różnić w dwóch chorych na raka w przyszłości, ale nie wiemy, dziś guza i samego pacjenta dwie osoby złapany tej samej choroby wiele czynników, które są skuteczne w pokazując różne ruchy. Z tego powodu, nie porównywać się do innych pacjentów

KONTYNUACJA pacjentów:

Pacjent Rak płuc obserwacji po leczeniu jest również bardzo ważne. Regularne kontrole ujawnia zmian w stanie zdrowia. Dzieje się tak wtedy, gdy powraca raka lub tak nowe nowotworowe mogą być traktowane tak szybko, jak to możliwe. Te badania kontrole, RTG klatki piersiowej, a różne badania laboratoryjne. Kontroli zgłoszonych do lekarza natychmiast, jeśli pojawiają się jakieś problemy zdrowotne.
Nie ma specjalnej diety zaleca się po zakończeniu leczenia, zbilansowana dieta, unikanie tłustych niż regularnych ćwiczeń, zdrowej ludzkiej jest to zrobić w normalnych warunkach, muszą spełniać przepisy będą miały zastosowanie do Ciebie.
Utrata masy ciała, utrata apetytu, zmęczenie, nudności, wymioty, zawroty głowy, bóle brzucha, obrzęk, ból kości, kaszel, który trwa dłużej niż dwa tygodnie, kiedy ból głowy jest konieczne do osiągnięcia normalnego okresowe czas inspekcji oczekiwania na lekarza.

Życie seksualne, podczas i po leczeniu nadal tak jak poprzednio, nie stanowi problemu. Mutagenne chemioterapii na komórki jajnika (poważne nieprawidłowości w dziecku być) le, bo skutki antykoncepcji w celu zapobiegania ciąży w czasie metod leczenia powinny być preferowane jeden. Większość leków chemioterapii podano zakłócić funkcjonowanie jajników od pacjenta, ale stopień tego wpływu değişir.Genç u mężczyzn przed chemioterapią przyszłego sztucznego zapłodnienia lub zapłodnienia in vitro przechowywania nerwów plemników peryferyjnych isteyebilirler.Bazı chemioterapeutyki do osiągnięcia i utrzymania erekcji lub uniemożliwiają zmysłów wpływa na erekcję.

Po diagnoza, plan leczenia, fizyczne i psychiczne problemy jakie miałem z chorobą lub związanych z leczeniem, uczucie zmęczenia, osłabienia, życie seksualne, pragnienia i emocje, takie jak emocje mogą wpływać na słuch. Te rodzaje problemów związanych z życiem seksualnym w tym okresie czasu, np. w miejscu zamieszkania i inne problemy po zabiegu potrwa.
Życie seksualne to dotyczy, oraz w leczeniu, że jesteś gotów, aby otrzymać pomoc w tym względzie zauważyć, że lekarze i pielęgniarki nie wahaj się oddziale chemioterapii.

SUPPORT pacjenta z rakiem

Nie jest łatwo żyć z poważną chorobą. Ponieważ chorzy na raka, medyczne i fizyczne zmiany w ich życiu, które sprawiają, że trudno jest poradzić sobie z dużo koncernu ma uczucia i myśli. Pacjenci z nowotworami, aby utrzymać swoją działalność, są zaniepokojeni przyszłością ich rodzin i uczynić ich codzienne zajęcia. Badania, zabiegi, konieczność hospitalizacji, opłaty za leczenie, Martwi ich. Te potrzeby emocjonalne pomóc w radzeniu sobie z sytuacją. W rzeczywistości, stan emocjonalny pacjenta, aby zwrócić uwagę na ten element leczenia. Wsparcie dla pracowników opieki zdrowotnej, grup wsparcia, relacje między pacjentami i zapobiega osoby, z którymi czujesz się mniej sam czyni mniej stresujące. Poprawia jakość ich życia. Grupy wsparcia Rak zapewnienia bezpiecznego środowiska dla chorych na raka dzielą się swoimi doświadczeniami i porozmawiać. Aby znaleźć taką grupę pacjentów, którzy konsultują personel medyczny.

Lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia w ich traktowania, pracy i innych działań pomocy na ich pytania. Ponadto, stowarzyszenia, konsultanci, członkowie wspólnot religijnych i problemów pacjenta i podejść osobowych do rozwiązywania ich obawy o przyszłość można znaleźć.
Przyjaciele i krewni mogą wspierać pacjentów. Pacjent, jej dertleşecek poznać innych chorych na raka. Tworzenie grup wsparcia dla chorych na raka, aby podzielić się z nimi to, co wiedzą na temat efektów leczenia i raka. To jest inna sprawa, aby pamiętać, że każdy pacjent. Pacjentowi cierpiącemu na raka, choć sama zarówno w leczeniu i podejście prawej mogą być mylone z drugiej. Rekomendacje przyjaciół i innych członków rodziny, które zawsze ma prawo do ubiegania się, po konsultacji z lekarzem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s