Rak płuc tomografia

Wczesne i precyzyjne rozpoznanie raka z PET CT

Który jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych współczesnych technik obrazowania, PET CT, zwłaszcza płuc, jelita grubego, głowy – szyi nowotworów i chłoniaków, w tym wielu diagnozy raka, inscenizacja, ocena odpowiedzi na leczenie, i radioterapii stosowanej w procesie planowania. Padaczki, CT, PET, należy wskazać źródła serca po zawale serca i bardzo dużą rolę w badaniu obecności żywej tkanki.

PET CT, pokazując poziom funkcji metabolicznych narządów ludzkich i tkanek, PET (pozytonowej tomografii emisyjnej) i podać szczegółowe informacje na anatomiczną CT (tomografia komputerowa) techniki przetwarzania obrazu, który łączy w sobie siłę. Zwłaszcza w dziedzinie onkologii, wykrywania nowotworów, guz stopnia identyfikacji, oceny i reakcji na leczenie, w niektórych przypadkach, w celu ustalenia aktualnej masy jest łagodny do złośliwego PET CT służy, jak w ciągu ostatnich 2 lat w naszym kraju na całym świecie zaczęły być powszechnie stosowane. Acibadem Healthcare Group, Acibadem Bursa szpitale Kozyatagi i jednym z ośrodków dla chorych z PET CT.

Acibadem Bursa Hospital Nuclear Specjalista medycyny. Tomris Atabey, PET CT jak najczęściej metody dochodzenia, śledztwo znanego złośliwości mas zaawansowania guza, leczenia, obserwacji, oceny i wczesnego wykrywania nawrotu, w celu określenia odpowiedzi na leczenie, determinacja w pierwotnej ocenie zaawansowania guza i progresję nowotworu, np. określania lokalizacji w znanej masie biopsji Onkologicznej wykorzystywane do celów mówi. Jednakże obszary o dużej wydajności z CT, PET nie ogranicza się tylko do tej dziedzinie onkologii.

PET CT, ale także zidentyfikować źródło padaczki, zaburzeń neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera oraz u pacjentów po zawale serca w sercu odgrywa ważną rolę w dochodzeniu obecności żywej tkanki. Kozyatagi profesor Specialist Hospital of Nuclear Medicine. Dr Erkan Vardareli   Oprócz leczenia chorych na nowotwory w neurologii i kardiologii, który jest powszechnie stosowany w diagnostyce i leczeniu tych pacjentów z PET CT podkreśla więc, że otworzył nową erę.

Rak i PET CT

Wiele nowotworów mogą być traktowane, jeśli zdiagnozowano wcześniej wysoka. Na przykład, 5-letnie przeżycie pacjentów z rakiem piersi wykryty wcześnie jest ponad 80 proc. PET CT, szczegółowe informacje na temat konkretnego obrazowania guza, wskazując w ten sposób, że profesor ma bardzo ważne miejsce. Dr Vardareli przyniósł tej różnicy CT, PET, wyjaśnia: “Widzimy PET metabolizm tkanek. Po ustaleniu istnienia anatomicznej metabolizmu ten sposób możemy zrozumieć, czy jest aktywne pod względem złośliwości. Na przykład, w przypadku chłoniaka, węzły chłonne swój rozmiar, a następnie leczenie nie wzrasta, lecz nie całkowicie wyeliminowane. Po zabiegu, widzieliśmy wiele przypadków pozostaje duża część węzłów chłonnych. Wśród nich wciąż aktywną chorobę lub całkowicie zniknął? Aby to zrozumieć, mamy PET CT. Tak więc, PET z CT i dokładną lokalizację węzłów chłonnych, okazuje się, że obie mają czynna choroba jest wciąż tam, lub całkowitą odpowiedź na leczenie jest podjęta, to może przyjechać. “

Znaczenie wczesnej diagnostyki CT na PET. Stwierdzenie, zapewniają one w stanie wychwycić początek wielu chorób. Dr Vardareli “użyłem innych metod, aby ustalić, czy jest to guzki nowotworowe w płucach nie mógł. Musieliśmy dostać się z tam z toru biopsji igłowej. Teraz z PET CT znacznie wyższa czułość tych guzków może określić, czy nowotwór, “mówi.

 Wiele nowotworów, czy nie rozprzestrzenił się na otaczające tkanki lub węzłów chłonnych, które jest bardzo istotne dla określenia, czy istnieje przerzutów. Ze względu na formę leczenia raka rozprzestrzenił się na narządach jest jednym z najważniejszych spraw. PET CT   wszystkich zdjęć uzyskanych przez organizm, aby być w stanie zobaczyć w tym samym czasie, choroba rozprzestrzeniła się na inne narządy mówiąc değerlendirebildiklerini. Dr Vardareli, “W ten sposób, na przykład, ma guza w ​​płucach, kości i innych narządów wewnętrznych, nadnerczy, węzłów chłonnych, teraz jest to możliwe, aby zrozumieć, jeśli nie ma przerzutów. Dlatego wzywamy inscenizacji PET CT za pomoc w celu określenia stopnia zaawansowania choroby, “mówi.   Z wszystkich tych funkcji, PET CT, raka, a tym samym zapewnienia wczesnego i precyzyjne tansini zapisuje czas potrzebny do ich leczenia.

PET CT, jest dziś jednym z najbardziej skutecznych metod diagnozowania, eksperci korzystają z tej techniki obrazowania jako metoda unikania check-up. Więcej wysokiego ryzyka zespół z historią rodziny lub innych czynników ryzyka dla pacjentów z wysokim korzystnym PET CT, w rzeczywistości, w wielu krajach w Europie, nawet nie są wykorzystywane do badań kontrolnych. Każdy punkt skanowania, aby pamiętać, jak również w sposobie CT, PET, stwierdzając, że prof panujące na wystawie publicznej. Dr Vardareli, “PET CT prognozy na przyszłość raka, które mogą być dostępne. Mając to na uwadze, a także prowadzenia oddzielnych pacjentów wysokiego ryzyka, stosowanie PET do CT metody w pewnym sensie. Tacy pacjenci jeśli posiadają niektóre z objawów klinicznych, to możliwe jest zastosowanie bardziej bezpieczne. Jednak PET CT, konwencjonalna metoda badania przesiewowe stosowane jest dziś projekcja populacji raka “, mówi.

Kalbe PET CT

W innych obszarach CT, PET jest stosowany jako skuteczny pól kardiologicznych i neurologicznych. PET CT u pacjentów z zawałem mięśnia sercowego, poprawia postrzeganie tego, czy jest żywą tkanką. Oznacza to: zawał mięśnia sercowego u pacjentów co myokard’ı, tak, że mięsień sercowy jest całkowicie ölmeyebiliyor tkanki. Tam idzie mniej krwi i składników odżywczych do tkanki serca w celu ochrony, funkcje tego obszaru jest zminimalizowane. Nie PET CT jest jedyną metodą do zrozumienia, czy żywej tkanki. W przypadku stwierdzenia, czy jest obecność metabolicznego PET z CT, wydaje się być wciąż żywe, dotknij. W związku z tym, jeżeli okaże się, naczyń krwionośnych i krwi po pass’la lub inne środki, aby przejść do tego obszaru normalnego uruchamiania, wskaźnik ten ma ponownie reaktywowana. Jednakże, jeśli jesteś tam z PET CT wykryło, że skończy się twój metabolizm, co oznacza, że całkowicie martwą tkankę. Tak, aby zwiększyć ilość krwi do pacjenta, a następnie nie korzyścią uzyskania operacja jest zrozumiałe. Największą zaletą CT, zwierzę tutaj, pacjent jest uniknąć niepotrzebnego obejściowy operacji.

Dostarcza ważnych ustaleń w neurologii

Neurologiczne zwyczaje PET CT, pacjenci umożliwia wykrycie ogniska padaczkowego. “PET CT ogniska padaczkowego, kiedy dokładnie możemy identyfikować, po usunięciu go tam jak chirurgia, wysłał dala anormalnego wyładowania elektrycznego w obszarach mózgu, które mogłyby być. Tak więc, całkowite wyleczenie jest zapewniona u pacjentów z padaczką, “powiedział prof. Dr Vardareli z niego, i choroba Alzheimera i Parkinsona, chorób, PET CT mówi, że możliwe jest uzyskanie informacji. Złe samopoczucie Parkinsona, która rozpoczęła się po pewnym wieku, w szczególności strony wyjściowej migotania neuronów, komórek nerwowych w chorobie charakteryzuje harabiyetiyle. Największym wyzwaniem jest Parkinson Parkinson drżenie odróżnić zwykłą bez migotania. Ponieważ jest bardzo ważne z punktu widzenia leczenia. Oto sposób, w jaki ta dyskryminacja wynika PET CT. Choroba Alzheimera, otępienie lub wczesne otępienie, zwany w początkowej fazie, a pozostałe testy negatywne, a jednak nie daje dowodów choroby jeszcze, być w stanie uzyskać dostęp do ważnych informacji PET z TK.

Guzy mózgu PET CT

 Jednym z obszarów, guzów mózgu, co wskazuje, że stosowanie CT, PET Prof Dr Vardereli, zastosowanie tej dziedzinie, wyjaśnia: “W szczególności, po zabiegu chirurgicznym na guzy mózgu, tkance mózgowej pacjentów poddanych radioterapii, radioterapia i martwicę promieniowania po pewnym czasie, w zależności od dzieje szeregu zmian. Oto zmiany w popromiennej martwicy tkanek lub guz nawrotów tam ponownie PET CT pomaga nam zrozumieć, że. Jeśli widzimy, można tam żyć komórek nowotworowych, nawrót guza znów możemy zadzwonić tam. Jeśli nie rozpoznaje komórki nowotworowe przy życiu, to jest tylko polecenie popromienne martwica tkanki. Trudno jest odróżnić innych dochodzeń już. “

Jak przetwarzać?

Dr Atabey, technicznie PET CT jest opisany w następujący sposób: “Inne metody, takie jak jądrowy techniki obrazowania leku w oparciu o metodę emisji, ciało ludzkie w ogóle, podano dożylnie promieniowania gamma są emitowane pozyton emitujące radiofarmaceutyków, że w korpusie przez określenie rozkładu za pomocą komputera i obrotowy 3-D przekrojowe obrazy o sposobie widzenia medycyny nuklearnej. “Najważniejszą cechą CT, PET, funkcjonalne i metaboliczne działania struktury anatomicznej, aby pokazać wiele. Tak więc, nie ma funkcjonalne lub strukturalne wady, które mogą nie występować, w wczesnej diagnostyce tej metody do wykrywania zmiany metaboliczne są bardzo ważne. Wyjaśnił, że pacjenci zostali wstrzyknięto lek przed wprowadzeniem ich do urządzenia. Atabey, “leku w organizmie po podaniu leku i rozpad idealnego udział wyniesie 45 do 60 minut bez ruchu. Następnie rozpoczyna się skanowanie i wyświetlanie do 15-25 minut na pacjenta w pozycji leżącej jest zrobione. PET CT imaging z obrazów uzyskanych z danych pacjenta ciało poddano obróbce matematycznej zaawansowanych systemów komputerowych poprzez sekcjach płaszczyzny jest badane w trzech różnych częściach ciała, “mówi. PET jest bardzo wysoki wskaźnik sukcesu z CT. Zwłaszcza raka płuca, głowy i szyi nowotwory, chłoniaki, ponad 95 procent rozpoznaniem raka okrężnicy. Wskaźnik ten działa zgromadziła setki literaturze światowej, badając pacjenta wykazano, że może więcej. Obecnie, w zakresie 95 do 98 procent całkowitej dokładności CT, PET jest znane. Ta stawka jest wyższa niż innych metod obrazowania.

Korzyści z CT, PET

• PET-CT, wczesne i dokładne rozpoznanie raka komórek konulabilmesini, tylko 5 mm. Nawet określenia wielkości guzów pozwala nam zobaczyć, gdzie dokładnie się znajdują.

• W niektórych przypadkach, kawałek tkanki nowotworowej bez konulabilmesini szybko sprawia, że ​​rozpoznanie.

• PET-CT jest wiarygodne metody diagnostycznej.

• jedno badanie jest lokalizacja z wielu badań medycznych.

• wczesne wykrywanie wielu chorób, układanie w porównaniu z innymi metodami.

• przebieg kliniczny i odpowiedź na leczenie, które pokazują ciało.

• zapewnia pozyskanie ważnych informacji dla planowania leczenia.

• PET-CT jest stosowany w celu zmniejszenia kosztów leczenia znacząco.

• Ponadto Koszty PET CT są realizowane przez instytucje.

Acibadem Bursa Hospital Nuclear Specjalista medycyny. Tomris Atabey, Kozyatagi profesor Specialist Hospital of Nuclear Medicine. Dr Erkan Vardereli, wyniki PET CT zaburzeń neurologicznych, szczególnie padaczka, choroba Alzheimera i Parkinsona powodzeniem wyróżnić.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s