Rak płuc rodzaje

Informacje ogólne
Układu oddechowego, które jest częścią pary płuc stężeje, składa się z narządu w kształcie stożka. Prawe płuco jest nieco większy w lewo trzy części (płaty), złożone z lewego płuca posiada dwa płaty. Czy kontynuować normalnych funkcji komórek w płucach, kiedy oddychamy tlenu niezbędnego do przetrwania i brać. Gdy oddychamy dwutlenku węgla w płucach, komórki organizmu do odchylania się od materiału odpadowego.

Pojawienie się pod mikroskopem na podstawie niedrobnokomórkowego raka płuca zaczął raka płuc (NSCLC) i drobnokomórkowego raka płuc (SCLC) jest podzielony na dwie główne grupy. Wary wzrost i rozprzestrzenianie się każdego rodzaju raka płuc i jej leczenie jest również inna.

Niedrobnokomórkowego raka płuc oraz drobnokomórkowego raka płuc występuje częściej w spowolnieniu wzrostu i rozprzestrzeniania się. Istnieją trzy główne typy niedrobnokomórkowego raka płuca. W zależności od rodzaju komórek nowotworowych nazywany ze względu na: raka płaskonabłonkowego (zwany także naskórkowego raka), gruczolakoraka i raka wielkokomórkowego.

Drobnokomórkowego raka płuc, czasami nazywany rakiem owies. Inne gatunki postrzegane rzadziej. Ten typ raka płuc rośnie szybciej i w innych narządach w ciele.

Pojawienie się pod mikroskopem na podstawie niedrobnokomórkowego raka płuca zaczął raka płuc (NSCLC) i drobnokomórkowego raka płuc (SCLC) jest podzielony na dwie główne grupy. Wary wzrost i rozprzestrzenianie się każdego rodzaju raka płuc i jej leczenie jest również inna.

Rak płuc: Kto jest zagrożony?

Przyczyną raka płuc, naukowcy znaleziono kilka, większość z nich jest związany z tytoniu.

 • Palenie: Palenie powoduje raka płuc. Szkodliwe substancje znane jako rakotwórcze w uszkodzenia komórek tytoniu w płucach. W czasie, gdy uszkodzone są komórki złośliwe. Czynniki wpływające na rozwój raka płuc u palaczy, którzy: wiek rozpoczęcia palenia, jak długo wędzona, liczba wypalanych dziennie papierosów, i to, co wziąłem do głębi. Rzucenie palenia zmniejsza ryzyko wystąpienia raka płuc użytkownika.
 • Cygara i fajki: cygar i rury palaczy ryzyko zachorowania na raka płuc niż osoby niepalące wysokie. Liczba lat osoba wędzone, liczba rur lub cygar wypalanych dziennie, ryzyko zachorowania na raka wpływają na sposób w głąb kadru. Cygarami lub przewodów palaczy wzrosła nawet nieciekawe do płuc, jamy ustnej, i są narażone na ryzyko rozwoju innych typów raka.
 • Ochrony środowiska (pasywne) palenie tytoniu: palenia w inności zachorowania na raka płuc z powodu narażenia na dym tytoniowy zwiększa ryzyko içiciliğine.
 • Radon: Radon jest naturalnie w glebie i skał niewidoczne radioaktywny gaz, który jest bezbarwny i bezwonny. Aby doprowadzić do uszkodzenia płuc może prowadzić do raka płuc. Pracownicy kopalni mogą być narażeni na radon i w domach można znaleźć w niektórych częściach kraju. Ze względu na działanie radonu do palenia papierosów zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc. Pomiar badań radonu zostały opracowane, że ludzie w ich własnych domach.
 • Azbest: Azbest używany jest w niektórych branżach, naturalne włókna mineralne w postaci nazwy nadanej grupy. Włókna azbestu i cząsteczki mają tendencję do rozpadu łatwo popływać w powietrzu i trzymać się ubrania. Wdychanie tych cząstek osiedlić się w płucach i zwiększają ryzyko zachorowania na raka płuc, uszkadzając komórki. Badania na pracowników narażonych na działanie dużych ilości narażenia na działanie azbestu na ryzyko zachorowania na raka płuc, według abstynentów pokazał 3-4 razy więcej. Ten stoczniowy ekspozycji, wydobycie azbestu i produkcji obserwuje się w niektórych branżach, takich jak ćwiczenia izolacji i naprawy hamulców. Jeszcze większe ryzyko zachorowania na raka płuc u pracowników azbestu, którzy palą. Azbest jest świadczone przez pracodawców na rzecz swoich pracowników, sprzęt ochronny i przestrzegać zalecanej zasady eksploatacji i bezpieczeństwa.
 • Zanieczyszczenie powietrza: Naukowcy z raka płuc i innych paliw kopalnych, takich jak produkty oleju napędowego, substancje zanieczyszczające powietrze zidentyfikowali związek pomiędzy niektórych odpadów. Jednakże inne badania tego związku należy zrobić, aby przedstawić jaśniej.
 • Choroby płuc: Niektóre choroby płuc (np. gruźlicą) zwiększa ryzyko wystąpienia raka płuc użytkownika. Rak płuc ma tendencję do rozwijania się uszkodzenia płuc i gruźlicy.
 • Osobista historia: Wcześniej chorzy na raka płuc w porównaniu do tych, którzy nigdy nie złapał drugi raka płuc są na większe ryzyko zachorowania na raka płuc. Rozwój raka płuca jest drugim po raku płuc może również zmniejszać zaprzestania opisanej palenia.

Rak płuc jest najlepszym sposobem, aby rzucić palenie lub nie znaną içmemektir prewencji. Palenie, szybciej, lepiej osoba opuszcza. Od wielu lat, nawet jeśli palisz papierosy nie oznacza, że ​​jesteś późno, nie pozostawiając czasu, aby zobaczyć korzyści.

Rak płuc jest najlepszym sposobem, aby rzucić palenie lub nie znaną içmemektir prewencji.

Objawy

To może powodować objawy raka płuc lub inne warunki. Ważne, aby być ocenione przez lekarza. Główne objawy raka płuca to:

 • Ubój i stopniowe pogorszenie kaszel
 • Stały ból w klatce piersiowej,
 • Bloody plwociny,
 • Duszność, świszczący oddech lub stłumiony polifonia,
 • I nawracające infekcje płuc lub oskrzeli problemy
 • Obrzęk szyi i twarzy,
 • Utrata apetytu i utrata masy ciała,
 • Zmęczenie.

Diagnoza

Lekarze, aby znaleźć przyczynę objawów tej osoby historia choroby, palenie, historia, historia z rodzinnego występowania raka i oceny środowiskowe i narażenia na substancje. Badanie fizykalne, lekarz powinien również zwrócić i RTG klatki piersiowej i innych badań laboratoryjnych. Jeśli podejrzewasz, że na raka płuc, cytologia plwociny (badanie mikroskopowe komórek w plwocinie pobrane poprzez głęboki kaszel) to proste badanie przydatne w znalezieniu raka płuc. Przegląd powinien być przeprowadzone w celu potwierdzenia obecności raka płuc w tkance płucnej. Biopsja (mały fragment tkanki z płuc badanych pod mikroskopem przez patologa) może wskazać, czy dana osoba jest nowotwór. Wiele metod stosuje się w celu kawałek tkanki.

 • Bronchoscopy: bronchoskop lekarze (cienka, oświetlony rurki) przez włożenie rurki oddech z ust lub nosa do dróg oddechowych spoglądając. Rurka ta może zbierać komórki lub niewielkie próbki tkanek.
 • Biopsji aspiracyjnej: igły do ​​nowotworu piersi w procesie podejmowania kawałek tkanki.
 • Thoracentesis: płynie otaczającym komórki raka płuc przy pomocy igły do kontrolowania jej pobrania.
 • Torakotomii w diagnostyce raka płuca może czasem operacji otwartej klatce piersiowej. Proces ten jest operacja chirurgiczna do szpitala.
 • Mediastinoskopia / Mediastinotomy: mediastinoskopię może przyczynić się do wykazania, że ​​rak rozprzestrzenił się do węzłów chłonnych w klatce piersiowej. Światło widzialne wzmacniacz obrazu z urządzenia zwanego środek klatki piersiowej (śródpiersia) i pobliskich węzłów chłonnych są badane. Mediastinoskopię fluoroskopii urządzenie wprowadza się przez niewielkie nacięcie na szyi otwarcia; mediastinotomy wykonane nacięcie w klatce piersiowej. Zarówno procedury wykorzystywane fluoroskopii, aby otrzymać kawałek tkanki. Przetwarzanie odbywa się w znieczuleniu ogólnym.

Inscenizacja

Lekarze diagnozują raka i stadium choroby (spread) będzie chciał się uczyć. Inscenizacja choroba rozprzestrzenia, rozprzestrzeniania się, gdzie ciało jest znaleźć, jeśli spread. Rak płuc często rozprzestrzenia się do mózgu lub kości. Przeważnie stadium choroby pomaga lekarzowi w tworzeniu planu leczenia.

Leczenie

Leczenie typu raka (nie-drobnokomórkowego i niedrobnokomórkowego raka płuc), wielkość, położenie i rozmiary guza zależy od kilku czynników, takich jak pacjenta ogólnego stanu zdrowia. Istnieje wiele różnych zabiegów i kombinacje zabiegów do wyboru dla raka płuc i / lub mogą być wykorzystane do poprawy jakości życia poprzez zmniejszenie objawów.

 • Operacja jest proces zachorowania na raka. Umiejscowienia guza w płucach zależy od rodzaju operacji przez lekarza. Wystarczy niewielką część płuc lub częściowej resekcji leczenia nazywa. Jeśli cały płat płuca chirurg, procedura ta jest nazywana lobektomia. Usunięcie całego płuca płuca. Niektóre nowotwory nie mogą pracować ze względu na wielkość lub miejsca docelowego. Niektórzy pacjenci nie mogą pracować z powodu innych problemów zdrowotnych.
 • Wszystkie z chemioterapią do zabijania komórek nowotworowych w organizmie z rakiem, który jest stosowanie leków. Nawet po komórkach raka płuc w tkankach nowotworowych, lub gdziekolwiek w organizmie może nadal blisko. Wzrost chemioterapii mogą być stosowane do kontrolowania lub wyeliminowania objawów.
 • Radioterapia, zwany także radioterapii które będą wykorzystane w promienie o wysokiej energii do zabijania komórek nowotworowych. Radioterapia jest skierowany w ograniczonym zakresie, a nie tylko zabija komórki nowotworowe, w tym regionie. Operacją, aby zmniejszyć guza przed operacją lub radioterapii po operacji może być stosowany do uszkodzenia komórek nowotworowych, które pozostawały widok Lekarze także radioterapia, często w połączeniu z chemioterapią, chirurgii do stosowania w leczeniu pierwotnym. Radioterapia mogą być również wykorzystywane do ich objawów, takich jak duszność.
 • Terapia fotodynamiczna jest specjalna wtrysku chemicznych do krwiobiegu i jest absorbowana przez wszystkie komórki w ciele, które obejmuje leczenie laserowe. Substancja szybko oddziela się od komórek normalnych, ale pozostaje przez długi czas w komórkach nowotworowych. Światło lasera jest absorbowana przez ukierunkowany raka że zabija komórki nowotworowe, poprzez uruchomienie środków chemicznych. Terapia fotodynamiczna z objawów raka płuc można zmniejszyć, na przykład, nie kontroli krwawienia lub operacji, takich jak rak, złagodzić problemy z oddychaniem spowodowane przez zatory na drodze powietrza. Również nie nadaje się do terapii fotodynamicznej u pacjentów z rakiem płuc z normalnych zabiegów może być także stosowany w leczeniu bardzo małych guzów.

Leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca

U pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca mogą być traktowane w różny sposób. Wybór metody leczenia jest często wielkość guza, położenie, i zależy od stopnia. Ten rodzaj operacji jest najczęściej stosowaną metodą w leczeniu raka płuc. Radioterapia i chemioterapia są stosowane w leczeniu objawów i spowolnienie postępu choroby.

Leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca

Niedrobnokomórkowego raka płuca szybko rozprzestrzenia. W wielu przypadkach, chorobę, nowotwór rozprzestrzenił się na inne części komórek organizmu. Aby uchwycić wszystkie komórki nowotworowe w organizmie, lekarze prawie zawsze użyć chemioterapii. Leczenie również w innych częściach płuc lub ciała (np. do mózgu) nowotworów obejmują celu napromieniowania. Niektórzy pacjenci radioterapii w mózgu bez raka. Zabieg ten nazywany jest napromieniowanie głowy i ochrony mózgu jest zapobieganie tworzenia nowotworu. Niewielki odsetek pacjentów z chirurgii płuca nowotwór jest częścią planu leczenia.

Po leczeniu

Znaczenie monitorowania pacjentów w

Kontrola pacjentów po raka płuc jest bardzo ważne. Regularne kontrole w celu zauważenia zmian w stanie zdrowia, a jeśli rak lub nowy rak poprawiły, powstał kolejny, mogą być traktowane jak najszybciej. Kontrola, badanie fizykalne, RTG klatki piersiowej i badania laboratoryjne mogą. Na zdrowie osób z rakiem płuca w określonym czasie po wystąpieniu jakiegokolwiek problemu należy poinformować lekarza tak szybko, jak to tylko możliwe.

Zapewnienie wsparcia emocjonalnego

Życie jest wyzwaniem, aby żyć z chorobą, jak rak. Inne pacjentów walczących z fizycznymi i medycznych wyzwań, życie i uczucie smutku jest w obliczu wielu trudności. Oprócz rzeczywistego kierunku tych pacjentów, emocjonalny aspekt choroby potrzebują pomocy, by poradzić sobie. Prawdziwe poczucie emocjonalnych i psychologicznych aspektów leczenia raka jest częścią planu leczenia. Zespół opieki zdrowotnej (lekarze, pielęgniarki, pracownicy socjalni i inni), grupy wsparcia, i pacjenta do pacjenta związek może być odczuwalne w ich samotności i smutku, oraz jakości życia mniej poprawne. Grupy wsparcia Rak doświadczyli podobnych problemów dla innych chorych na raka zapewnia środowisko do rozmowy o życiu z rakiem. Pacjenci znaleźć grupy wsparcia może chcieć porozmawiać z członkiem zespołu opieki zdrowotnej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s