Rak płuc woda

Struktury płuc

Płuc (pulmones)
Serce, płuca, jamy klatki piersiowej, prawo i lewo od drogi oddechowe są mniej więcej w formie piramidy. Części przepony, siedząc na podłodze. Klatki piersiowej wypukłe skierowane powierzchnie, wewnętrzna powierzchnia serca do wklęsłego. Zewnętrzna powierzchnia płuc, który jest gładki i błyszczący połysk pokrycia płuc yaprağındandır palevranın trzewnej. Kolor, brązowo-czerwone nowonarodzone dzieci, młodzież, pink, pink-mavimtıraktır.İnsan starszych dorosłych i osób w podeszłym wieku, niektóre pigmenty na powierzchni płuc pojawia. Przywieźli w obcych obiektach wchodzących do płuc podczas form oddychania.

Średnia wysokość płuc, grubość grzbietu na krawędziach podstawy o 25cm i 16cm od przodu do tyłu, w prawo podstawy płuc 10cm szerokość, ponownie, na lewym płucu, lewe płuco 7cm dir.Yüreğin ciśnienia ze względu na małe kalmıştır.Sağ płuc, płuc, płuca lewego 1/5 lub 1/6 jest tak wielka. Ponadto prawym płacie wątroby płuca prawego niż lewego płuca z powodu jego małej kabarıklıktan yukarıdadır.Yine dwóch yarıkla na trzy płata ayrılmıştır.Sol płuc płata płuca dzieli się na dwa pojedyncze yarıkla.

Płuca, Tom wiek, imprezy i seks zmienia. waga 1300gr dorosły samiec ma rację, że jest to 700gr, 600gr jest własnością lewego płuca. kobiet Larda 550gr w płuca prawego, lewe płuco 450gr kadardır.İçerisinde powietrza w płucach urodziło się martwe hafiftir.Yeni dziecka płuca oddychać oddychać anlaşılır.Eğer który nie wrzucony do wody, wody pozostaje na powierzchni. nie otrzymała opadają na dno wody.

Płuca są miękkie palec wciśnięty na çökertilebilir.Üzerlerinde Pressure wykonanej pęcherzyki worków spowodowanych pęknięciem dźwięk skrzypienia. W tym przypadku widoczne są pęcherzyki powietrza pod opłucnej pokrywającej görülebilir.Akciğerler płuc łatwy łzę w liściu. Dlatego wypełnienie pęcherzyków powietrza Ciśnienie odporny.

Struktura płuc
Dwuwarstwowy opłucnej zewnętrznie örter.Her błony surowiczej płuc płuca struktura jest oddzielny opłucnej. Czy zewnętrzna warstwa opłucnej, chest wall struktura parictal parictal yapışmıştır.Bu piętro dostaje swoją nazwę od opłucnej. Pozostałe ciało stałe powierzchni opłucnej obejmuje płuca. To się nazywa opłucną trzewną lub płucnego. Hilum nie wyodrębnioną częścią płuc obu arkuszy jest połączone są ze sobą. Ponadto te dwa arkusze są powiązane ze sobą, a nie w bezpośrednim kontakcie między nimi jest jamy opłucnej. Każdy opłucnej płuc oddzielne wokół każdego płuca jest również znajduje się w oddzielnym jamy opłucnej. To jest przestrzeń, która umożliwia ruch płuc cieczy ma.

Parictal jamy klatki piersiowej z opłucnej pokrycie liści, na regionach objętych trzewnych liści z nazwą płuc mocno alır.İnce i przejrzyste yapışmıştır.Hatta komórkowej tkanki między lopcuklar liści z irtibattadır.Visceral opłucnej ściennej jest w kontakcie z powierzchnią zewnętrzną free-połysk, gładka i kaypaktır.

1cm3 sześciokątnym kształcie piramidy objętość każdego płata płuc lopcuklara ayrılmıştır.Lopcukların kilka małych powierzchni płuc, podczas gdy inne derinliğindedir.Yüzeyde pierwsze jest to, że są one w kształcie piramidy powierzchni płuc jako wielokątne kształty değişiktir.Her görülür.Tepeleri lopcukların płat jest najmniejsza hilusa doğrudur.Derinde i akciğerciktir sama.

Lopcukların, przypominający kiść winogron worka powietrznego (acinus) w kształcie żarówki woreczków ayrılmıştır.Bütün woreczki ayrılmışlardır.Hava na siebie w sposób nieprawidłowy lopcuklar yığılmışlardır.Yalnız katılgan elastyczne tkanki, która oddziela je mevcuttur.Yani każdy zraz z naczyń krwionośnych i nerwów w ramionach oskrzeli wprowadzeniu do tkanek i oskrzeli katılgan çevrilidir.Lopcukların zbudowany 50-60kadar broni małokalibrowej broni broni bronşcuk to nazywa ayrılır.Çapları 1/10mmolan.

Bulunur.Bunlardan pęcherzyki w strukturze oskrzeli, a także jeden z dwóch warstw, jednak, chrząstki, mięśni, a struktura membrany w warstwie wewnętrznej i niepełne tabakadır.Dış vardır.Bronşcuklardaki kıkırdakcıkların arsında włóknista chrząstka solidne płyty, tablice w chrząstce i durumdadırlar.Bu arbitralnej , mniejsza średnica pęcherzyków się rzadki, a jeśli chodzi o bronşcuklara 1 mm średnicy chrząstki całkowicie znika, w końcu, tylko strukturę włóknistą, struktura błony warstwy kalır.Bunun włókien bulunur.Mukoza mięśni z wewnętrznej warstwy, która składa się z badania pęcherzyków pęcherzyki spada, aż jedna warstwa zmniejsza epitalyum .

Pęcherzyki w przestrzeni niejednorodnych obowiązuje açılırlar.Bu, 3 mm długości, 40 mikronów szerokości, ściany zagłębionych kanałów çıkıntılıdır.Burada wiele kanałów muszą podzielić przestrzeń i siebie nawzajem, a także z powództwa SOO średnicach kanałowych 0,2 do 0,3 mm, liczba jest w 750000000. Nabłonek ścian pęcherzyków płucnych były gołe podłogi. Wokół nich gaz wymiana kapilar, które są dostępne. Pęcherzyki o łącznej powierzchni 48m2 dir.İçerleri worka powietrznego wokół powierzchni całkowitej 150m2 kadardır.Akciğerlerin statków doludur.Kılcal w gęstości 0,5 g/cm3, odpowiednio.

Chorób płuc

Zapalenie płuc (zapalenie płuc)
Zapalenie płuc w płucach, które są zdefiniowane jako zapalnych śmierci choroby bilir.Bebek wynosi około sto tysięcy, wszystkich zgonów dzieci poniżej piątego roku życia śmiertelność połowę wszystkich zgonów w kraju büyüktür.Çünkü znaczenie choroby, główną przyczyną zgonów pnömonidir.Herkes wie każdy wiek został złapany na zapalenie płuc. dzieciństwo görülür.Ayrıca i starość, ale bardziej powszechne w dzieciństwie zwykle cięższy.

Zimna, zapalenie płuc, zapalenie płuc w okresie zimowym więc wstępnych faktördür.Bu görülür.Soğuk sezonów innych częściej niż w innych regionach w wielu dziedzinach. Mężczyźni i kobiety mają podobną podatność na zapalenie płuc, więc nie ma uwięzienie różnica. Status społeczno-ekonomiczny jest powszechne i poważne choroby u osób, które nie są dobre.

Zapalenie płuc w rzeczywistości łatwe do zdiagnozowania i leczenia choroby. Aby być najważniejszą przyczyną zgonów w naszym kraju, zaburzenia jedzenia często u dzieci, późna diagnoza i leczenie kalınmasındandır zapalenie płuc. Innymi słowy, zapalenie płuc, choroby niebezpieczne dla niemowląt, a zwłaszcza dzieci, które podejrzewa zapalenie płuc powinno być zbadane przez lekarza.

JAK DOCHODÓW na zapalenie płuc?
Zapalenie Gelir.Virüsler w wielu różnych czynników, bakterii, grzybów, pasożytów jelitowych, wydostający się z płuc tłuszczowych substancji s, składniki odżywcze i niektóre niebezpieczne substancje zapalenie płuc olur.Sayılan spowodowanych przez te bakterie, drobnoustroje często chorych i śliny wydzieliny układu oddechowego nośnych, ze śliną rozprzestrzeniania się i ostatecznie do płuc z zapaleniem płuc występuje.

Mikroorganizmy się do płuc może być również jednym z następujących sposobów.

a) krople: kaszel, kichnięcie, rozmawiać w czasie ludzi mikroorganizmów z kropelkową w ciało stałe.

b) Lotniczy: szczepy niosące powietrza podczas oddychania.

c) zanieczyszczenia kurzem przedmioty z: Zapalenie płuc jest zainfekowany jedną z mikroorganizmów, ręczniki, chusteczki, kubki, łyżki, widelce, i tak dalej. pozycji za pomocą.

d) zapalenie płuc z pasożytów, brudne napoje i jedzenie.

e) każda część ciała przez płuca, przybycie mikrob może przyjąć formę krwi lub limfy.

Objawy zapalenia płuc
a) Pożar: Zapalenie płuc jest zwykle ognistym niemowlęta hastalıktır.Ancak może mieć chorobę bez ognia.

b) Kaszel: kaszel u dzieci i dorosłych vardır.Ateş, przeziębienia, kaszel, plwociny, czasami, nie może podjąć pierwszą belirtilerdir.Bebekler.

c) trudności w oddychaniu: liczba oddechów na minutę oddychania artmıştır.Bu belirgindir.Sık, zwłaszcza u niemowląt, jak również wynikiem niedostatecznego napowietrzania dróg hırıltılıdır.Akciğer ustach syanoz (sinica) dołączył görülür.Burun oddycha oddychanie przez nos i zamyka skrzydła, żeberka podczas oddychania ponownie rysowane w odstępach czasu.

d) w Lalki, utrata apetytu, złe karmienie, drażliwość, ciągły płacz, jęki, a kolor jest wyblakły.

OCHRONA płucne
Zapewnienie żywienia odpowiedniej i zrównoważony.
Osób, zapewniając warunki higieniczne.
Krztusiec i szczepionki gruźlicy u dzieci.
Korekta czynniki predysponujące, które tworzą osoby z zapaleniem płuc można zapobiec zapalenie płuc.
Zwiększ status społeczno-ekonomiczny, warunki życia, zwłaszcza aranżacji mieszkań.

Zapalenia płuc są łatwiej złapać WHO
* Małe niemowlęta, dzieci i osób starszych;
* Zaburzenia odżywiania, niedokrwistość, krzywica te
* Choroba płuc jest chorobą przewlekłą,
Maintenance * z dziećmi z niepełnosprawnością łatwo złapać,
* Wady wrodzone niektóre z tych (płuc, jamy ustnej, urazy serca)

Leczenie zapalenia płuc
Zapalenie płuc u pacjentów leczonych w domu lub leczenia edilebilir.Evde szpitalnej odpowiedniej temperatury i wilgotności w yapmalıdır.Odada pary pomocnych do odpoczynku w łóżku w pokoju, który należy zwrócić uwagę.

papierosowego dymu, pyłu i dymu w pokoju nie było szczególnie łatwe do przełknięcia płynny pokarm gösterilmelidir.Hastaya verilmelidir.Hastaya opieki wystarczy białka powinny być podane.

TB (gruźlicy)
Gruźlica, być zlokalizowany przez Roberta Kocha spowodowane kiełków zwanej hastalıktır.Ancak bacillus zakaźnej, Kocha osobę łapania gruźlicy TB bakterie, a także roli warunków społecznych i ekonomicznych na całym TB vardır.Çünkü którzy mieszkają w biednych rodzinach przepełnionych zasad higieny, nie zwracają uwagi, są bardziej skłonni do przeszkolonych osób.

Gruźlicy, często przez Air bulaşır.Veremlilerin kaszlu bulaşabilir.Havada przez długi czas z ludźmi, których oddanych bezpośrednio na stałym prątków damlacıklardaki zawieszone w 1-2 kawałki każdy damlacıkta bacillus laseczki bulunmaktadır.Bu, zwłaszcza kino, bar, kawiarnia i miejsca spotkań, jak słabe, jak wisi na długi czas W miejscach, gdzie światło przechodzi w kalırlar.Güneş 1-2 godzin u pacjentów z gruźlicą choroby yaymaz.Etkili ölürler.Her leczą się pacjenci z prątków gruźlicy w narządach innych niż kogoś olabilir.Fakat yaymazlar.Akciğer innego tu nie wypełni ropa zarażone gruźlicą.

Innym skutecznym sposobem zakażenia TB pić krowy mleka lub przetworów mlecznych, gotowane lub pasteryzowane mleko jest bacillus Koch yenilmesidir.Ancak umiera.

Przynieś wszystkich tkanek i narządów ciała, zarazki choroby rozliczenia bilir.Ancak, najczęstszą postacią objawów tüberkilozudur.Veremin płuc choroby w wyniku rozliczenia różnych organów i tkanek, jak farklıdır.Ancak główne objawy najczęstszych vereminin płuc, kaszel, nocne poty, utrata masy ciała , utrata apetytu, plwociny, gorączka, ból w klatce piersiowej osiedlili się w błonach błędów mózgu sayılabilir.Verem wysoka gorączka, ból głowy, wymioty, sztywność karku gelir.Eklemlerde choroba występuje, gdy stawy puchną i bolą objawy zapalenia opon mózgowych.

Rozpoznanie choroby TB, badanie kliniczne, rentgenowskie i inne badania laboratoryjne są zazwyczaj 5-10 osób tüberkilozun zrobić wokół podstawie wprowadzenia choroby, chociaż potwierdzono, diagnozy, choroby, zanieczyszczenie setki ludzi przez długi czas u pacjenta z opóźnieniem mümkündür.Ayrıca, w leczeniu opóźnienia rozpoznania choroby trudnym. W związku z tym, że choroba “wczesne wykrywanie” jest ważne.

LECZENIE
Bardziej skuteczne leczenie pacjentów z gruźlicą na gruźlicę na świeżym powietrzu przed przyjęciem leków odpoczynku i żerowania poprzez zwiększenie podstawy konstytutywnej oporu dayanıyordu.Ayrıca, pacjent tkanki lub chirurgiczne ścieżka nadal çıkarılıyordu.Günümüzde Sprowadzenie trwałość leczenia gruźlicy, wiele skutecznych leków yapılmaktadır.Ancak, Leczenie gruźlicy jest dłuższy niż inne choroby zakaźne, miesięcy, czasem lat, wystarczy sürebilir.düzenli czas i leczenie są ważne.

OCHRONA
a) TB od zapobiegania, aby uniknąć spotkania z ludzi z drobnoustrojami chorobotwórczymi jest najskuteczniejszym temeldir.Bunun sposób wczesna identyfikacja pacjentów wykonane regularne i wystarczająco dużo czasu, większość edilmeleridir.Ancak leczenia czasie bliskie kontakty pacjentów z chorobą nie można zapobiec łapie od skażenia mikrobiologicznego więc ludzie önlenememektedir.Bu narkotyków Ochrona niezbędne do zapewnienia, że ​​tworzą nowe źródło choroby.

b) Ochrona szczepionka BCG: kullanılmaktadır.BCG szczepionka w wielu krajach, choroby bydła w tłumieniu zasilania typu tubercle prątków w 1923 roku po raz pierwszy w üretilmiştir.Calmette i Guerinem ‘s opracowane szczepionki, częstość występowania gruźlicy w 1940 roku w wielu krajach powszechne stosowanie azalmıştır.Ülkemizde także przeciwko gruźlicy, szczepienia BCG wszystkich dzieci po urodzeniu, jest yapılmaktadır.Araştırmalar göstermektedir.Bu protector ochrony szczepionki nadal o tym, czy 80% z przedramienia może być sterowany za pomocą testu kutas wykonanej skóry. Zgodnie z wynikami tego testu może być konieczne ponowne uruchomienie niektórych BCG.

c) zapobieganie chorobom, zdrowie , styl życia i związane z naciskiem na zapewnienie wystarczających objawów taşır.Ayrıca odżywczych choroby, sposoby transmisji, leczenie i zapobieganie społeczności powinni być, co robić.

Krztusiec
Krztusiec jest wspólna dróg oddechowych dzieciństwa występujące pacjentów mikrobudur.Mikrob hastalıktır.Etkeni krztuśca, kaszel, aksırığıyla około 0,7 do 15 osób zdrowych z drobnoustrojów yayılır.Bu dni , na przykład po okresie inkubacji choroby, suche, krótkie, a w nocy nadal mimo leczenia i stopniowo zwiększając kaszel başlar.Öksürük artar.Hafif olur.Bir dwa tygodnie po pożarze, zwłaszcza w nocy, pojawiając napady kaszlu występuje, jest to czas dzieci nie mogą oddychać podczas napadów, usta będą się na niebiesko i zadławienia . izler.Genellikle ten głos i oddech głęboko aż do usunięcia wydzieliny z dróg oddechowych dzieci, a tymczasem nadal kaszel, często wymioty, drgawki olur.Öksürük dzień może być 8-50 razy.

Częstość i nasilenie napadów, dziecka układ nerwowy dziecka w twarzy i powiek obrzęk krztuścowi ilgilidir.Bu w oczach w naczyniach włosowatych działalności natleniania krwi z powodu krwawienia i pogorszenie oddychania kırmızıdır.Öksürük podczas napadów, mózg szkody w okresie important.When niemowląt spowoduje uszkodzenie kilku dni- eder.Bundan kontynuowane aż do jednego miesiąca po lżejsze i liczba napady kaszlu podczas azalır.Öksürük nie teraz część siniaki i apetytu, mogą brać 2-6 tygodni sytuację düzelir.Bu.

Leczenie kokluszu
Leczenie Krztusiec leków na kaszel nazywa antybiotyki pacjent uspokojenie yapılır.Ayrıca i środowisko jest czyste powietrze i wilgotność jest ważne dla leczenia się.

OCHRONA
Zapobieganie poprzez szczepienia sağlanabilir.Boğmaca, błonicy, szczepionka przeciw tężcowi jest mieszany, po urodzeniu dziecka, niektóre dzieci trzy razy w odstępach od dwóch miesięcy do roku, a następnie powtórz (uzupełniającą) yapılır.Ayrıca, zwłaszcza dla dzieci bardzo małe jest ważne, aby chronić pacjentów dzieci kaszel.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s