Rak płuc przerzuty do wątroby

Złośliwych guzów wątroby “pierwotnym” i “drugi” nowotworów w dwóch grupach częściej incelenirler.Sekonder “przerzutowy” jest używany termin. Ich pierwotne nowotwory złośliwe nowotwory wątroby. Hepatocytów w wątrobie i wewnątrzwątrobowych przewodu żółciowego nabłonka Wybrane komórki. Źródło hepatocytów złośliwych guzów wątroby “wątrobowokomórkowy”, dróg żółciowych, są nazywane strefami źródłowych raka dróg żółciowych. HCC, rak wątrobowokomórkowy, uşeklidir skróceniu.
Pierwotne nowotwory złośliwe wątroby w 25% nowotworów. Większość z nich (90%) dir.Geri pozostałe 75% nowotworów HCC przerzutów do innych narządów.

HCC jest jednym z największych na świecie najczęściej raka w 30 do 50 z 10 osób i jest bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet. Częstotliwość związane z podziałem geograficznym. Afryka na południe od Sahary i Azji Południowo-Wschodniej o wysokiej częstotliwości (30/100 000), w połowie częstotliwości regionach środkowej i południowej Europy. Turcja jest również w tej grupie. Europa Północna, Ameryka Północna, Australia i Wielka Brytania od częstotliwości HCC (3/100 000) pokazać.
Najważniejszym czynnikiem ryzyka sirozudur wątroby niezależnie od etiologii. Infekcje wirusowe są główne przyczyny marskości i nadmierne spożywanie alkoholu (Poyward 1991, Bolondi 2001). Oprócz tego, BI aflatoksyny, szczególnie w przypadkach, w Afryce jest ważną przyczyną raka wątrobowokomórkowego.
400 milionów ludzi na świecie jest nosicielami wirusowego zapalenia wątroby typu B 160-200 razy częściej niż zdrowe osoby z ryzykiem HCC. Programy szczepień dostarczyły wielkie korzyści w tej grupie pacjentów, na przykład, 16 lat po szczepieniu Taiwan’da znacznie spadła częstość występowania HCC (Chang, 2000)

Przewlekłe nosicielem wirusowego zapalenia wątroby typu C u 3% populacji na świecie. Mogące powodować nowotwory, zapalenie wątroby typu B, zapalenia wątroby typu C yüksektir.HCC s 2,7 razy wyższa niż 50% zapalenie wątroby typu C jest przyczyną.
Najważniejszą przyczyną HCC w zachodniej alkoholu społeczeństw. Dlaczego 70% pacjentów z alkoholową marskością wątroby HCC we Francji.
BI aflatoksyny jest jedną z głównych przyczyn raka wątrobowokomórkowego. Składa się z aflatoksyny w żywności przechowywane w wilgotnych warunkach. Bardzo mocny mutagenów.
Gdy jeden z badań opisanych z Turcji 180 207 pacjentów z HCC z marskością wątroby wykryto w 56% z nich, wirusowe zapalenie wątroby typu B, zapalenia wątroby typu C, 23%, 16% zaobserwowano pomiędzy nadmiernego spożycia alkoholu, samego alkoholu wynosiła tylko 7% pozostałych pacjentów, sam zapalenie wątroby również zauważyć. Dominującym czynnikiem w etiologii alkoholu nie czynnikiem w Turcji (Uzunalimoğlu …….) jest.

HCC przedstawia trzy typy: patologiczne guzki wątroby i powszechne masowe. Najgorszy rodzaj prognozy wspólnego typu. Usuń z marskością wątroby typu niż niż masy, jest większa niż 10 cm. Innym rodzajem dużą skalę “raka fibrolamellar występuje w młodszym wieku, a rokowanie jest lepsze niż to.
Mikroskopijne naczynia krwionośne, naczynia chłonne i węzły chłonne po zabiegu, przeżycie wynosi 18 miesięcy, jeśli są przechowywane (Uenishi 2000)

Reakcja zapalna zainicjowany przez etiologicznych czynników HCC, regeneracji komórek wątroby (regeneracja) i marskość wątroby, metaboliczne, hormonalne, czynniki środowiskowe i genetyczne, które wpływają występuje w wyniku.
HCC w grupie, fakt, że wielu lub jednej, żyły smarowania, czy przerzuty węzłów chłonnych, przerzuty odległe sortowany według obecności. Inscenizacja dla planowania önemlidir.Örneğin leczenia mniejszą niż 2 cm, retencję i naczyń przerzutów odległych węzłów chłonnych z przerzutami na początku HCC etapie jest uważany nie.
HCC spread lokalny i żyły portalu (żył, że 60% krwi w wątrobie) pokarmowego, wątroby i dróg żółciowych może rozprzestrzeniać się krew w żyłach wątrobowych prowadzące do serca. Najbardziej odległe przerzuty, płuca, nadnercza i kości jest.
Badanie i biochemiczne odkrycia pomogą w rozpoznaniu i metody obrazowania. Najbardziej ekonomicznie metodą ultrasonografii i surowicy α-fetoproteiny (AFP) w surowicy z płodu değerlendirilmesidir.AFP normalnie obecne w dużym stężeniu, z białkiem, które jest tracona po urodzeniu. Aby być powyżej poziomu surowicy 250ng/mL Diagnoza znaczącej (normalny 20ng/ml wartość). Oraz przypadków podejrzanych w celu zapewnienia, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, angiografii CT metody yapılabilir.Görüntüleme i mały (na początku), zmiany chorobowe wykryty przez innych zmian okupujących miejsca można wykluczyć. Leczenie skierowane. Na przykład, liczba guzów i wielkości występowania, związane obecność grudek, żył i wątroby zwraca się uwagę w wyborze leczenia rozłożyć.
W opcji HCC leczenia: leczenie operacyjne, wstrzyknięcie etanolu, krioterapia (zamrożenie w ciekłym azocie w celu niszczenia guzów), chemioterapia, chemoembolization (guza, i dają leku w celu zamknięcia naczynia), ablację (zniszczenia guza przez ogrzewanie).
Częściowe usunięcie wątroby: Stan ogólny i najbardziej odpowiednie w leczeniu pacjentów z iiyim czynności wątroby. Jednak tylko 20-30% pacjentów z chirurgiczną wnioskowania uygundur.Büyük u utrzymać naczynia krwionośne guza, jest bardzo skoncentrowany, marskość wątroby, ze względu na ograniczony rezerwy ważnych czynników, które utrudniają operację. Cerrahiuygulanan nawrotów 50-90% w wątrobie u pacjentów pozostaje w niczym Lau (2003).
Leczenie chirurgiczne w części przez wielkość guza obejmuje usunięcie części wątroby. Usunięcie płata hepatektomi wątroby, segmentektomia bierze swoją nazwę od usuwania segmentu. Częściowe wycięcie węzła większe konsekwencje “rozszerzony” jest tzw.

Niezdolność chirurgii wątroby i wątroby, skłonność do krwawień, dwa główne problemy. Ponieważ usunięcie więcej niż 70-80% pacjentów, nawet w wątrobie, może spowodować utratę normalnej wątroby. Resekcji wątroby z marskością wątroby nawet gorszy wynik w małej (Tanabe, 1995)
Early transplantacja wątroby dla HCC u pacjentów z marskością wątroby i zaawansowanej marskości wątroby olabilir.Avantajları zadośćuczynienie normalny wątroby nastąpić, ale również skutki uboczne, takie jak krwawienia i kwas z nowotworem olmasıdır.Eğer mniejszej niż 5 cm, 3 cm lub mniej niż 3, a także z jest małe, takie jak 5-letnie przeżycie 50-70% jest dobrym wynikiem (Mazzafero 1996, Helton 2003)

Metodą wtrysku etanolu jest prosta, ale inne zabiegi nawrotu szybkość jest większa niż 50% po 2 latach. Ablacja RF niszczy tkanki guza, tworząc tarcie i ciepło. Mniej skutków ubocznych. Małe (dwa cm) guzów, chirurgiczne opcja jest uważany przez niektórych autorów (Lau 2003).

Wprowadzanie wątroby tętnicy naczyniowych czynników i dać chemioterapii leków może być korzystne w przypadku nie-wadliwy czynności wątroby (Llovet 2003).

HCC w wątrobie, chemioterapii ogólnoustrojowej nie jest bardzo skuteczna z uwagi na czułe na promieniowanie. Istnieje nauka na sorafenib lek jest skuteczny.

Przerzutami do wątroby

Neoplazmadan podstawowy złośliwe komórki nowotworowe przerzuty rozprzestrzeniają się na inne części ciała tworzy nowy punkt. Değildir.Ana aktywny proces powstawania przerzutów nowotworu, duża ilość wolnej masy guza komórek jedynie 0,1% układu naczyniowego I tworzy nowy guz. Metastazlanma obejmuje powiązane ze sobą etapy. Nieprawidłowości w przerzutowym kaskady prowadzi do degeneracji tych etapów. Wątroby, przewodu pokarmowego, zwłaszcza pochodzenie przerzutów nowotworów złośliwych często organdır.Mide, trzustki i wątroby przerzutów raka piersi o 50% pacjentów, którzy zmarli znaleziono na autopsji. Po raz pierwszy zastosowano 30-35% pacjentów z rakiem jelita grubego, przerzut jest wykrywany, gdy później 8-30% (Jatzko 1995).

Wątroba Metastazlanma są częstsze niż w innych narządach. To głównie wątroby przez portal krwi żylnej przybycia mechanizmów ochrony przewodu pokarmowego oddechowych, struktur i urazy mechaniczne, które mogą być spożywane nedenidir.Damarsal przerzutów komórek nowotworowych do formularza.

Bez leczenia przerzutów do wątroby giną w średnio 12 miesięcy (Bengtsson, 1981) pacjentów, którzy przeżyli ponad pięć lat, niektórych nowotworów, takich jak rak jelita grubego raka wątroby przerzuty leczenie nadirdir.Ancak, pozytywne przeżycia afekt (Altendorf-Hoffmann, 2003) Removable usunięte z pacjentów, ale 5.. – Przeżywalność rok 25-30% 0-2%, podczas gdy çıkarılanlarda stop (Adson 1987, Wanebo 1996). Osiąga wartości od 22 do 24% w dziesięciu przeżycia roku (Scheele 2001 Fong 1999). Podsumowując wyniki chirurgiczne usunięcie nie jest już akceptowane niewątpliwie.
Common wynosi przerzutów w wątrobie niż piersi, przełyku, jelita grubego i odbytu, trzustki, żołądka i raków, choć pochodzące od pacjentów z przerzutami, niż 1/3 w obszarze wątroby jest ograniczona. Ten dacerrahi w górnictwie, jest uważany za dodatni sytuacja dla pacjentów. Ponadto, dzięki znaczący wkład w nowoczesnej chemioterapii i radiologii interwencyjnej można uzyskać bardzo dobre wyniki.

Rokowanie nowotworów pierwotnych lub przerzutów tak szybko, jak to możliwe, w tym samym czasie powstanie istnienia, węzłów chłonnych, zachowując wszystkie piętra guza pierwotnego, ale miały mniej niż 1 cm marginesu resekcji, szerokość uszkodzenie wątroby jest większa niż 5 cm i wielokrotne przerzuty do wątroby, inne niż wiek, Chociaż los z czynników wpływających na perspektywy zmniejszenia ingerencji chirurgicznej efektu. Ważnym czynnikiem w granicach CM. Jednakże warunek ten nie ma wpływu nawet operację (Wray, 2005 Kokudo 2002, Penna, 2002). Pobiera nazwę Ro wnioskowań limity resekcji oczyszczony. Guza resztkowego po odliczeniach (R, i R2 resekcje) wykazują niższą przeżywalność. Z tego powodu, stosunek przyjęte dzisiaj Ograniczanie obecności nowotworu wycięcie jest wykonane (Hamady, 2006). Ponadto co najmniej 25% w wątrobie po resekcji powinien pozostać tyłu. Dwustronne, co prowadzi do naczyń krwionośnych i orzekł, że nie ma wskazań do zabiegu, w przypadkach (Penna, 2002).

Niechirurgiczne leczenie przerzutów, na przykład, nie wyklucza przerzutów do płuc. Jeśli 5-letnie przeżycie wynosiło 40% całkowitej ekstrakcji osiąga (Headrick 2001). Pozawątrobowy przebiegający rozprzestrzeniać dobrze dobrane (Ro ekstrapolować, że dobrze reaguje na chemioterapię) nie wyklucza pozytywnego zakończenia pacjentów (Elias, 2003).

Istnieje zawsze możliwość wystąpienia nawrotu. Pierwsze 2,5 roku, odsetek nawrotów i 60% (Adam, 1997). Chociaż liczba przerzutów jest dziś bardzo ważne, nie są uważane za czynnik negatywny. Ważne jest, aby bezpłatnych marż (Kokudo 2004) jest wyjmowane podejrzenie przerzutów w wątrobie zachować ponad 70% z wątroby, głównego naczynia krwionośnego, które ma krew do serca i zachować to. Jednak w ostatnich latach poczyniła pewne uzupełnienie lecznicze inicjatywy operacja została zgłoszona (Adam, 2004).
Pre-etap wnioskowania regresji jest możliwe przez nowych chemioterapeutyków, osiągnęły 50% odsetek odpowiedzi (Fusa 2003). 6-8 tygodni po chemioterapii nowotworów (RO skurczył resekcja) wycięto

Przez chemioterapię tętnicy wątrobowej, przerzuty przez tętnicy wątrobowej dopływ krwi jest istotnym problemem jest więcej niż podstawie skutków dayanır.Yan (Elias, 1995).

Portal embolizacji żyły będą pozostawione po resekcji nowotworów wątroby, w celu zapobiegania niepełnosprawności przez okluzję żyły wrotnej, wzrost części guza, na bazie usunięcia guza (2000 Vauthy, Azoulay, 2000). To jest czas, kiedy sytuacja wymaga 4-6 tygodni, aby się

Ablację komórek nowotworowych jest niszczone przez energię cieplną. Elektroda do guza operacyjnie lub prądu jest umieszczona na zewnątrz. 50-60 stopni komórki nowotworowe są niszczone. Mniej niż trzy cm guzy, operacja Zasugerowano, że równie skuteczne (Barber, 2005). Usunięte z niektórych nowotworów mogą być usunięte przez Tepel RF (2004).
Stosuje się do 20% pacjentów z nawracającymi przypadkach reoperacji. Femiz chirurgiczne usunięcie guza granic cenne wykupić ponownie (Adam, 2003).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s