Rak płuc operacja

Objawy raka płuc i leczenie

Częstość występowania raka płuc, zwiększono w ostatnim czasie. Poprzednio, rak płuc częściej występuje u mężczyzn w wieku powyżej 60 lat, choć obecnie większą częstość występowania raka płuc u kobiet. Widziany u mężczyzn w wieku poniżej 60 lat, zaczął schodzić na.

Czym jest rak? Objawy i leczenie raka płuc? Jak jest dokładna diagnoza raka płuc?

Zrywać stojak No-1Sol masa w płucu (rak płuc) pacjenta z RTG klatki piersiowej – rentgenowskie *

Składa się ze wszystkich narządów w naszych komórkach ciała. Komórki są budulcem organizmu i można zobaczyć tylko pod mikroskopem.
Zdrowe komórki ciała (mięśnie i komórki nerwowe), są zdolne do podzielności. Odnowienie zmarłych i rannych komórki tkanki (wewnątrz i na zewnątrz ciała) korzystać z tych umiejętności w celu naprawy. Jednakże, ta zdolność jest ograniczona. Nieskończony podzielna. Istnieje pewna liczba podzielności dla życia każdej komórki. I mogą być podzielone w razie potrzeby, w razie potrzeby w zdrowe komórki.

Jednak komórki nowotworowe (rak płuc), traci przytomność, zaczyna dzielić i mnożyć w sposób niekontrolowany. Komórki nowotworowe gromadzą się w nowotworach (masa, rany lub ur-łagodne i złośliwe) formę, nowotwory i tkankach zdrowych, kompresji, lub zniszczone, może przedostać. Liście raka, w którym komórki rakowe, może przejść do innych części ciała za pośrednictwem krwi lub limfy. Formy kolonii nowotworowych, gdzie pójść i nadal rosną. Rozpryskiwania w przypadku przerzutów do rozprzestrzeniania się nowotworu do innych części ciała, w ten sposób nazywane.
Czym jest rak? Co to jest rak płuc? Objawy i leczenie raka płuc?

Lung cancer surgery No-2 w tkance raka płuc po operacji usuwa się część obrazu chorobowego.

Komórki raka płuc kontrolowanie wzrostu i proliferacji komórek, gdzie narząd w wyniku niekontrolowanego wzrostu i proliferacji (np. do płuc) od początku do końca, w coraz większym stopniu (rak – występuje, gdy masa lub nowotworu). Infekuje i wpływa na funkcję narządu w czasie może spowodować wiele negatywnych konsekwencji, w odniesieniu do krótkości płuc oddechu, zmniejszenie zdolności przenoszenia tlenu i korupcji, krwawienia, … itd. wyników. Z drugiej strony wzrost zniszczenia całego ciała i wszystkich materiałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania komórek i sytuacji żywieniowej w pojawieniu zubożałego pacjentów, brak apetytu i utrata masy ciała występuje w czasie. Ostatecznie spowalnia mechanizm obronny organizmu i ostatecznie zbankrutować.

Rodzaje raka płuc, niedrobnokomórkowego raka płuca (NSCLC) i niedrobnokomórkowego raka płuca (DRP) klasyfikowane są w dwóch oddzielnych tipde. Te nowotwory rozdzielania od siebie, są przez komórki pod obrazów mikroskopowych. Oba rodzaje raka i są traktowane w różny sposób rozprzestrzenia rozwiniętych.
Niedrobnokomórkowego raka płuca (NSCLC)

Jest bardziej powszechne niż raka płuc (80%), i na ogół rozwijania i rozprzestrzeniania się wolniej. Istnieją 3 główne rodzaje tego nowotworu;

raka płaskonabłonkowego (płaskonabłonkowy)
adeno carcinoma (spowodowane komórek gruczołowych)
z dużych komórek

Drobnokomórkowy rak płuca (SCLC)

Występują rzadziej niż nie-drobnokomórkowego raka płuc (20%). Te rodzaje raka rozwijają się szybciej i rozprzestrzenił się do innych narządów ciała jest większa. Ten typ raka płuc, palenie papierosów jest najbardziej oczywisty związek z rakiem płuc. Kobiety, które palą papierosy są bardziej narażone niż mężczyźni rozwijać tego typu.

Badania wykazały, że na różne imprezy, które mają być wymienione poniżej raka płuc;

Papierosy:

rak płuc Jest to bezpośredni związek pomiędzy paleniem i rakiem płuc. Substancje rakotwórcze w uszkodzenia komórek tytoniu w płucach. Te szkodliwe efekty w czasie, może spowodować komórek nowotworowych (rak płuc). Aby być niepaląca rak płuca, wiek, w którym palenia rozpoczął, jak długo wędzona, liczba wypalanych dziennie papierosów, palenie odnosi się do sposobu w głąb çektiğiyle. Rzuć palenie w ryzyko raka płuc może znacznie zmniejszyć osoby.

Cigar i rury, cygara i rury użyć ich bardziej niż inni są narażeni na ryzyko zachorowania na raka płuc. Ile lat człowiek palił cygara i fajki, ile papierosów dziennie, a jak głęboko wdycha dym, czynniki, które mają wpływ na ryzyko zachorowania na raka. Remis na cygara i palaczy rur, płuc i raka jamy ustnej są na ryzyko innych typów.

Biernych palaczy (osób narażonych na dym tytoniowy), w przypadku biernego palenia zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc.

Wiele substancji rakotwórczych beryl, substancje takie jak radon i azbest zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc.

Azbest;

rak płuc Picture-3; azbestowe typy – krokidolit (niebieski); amosit (brązowy); Krizolit (biały). Najważniejsze choroby powodowane przez raka azbestu, opłucnej i otrzewnej, czyli `jest międzybłoniak opłucnej. Niebieski azbest wiąże się z nim więcej. Rak płuc ma tendencję do siebie bardziej, jeśli erionit azbest ( http://ukdk.org/pdf/kitap/20.pdf )

W niektórych branżach, włókna używane i naturalna grupa mineralna. Włókna azbestu mają tendencję do oddzielania przylega do ubrania i wędrówki w powietrzu. Podczas wdychania, cząstki te mogą osiedlić się w płucach, a tam jest ryzyko rozwoju komórek raka płuc, a tym samym zwiększyć straty enfold. Badania są narażone na ryzyko zachorowania na raka płuc u pracowników narażonych na działanie azbestu przez abstynentów wykazały 3-4 razy więcej. Ten wzrost stoczniowego, azbestu górnictwa, prace izolacyjne i pracowników w takich branżach, jak naprawy hamulców ukarany.

Z pracownikami azbestu, którzy palą są na większe ryzyko zachorowania na raka płuc. Azbest korzystać pracownicy sprzętu ochrony przez pracodawców i następujących zalecanych procedur dotyczących bezpieczeństwa i muszą pracować.

Azbest jest dostępny w wielu części Anatolii i nieświadomie używane przez naszych ludzi. Wieśniacy położyć dachy azbestowe z ich domów, zamiast proszku i małych dzieci używać do wybielić swoje domy. Ptolemaida koczownicy w Amasya i dzieci, znany jako ziemi Hollum ogrzewanego okręcić azbest. Aplikacje te mocno wdychania włókien azbestu do powietrza podczas. Azbest, który jej ziemia, i inne zastosowania chłopi, robotnicy w sektorach wykorzystujących azbest jest bardzo szkodliwy dla.

Zanieczyszczenia powietrza;

zanieczyszczenie powietrza w raka płuc W przypadku raka płuc stwierdzono związek między narażeniem na zanieczyszczenia powietrza. Ale ta relacja nie została jasno określona i więcej badań do zrobienia.
Choroby płuc (rak płuc);

Gruźlica (TB), blizny gruźlica pozostaje na “raka płuc” mogą rozwijać.
Rodzina, “rak płuc”, który zwiększa ryzyko wystąpienia raka płuc.
Ponownie od osób z ryzykiem raka płuc raka płuc, raka nie ma większego niż osoby. Rzucić palenie po diagnozie raka płuc, drugi może zapobiegać rozwojowi raka płuc.
“ Zawodów ryzyka pochodzą od pacjenta, ważne jest, że ryzyko raka płuc;

Zawodów ryzyka, górnicy, tekstylny, izolacja i stoczniowcy, petro-chemiczne, środki do czyszczenia przewodów kominowych, z tworzyw sztucznych przemysłowych, pracownicy w górnictwie i zasobów, producentów bielenia, szkła, ceramiki, linoleum, a pracownicy baterie, farby, odlewnie, hutnicy.

A najlepszym sposobem zapobiegania raka płuc jest rzucić başlamamaktır palenia!
Objawy raka płuc

Część kaszel, plwociny, krwawe plwociny, ból w klatce piersiowej, duszność, zapalenie płuc, nagromadzenie płynu w klatce piersiowej, chrypka, szyi i górnej klatki piersiowej z powodu ucisku naczyń guza, wynikające głównie obrzęk (obrzęk)
Utrata apetytu i utrata masy ciała,
Rozprzestrzenił się do kości po bólu kości, wzrost wapnia w surowicy krwi i objawy związane,
Po rozłożeniu wątroby, powiększenie wątroby, ból brzucha i gorączka,
Po rozłożeniu do mózgu, niektóre neurologiczne (zdenerwowany) objawy i napady padaczkowe,
Z powodu nieprawidłowego wydzielania niektórych hormonów objawy raka płuc można zobaczyć między różnymi zaburzeniami hormonalnymi.
“Rak płuc jest wzrost “ 2/3 procent (około 70-75%), że skarga nie powoduje kompletny! Diagnoza raka płuc w większości przypadków przyczyną tego późno zaangażowania. Jednak wyżej wymienione objawy (kaszel, odkrztuszanie krwi, ból w klatce piersiowej, chrypka, itp.) nie pomimo leczenia, utrzymuje się lub zwiększa, lub wątpliwości, zmiany jakości powinny udać się do specjalisty na badania i opóźnienie dalszego. ”
Diagnoza nowotworu płuc

Osoba pomóc w znalezieniu przyczyny objawy choroby, palenie tytoniu (papierosy, fajki, cygara, itp.). Status, środowiska naturalnego lub narażenie zawodowe i ocenić, czy lek na raka i innych członków gospodarstwa domowego.
RTG klatki piersiowej (CT-lung cancer komputerowa tomografia, MRI – rezonans magnetyczny, PET – pozytonowa tomografia emisyjna), a niektóre badania mogą być wymagane. Wszystkie te badania mogą być poproszeni tego samego pacjenta, w zależności od potrzeby. W przypadku raka płuc, istnieje podejrzenie, badanie plwociny (cytologia plwociny, badanie mikroskopowe materiału z płuc do kaszel głęboki śluzowej) jest wymagane. Badanie to jest proste i użyteczne test wykrywający raka płuc.

Badanie tkanki płucnej z powodu raka płuc, lekarz może upewnić. Biopsja (tkanki lub narządu podejrzewa się częścią procesu badania histopatologicznego) i otrzymał kawałek tkanki badany pod mikroskopem przez patologa, lekarz prawdopodobnie wskazuje, czy indywidualnego raka.

Istnieje wiele metod, aby zdobyć ten kawałek tkanki:

Bronchoscopy: Slim i oświetlony rurki (bronchoskop) włożony do ust, aby zobaczyć linia lotnicza zbadała i podejrzanych do błony śluzowej oskrzeli blisko obszaru guza lub kawałek tkanki jest pobierana.
Igła do aspiracji: prawo nowotworów klatki piersiowej (głównie w wykrywaniu wskazówek radiologicznego towarzyszy) mały kawałek tkanki z biopsja guza do umieszczenia w tym procesie.
Thoracentesis: za pomocą igły do ​​biopsji, która otacza płuca (jamy opłucnej) płyn jest wzorowane do zbadania trochę.
Torakotomii: rozpoznanie raka bezpośrednio żeby dostać kawałek guza chirurgicznie otwarcie klatki piersiowej.

Stadium raka płuc (lung cancer staging)

Wynikiem badań chorych na raka jest wykrywana, lekarz będzie chciał wiedzieć stadium choroby. Ta inscenizacja nowotwór rozprzestrzenił się, a spread rozprzestrzeniania się organizmu odbywa się znaleźć. Przeważnie stadium choroby pomaga leczenie planu lekarza.
Rak płuca rozszerzają się w mózgu i kości.

Niektóre testy służą do rak rozprzestrzenił się na to:

CT – tomografia komputerowa
MRI – Magnetic Resonance Imaging
PET – pozytonowej tomografii emisyjnej

Scyntygrafia kości, nowotwór rozprzestrzenił się do kości pokazuje. Mniej niż radioaktywnych substancji do krwi, które są łączone i nieprawidłowego rozwoju kości. Mierzy poziom aktywności radiowej w tych obszarach jest narzędzie o nazwie Browser i zapisuje film rentgenowski.

Mediastinoskopia / Mediastinotomy: mediastinoskopię, rak piersi (zwłaszcza w okolicy tzw śródpiersia – za obszar mostka), węzły chłonne (węzły chłonne) pokazuje spread. Ta inscenizacja choroby pomaga uzyskiwanie informacji bardzo przydatne.
Leczenie raka płuc i

Nie-drobnokomórkowego raka płuc (NSCLC), pacjenci mogą być leczeni na wiele różnych sposobów. Częstość występowania tej choroby jest związana z leczeniem. Ta grupa raka płuc, najczęstszą formą leczenia jest operacja. Radioterapia i chemioterapia są stosowane do kontrolowania objawów choroby i zwiększyć czas.

Drobnokomórkowego raka płuc (SCLC) rozprzestrzenia się szybko. W wielu przypadkach choroba rozprzestrzeniła się na inne części ciała, gdy zdiagnozowano. Lekarze, aby osiągnąć komórek nowotworowych na całym ciele, prawie zawsze użyć chemioterapii. Poddawanych chemioterapii w raku płuc poprzez ukierunkowanie raka, lub może być stosowane w innych częściach ciała. Radioterapia mózgu u niektórych pacjentów, nie stosuje się do raka. Zabieg ten nazywa zapobiegawcze naświetlanie mózgu. Ma to na celu zapobieganie raka mózgu. Leczenie chirurgiczne raka płuca jest bardzo mała.

Leczenie raka płuc zależy od wielu czynników. Te rodzaje raka płuc, stadium choroby oraz odpowiedzi pacjenta na ogólny stan zdrowia. Wiele różnych zabiegów i kombinacje zabiegów są używane.

Wielkość guza, zakres leczenia w zależności od typu i patologicznych stosowane jeden lub więcej z następujących metod:

Leczenie chirurgiczne (chirurgiczne usunięcie nowotworu płuc)
Chemioterapia (farmakoterapia); neoadiuwantowej (przed zabiegiem) i uzupełniające (po zabiegu)
Radioterapii (radioterapia) odgrywa ważną rolę.
Neoadjuwantowa terapii (przed operacją), zwłaszcza raka płuc przed operacją, aby zmniejszyć i chirurgii można zrobić, aby zmniejszyć rozmiar i stadium raka płuc dokładniej w odpowiednim radioterapii przypadkach i / lub chemioterapii.

Widoczne po operacji, pacjenci nie są uzależnione od poziomu dodatkowego leczenia raka nazywa leczenie wspomagające. Leczenie uzupełniające po zabiegu niewidoczne, ale niektóre mogą być pozostawione w celu zabicia komórek nowotworowych jest podany. Raport Pathology nie dostarczono decyzji od tego, czy właściwości leczenia uzupełniającego, określone przez pacjenta, wieku i ogólnego stanu zdrowia.
Pacjenci z samą chemioterapią jako leczenie uzupełniające po operacji lub radioterapii lub obu chemioterapii i radioterapii może tylko. Czasami, bardzo wczesne stadia nowotworów płuc pacjentów z pooperacyjnego leczenia uzupełniającego nie może być wymagane.

Leczenie chirurgiczne raka płuca (operacja), operacja zniszczyć nowotworu. Rodzaju interwencji chirurgicznej, raka płuc zależy od rodzaju zamieszkania. Ograniczona do małego kawałka chirurgii płuc, aby uzyskać “klin” lub “resekcję odcinkową ‘nazywa.
U ludzi, prawe płuco “lob” nazywa się 3 części, lewe płuco składa się z dwóch części. Jeżeli operacja jest jako całość lobektomia płata płuca i otrzymał jedną z płuc prawej lub lewej, oskrzeli lub naczyń cierpiących na raka, tkanki płucnej usunięte z pewnej części konstrukcji jest dalej resekcji tuleja jest utrzymywana.

Niektóre rak płuc, lokalizacja, wielkość, i nie może pracować z powodu niegodziwości ogólnego pacjenta stanu zdrowia.

Chemioterapii (farmakoterapia) leków w celu wyeliminowania komórek nowotworowych. Zazwyczaj składa się z więcej niż jednego leku. Chemioterapia sam w tym względzie, że kształcenie specjalne świadczone przez pielęgniarki i lekarzy. Wyraża się jako liczbę cykli podawania chemioterapii (cykle 1, 2 cykle), a często powtarzać te same leki na dole 21 lub 28 dni. Chemioterapia jest zwykle podawany dożylnie lub doustnie w formie tabletek, ciekłym, stanowi placówek leczenia ambulatoryjnego.

Czasami pacjenta ogólny stan choroby, leczenie pacjentów hospitalizowanych, według swoich leków lub narkotyków mogą podjąć kwestię. Onkologii klinicznej pacjentów kliniki są sprawdzane po każdym cyklu. Kontrole te są badane pacjentów, słuchał skarg, uszkodzenie innych narządów w organizmie, skutki uboczne leków, i pytanie, czy niektóre badania krwi są proszeni do zbadania. Przed każdym cyklem chemioterapii, morfologia krwi zrobić i że ten spis jest właściwe pielęgniarki.

To, czy pacjenta po zabiegu chemioterapii, nowotwór patologia raport funkcje weźmiesz określi, ile cykli. Jednak to zadatki Decyzja wiek, stan ogólny zasadnicze znaczenie. Spędzaj więcej czasu do 12 godzin w chemioterapii szpitalnej dni u pacjentów z złym stanie ogólnym, skutki uboczne nie są odpowiednie z powodu trzymać.

Pacjenci zakwalifikowani do chemioterapii, chirurgii korzystne jest, aby były one rozpoczęciem chemioterapii w ciągu 3 tygodni po zabiegu.

Radioterapii (radioterapia), stosowanie promieniowania o dużej energii w celu usunięcia raka płuc. Jest stosowana do każdego pola, w których ograniczoną komórki nowotworowe mają wpływ. Aby skurczyć guza przed operacją lub radioterapią w celu zniszczenia komórek nowotworowych, które mogą być stosowane do po interwencji. Radioterapia lekarze zwykle stosować w skojarzeniu z chemioterapią w pierwszym przypadku do leczenia chirurgicznego. Może być również stosowany do ich objawów, takich jak duszność.

Foto-dynamiczny terapii, określonej substancji i do strumienia krwi przez komórki ma być podana. Substancja ta będzie szybko opuścić normalne komórki. Jednak pozostaje dłużej w komórkach nowotworowych. Zastosowanie światła laserowego do tych komórek, a następnie włączyć do substancji, które mają być przenoszone i nie komórki nowotworowe.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE leczeniu raka płuc

Leczenie zależy od typu raka płuc i różne dla każdego pacjenta. Pacjenta lekarz i pielęgniarki są możliwe skutki uboczne leczenia u pacjentów przed i po zabiegu, i wyjaśnić sposoby ochrony.

Podstawą do chirurgicznego leczenia raka płuca. Powietrza i cieczy odkładają się w klatce piersiowej po operacji płuc. Pacjenci zwykle w okresie pooperacyjnym ruchami całego ciała (podczas ruchu, kaszel, głębokie oddychanie) potrzebujesz pomocy. Ruchy te są ważne w leczeniu. Ze względu na rozszerzenie pozostałej tkanki płuc i pomaga w zapobieganiu gromadzenia się powietrza i cieczy są na. Ból w klatce piersiowej, duszność jest wynikiem szeroko zakrojonych operacji płuc. Pacjenci mieli być zjednoczona z siłami starej energii i mogą wymagać tygodni, a czasami nawet miesięcy.

Efekty uboczne chemioterapii zależy od podawanego leku. Chemioterapia reguły, szybciej çoğalanhücrelerietkiler. Krwawienie i krzepnięcie, zapewniając ochronę przed chorobami komórek krwi, które przenosi tlen do narządów i ciała szybko proliferujących komórek. Te komórki krwi chemioterapii na około 1 tydzień – 10 dni po liczbie szybko rozpadają się, a zatem mogą być siniaki lub krwawienia po drobnych czynności, takich jak mycie zębów. Normalnie ciało nie tworzy zarazki choroby, kiedy wprowadzić system obrony jest silna, dzięki czemu komórki po chemioterapii zmniejszenie obrony może łatwo prowadzić do chorób zapalnych. Umyć surowe warzywa i owoce, które jemy w tym okresie (np. sałata, itp.) powinny unikać jedzenia przez co najmniej 10 dni. Należy pamiętać, że nie jest to dozwolone w każdej choroby, ze względu na wpływ owoców i warzyw, ale także zjeść jakieś warzywa lub owoce, jak czyste myje się może być chronione przed zarazkami.

Gotowane jedzenie, aby upewnić się, że w tym czasie. Jeśli w czasie 38,5 ° C w wyżej skontaktować się z lekarzem, jeśli gorączka. Znaleziono mieć gorączkę i niskie morfologii krwi, krwinki mają obowiązek przyjmować antybiotyki. To zmniejszenie liczby krwinek spontanicznie w ciągu tygodnia do 10 dni, aby osiągnąć liczbę przejść i komórek normalnych.

W innej grupie komórek szybko dzielących się komórek w przewodzie pokarmowym, a komórki mieszków włosowych. Z tego powodu, zwykle po tygodniu po chemioterapii włosy wypadają. Pacjenci, u których brak apetytu, nudności, wymioty, biegunka, i owrzodzenia jamy ustnej mogą rozwijać, prawie wszystkie z tych działań niepożądanych mogą być kontrolowane za pomocą leków. Te działania niepożądane są krótkotrwałe, skargach pacjentów zostanie przekazana przed kolejną chemioterapię.

Przy czym intensywność zmienia się u pacjentów, te skutki uboczne chemioterapii. Obecnie nowoczesne chemioterapii rzadko natknąć się długie i trwałe skutki uboczne. Jednak niektóre chemioterapii leków może mieć negatywny wpływ na serce, lekarze, którzy używają takich leków do okresowych badań, aby zrozumieć serce jest dotknięte. Dziś liczba cykli chemioterapii stosowanych dawek chemioterapii narkotyków i może mieć negatywny wpływ na serce, nie wielkości. Po wielu latach otrzymywania niektórych leków stosowanych w chemioterapii, są zagrożeni rozwojem białaczki, która jest nowotworem krwi.

To także wpływa na komórki jajowe w jajnikach niektórych leków na raka zabijają, tak że jajniki produkują hormon żeński estrogen, a pacjenci wprowadzić menopauzy. Ilości kobiet w ciąży nie może być znikoma, a w tym przypadku lub stać. Niepłodność spowodowane przez chemioterapię, zwłaszcza w wieku 35-40 stałe. Młodsi pacjenci mogą wrócić do normy po okresie celnych wyciętych w trakcie chemioterapii.

Chemioterapia jest dożylnie, a dostarczane do uszkodzenia naczyń w czasie i po stwardnieniu tętnic i może spowodować, że stają się zauważalne z zewnątrz. Odbieranie lub otrzymały ramię chemioterapia, zaczerwienienie, obrzęk i pieczenie następny dzień, jeśli lek należy niezwłocznie powiadomić lekarza.

Otrzymujących chemioterapię, skonsultować się z lekarzem z jakiegoś powodu trzeba używać środków przeciwbólowych. Ponieważ liczba krwinek w organizmie, lub niektóre leki przeciwbólowe mogą powodować obniżenie işlevce.

Poza tym, choroby serca, płuc i nerek, co jest istotne dla stosowania i czasu trwania chemioterapii może kontynuować leczenia. To trzeba wykorzystać te leki, wizyty u lekarza, byłoby właściwe, aby zwrócić się do lekarza, jeśli jest OK, do jazdy w pokazywanie.

Radioterapia, chemioterapia wpływa zarówno nowotworowych i normalnych komórek. Pacjenci radioterapii w czasie powinny mieć w miarę możliwości.

Czerwienić skóra w okolicy leczony, sucha, wrażliwa i może być swędząca. Pod koniec leczenia niż sam obszar jest mokry i sypki. Jest to reakcja skóry na promieniowanie. To pole musi być w kontakcie z powietrzem, jak to tylko możliwe, należy unikać w tym czasie mocno bielizny i ubrań. Radioterapia nie powinny być w kontakcie z wodą, przez okres czasu w tym regionie. Doktoranckie bez zadawania żadnych balsam lub krem, który będzie używany w tym regionie. Transient efekty radioterapii na skórze. Jednakże stopień schorzenia waha się od pacjenta do pacjenta. Czasami w regionie otrzymały radioterapia mogą być ciemniejsze niż normalne zabarwieniu skóry.

Choroby przerzutowej, szczególnie mózgu rozprzestrzenia napromieniania mózgu. Proces ten trwa aż do tygodnia lub 10 dni, w zależności od skutków ubocznych promieniowania, takich jak nudności i wymioty. Radioterapii w tych warunkach nadal należy podjąć przed leczenia i ekspert leków musi wyjaśnić pacjentowi.

U pacjentów otrzymujących radioterapię do mózgu, bóle głowy, zmiany skórne, zmęczenie, nudności, wymioty, wypadanie włosów, problemy z pamięcią i myślenie mogą stanąć na czas. W czasie, wiele efektów ubocznych. Inne częste działania niepożądane leczenia bólu promieniowania ból gardła, trudności w połykaniu, zmęczenie, utrata apetytu i tkanek zmian w obszarze leczonego.

Inne skutki uboczne leczenia raka płuc

Rak może spowodować zmniejszenie apetytu. U niektórych pacjentów, nieprzyjemności z ust występuje. Często skutki uboczne leków, nudności, wymioty i owrzodzenia jamy ustnej utrudniają pacjentowi jeść.

Jednakże, jedzenie jest bardzo ważne. Posiłki powinny zawierać wystarczającą ilość kalorii i białka. Zatem powtarzane utratę wagi i naprawy tkanek może być osiągnięty. Pacjenci otrzymujący leczenie, prawidłowe i wystarczające beslenirlerse czuć się lepiej i bardziej energiczny i mniej widoczne skutki uboczne leków.

Jakie są szanse na wyzdrowienie z traktowaniem?

Czasami chcą być wyrażone w liczbach, ich szanse na wyzdrowienie. W rzeczywistości, duże badania na jakim etapie pacjent może żyć, jak długo dane są średnie wartości procentowe. Jednak, nie jest średnią z wartości tych wartości statystyczne dla tysięcy pacjentów, tj. przewidzieć, co się stanie z każdego pacjenta nowotworu, stosowanie statystycznych nie jest do końca prawda.

Czym będzie się różnić w dwóch chorych na raka płuca w przyszłości, jeszcze nie wiemy dzisiaj guza, a pacjent sam dwie osoby złapany tej samej choroby wiele czynników, które są skuteczne w pokazując różne ruchy.

Dlatego porównanie pacjentów z innych samych pacjentów, nie jest to prawdą!
Leczenie pacjentów z rakiem płuc

Pacjent Rak płuc obserwacji po leczeniu jest również bardzo ważne. Regularne kontrole ujawnia zmian w stanie zdrowia. Jeśli tak, zwraca lub nowy rak płuc rak może być traktowany jak tylko się pojawi. Te badania kontrole, tomografię komputerową klatki piersiowej i różne testy laboratoryjne. Kontroli zgłoszonych do lekarza natychmiast, jeśli pojawiają się jakieś problemy zdrowotne!

Nie ma specjalnej diety po zabiegu zalecane. Zrównoważona dieta, unikanie tłustych niż regularne ćwiczenia, zdrowego człowieka jest to zrobić w normalnych warunkach stosuje zasady, które należy stosować w przypadku pacjentów z chorobą nowotworową.
Utrata masy ciała, utrata apetytu, zmęczenie, nudności, wymioty, zawroty głowy, bóle brzucha, obrzęk, ból kości, kaszel, który trwa dłużej niż dwa tygodnie, a bóle głowy, skonsultować się z lekarzem, nie czekając na czas, kiedy normalna kontrola okresowa!

Seksualne życia pacjentów chorych na raka płuc, podczas i po leczeniu może kontynuować w przeszłości. Mutagenne chemioterapii w komórkach jajnika (ciężkie zaburzenia u dziecka się) ze względu na jej działanie, jedna z metod zapobiegania ciąży w celu zapobiegania ciąży w czasie leczenia powinno być korzystne. Większość leków chemioterapii zakłócać działanie jajników, ale biorąc pod uwagę stopień tego wpływu zależy od pacjenta. Młodzi mężczyźni chorzy na przyszłość sztucznego zapłodnienia lub zapłodnienia in vitro może wymagać przechowywania nasienia przed rozpoczęciem chemioterapii. Niektóre chemioterapeutyki wpływa na nerwy obwodowe, zmysły, w celu osiągnięcia i utrzymania erekcji, lub utrudniać zdolność erekcji.

Po rozpoznaniu raka płuca planu leczenia z własnych pacjenta problemów fizycznych i psychicznych, raka płuc lub związanego z leczeniem, zmęczenie, uczucie słabości, życie seksualne, pragnienia i emocje, takie jak emocje mogą wpływać na słuch. Tego typu problemy związane z życia seksualnego w tym okresie czasu, jak mieszkania i inne problemy po trwania leczenia.

Obawy o życiu seksualnym, i chce, aby uzyskać pomoc w tym względzie zauważyć, że lekarze i pielęgniarki nie powinni wahać się w leczeniu pacjentów z jednostki chemioterapii!
Rak płuc jest WSPARCIE DLA PACJENTA

Nie jest łatwo żyć z poważną chorobą!

Chorych na raka płuca od medycznych i fizycznych zmian w ich życiu, które sprawiają, że trudno jest poradzić sobie z problemem dla wielu, ma uczucia i myśli. Pacjenci z nowotworami, aby utrzymać swoją działalność, są zaniepokojeni przyszłością ich rodzin i uczynić ich codzienne zajęcia. Badania, zabiegi, konieczność hospitalizacji, opłaty za leczenie, Martwi ich. Potrzebujesz pomocy w radzeniu sobie z tym emocjonalnym sytuacji!

Aby zwrócić uwagę na stan emocjonalny części leczeniu pacjentów chorych na raka. Wsparcie dla pracowników opieki zdrowotnej, grup wsparcia, relacje między pacjentami i zapobiega osoby, z którymi czujesz się mniej sam czyni mniej stresujące. Poprawia jakość ich życia. Grupy wsparcia Rak zapewnienia bezpiecznego środowiska dla chorych na raka dzielą się swoimi doświadczeniami i porozmawiać. Aby znaleźć taką grupę pacjentów, którzy konsultują personel medyczny.

Wszyscy pracownicy służby zdrowia leczeniu pacjentów z rakiem płuc, badania i inne działania powinny pomóc w ich pytania. Ponadto, stowarzyszenia, konsultanci, członkowie wspólnot religijnych i problemów pacjenta i podejść osobowych do rozwiązywania ich obawy o przyszłość można znaleźć.

Przyjaciele i krewni mogą wspierać pacjentów. Pacjent sam dertleşecek poznać innych chorych na raka. Tworzenie grup wsparcia dla chorych na raka, aby podzielić się z nimi to, co wiedzą na temat efektów leczenia i raka. To jest inna sprawa, aby pamiętać, że każdy pacjent. Pacjentowi cierpiącemu na raka, choć sama zarówno w leczeniu i podejście prawej mogą być mylone z drugiej.

Znajomi i inni członkowie rodziny są zawsze poprawne wdrażanie wniosków po konsultacji z lekarzem!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s