Rak płuc przerzuty do wątroby

Przerzuty Co to oznacza?

Przerzuty raka, który rozprzestrzenił się na odległym miejscu niż źródło odnosi się do narządu. Z tego powodu, w bardziej zaawansowanym stadium raka jest uważany za zły znak, aby pokazać, że.
Co to przerzuty do wątroby?

W dowolnej części ciała, od miejsca, w którym nowotwór (narządów) przerzuty nowotworu do połączenia z innym rozłożone. Określa się to jako przerzutów w przerzutów w wątrobie pojawiają.
Jest to częste zjawisko w przerzutami do wątroby?

Tak. Wątroba jest duża narządu, który filtruje się krew. W związku z tym, komórki nowotworowe są zaangażowane we krwi i pozostaje przymocowany do tego korpusu może rosnąć. Szczególnie pokarmowego (jelito), aby przechodzić z krwi do wątroby, ze względu na pierwszy z tych miejsc jest powszechne w przerzutów nowotworowych. Jelita grubego, żołądka, trzustki, woreczek żółciowy, jelito cienkie, rak narządów, takich jak przerzuty do wątroby są powszechne. Ponadto, rak sutka, rak płuc i przerzuty chłoniaka jest także powszechne.
Jak jest rozpoznanie przerzutów do wątroby?

Jeśli jest rozpowszechniony przerzutów w wątrobie jest stosunkowo łatwe do zdiagnozowania. Badanie wątroby rośnie i bolesne. Niektóre z badań laboratoryjnych wątroby (fosfatazy alkalicznej i aminotransferaz) zwiększa. Dodatkowe metody diagnostyczne obrazowania na podstawie mas przerzutów do wątroby jest poddawana. Łatwy położyć nacisk, gdzie pierwszy znany diagnozy z rakiem. Jednak masy pierwotnego raka wątroby w wątrobie jest znana, ponieważ jest trudne do oddzielenia masy w biopsji wątroby może być niezbędny.
Jest to możliwe do leczenia przerzutów do wątroby?

Leczenie przerzutów do wątroby, gdzie rozchodzenie się fal (która jest organem raka), zakres przypadku (liczba przerzutów obecny), przerzutów w wątrobie, a nie w miejscu innym niż rozpiętość wątroby (przerzuty, jeżeli jest) jest opcjonalny. mogą być leczone za pomocą kombinacji z chemioterapią, zwłaszcza niektórych chłoniaków. Część piersi i raka płuc mogą korzystać z chemioterapii. Do leczenia przerzutów do wątroby jelita grubego (odbytnicy) przerzuty nowotworowe powinny zostać oddzielone. Raka jelita grubego często dają przerzuty przerzuty do wątroby, chirurgiczne usunięcie wątroby, a te są bardzo ważne, jeśli chodzi o leczenie.
Jelita (jelito) jest leczenie przerzutów raka?

Nowotwory jelita grubego jest dość popularne gatunki. Przerzuty do wątroby, kiedy rozpoznano u około jednej trzeciej z nich są lepsze. Inne przerzutów do wątroby w okresie obserwacji o choroby jedna trzecia powstaje. Najważniejszym czynnikiem ograniczającym życia tych pacjentów ma przerzuty do wątroby. Chirurgiczne usunięcie przerzutów raka jelita grubego, znacznie przedłuża czas przeżycia tych pacjentów jest ważnym formą leczenia. Jednakże, nie jest to możliwe w celu usunięcia chirurgicznego przerzutów w wątrobie. Liczba przerzutów, lokalizacja, rozkład w wątrobie, średnica nie może być wyciągnięta bezpiecznie usuwane z obramowaniem, obecność choroby poza wątrobą takich skutecznych metod chirurgicznych decyzji. Raka jelita grubego i jego przerzutów do wątroby są dość powszechne, a 10% z nich, ale może być odpowiednim kandydatem do zabiegu. Podczas zabiegu nie można stosować dość ograniczone przerzuty trwania życia wątroby, przerzuty do wątroby (y) zgodnie z długoterminowego przeżycia u pacjentów z wymiennego (5-letnie przeżycie o 20-30%) jest możliwe. Wyciąg z wątroby i chirurgii wątroby w przypadkach nawrotu (powtórzenie choroby) mogą być zaangażowane. Aby uniknąć ryzyka tego rodzaju operacji z chemioterapią, należy wdrożyć odpowiednie. Czasami nie można usunąć przez przerzuty chirurgii wykryciu odpowiednich marginesów chirurgicznych skurczonej wciągnięty kemoterpi kombinacji. Niektórzy w odpowiednich przypadkach, w części, aby pomóc innym metod chirurgicznych w części (np. ablację, …) może być wykorzystana. Operacja jest jedyną metodą, która nie może być stosowane w chemioterapii przypadkach. Może to być zrobione ogólnoustrojowo, miejscowo do wątroby może być przeprowadzone. W tym przypadku decyzja chirurga, onkologa, a pacjent powinien razem.
Czy masz jakieś inne przerzuty nowotworowe, rolę operacji?

Dzisiaj, podobnie jak standardowa Leczenie chirurgiczne przerzutów nowotworów okrężnicy i odbytnicy można wymienić. Jednak jest to bardzo wygodne i dobrze wybrane przypadki raka piersi, żołądka, trzustki, niektóre z nowotworów, niektórych hormonów wydzielających nowotworów jąder i pochodzenia jajnika niektórych nowotworów, takich jak guzy, nowotwory nerek, niektóre z sukcesu przerzutami do wątroby i wzrostu średniej długości życia, możliwe jest znosić.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s