Rak płuc jest wyleczalny

We wczesnych etapach (etap I i II, część pacjentów III etap) guzy chirurgicznie usunięto tkankę, ilość zdrowej tkanki usunięte z tu, a czasem cały płat płuca naprawdę czyste.

Choroba jest całkowicie usunięte chirurgicznie i środowiska w ogólności nie ma żadnego innego leczenia jest konieczne. Kontrola będzie zgłosić się do lekarza w regularnych odstępach czasu po zabiegu. Rzadko, u niektórych pacjentów z pooperacyjnej radioterapii (radioterapia) może być zalecane.

, Który nie może być usunięty chirurgicznie jest głównym leczenia stadium III raka płuc radioterapii (radioterapia), a leczenie lekiem (chemioterapia), a te dwie metody są stosowane w celu radyoterapidir.Bu pacjentów.

Etap IV rak płuc chemioterapia przedłuża długość życia pacjentów i skargi będą spadły nawet o 3-6 miesiące. Jednak ostateczne leczenie na tym etapie powinna być podejmowana po konsultacji z Ciebie i Twojej rodziny. Rozszerzenie uboczne nieoczekiwane życia traktować bardzo wysokiej jakości życia, ze względu na możliwość rujnuje lekarza, jeśli będzie to właściwe, aby omówić ten problem. IV stadium choroby, radioterapia, ból związany z rakiem, farbowania lub kości, w przypadku mózgu rozprzestrzenia.

Leczenie raka płuca:

Ten rodzaj leczenia raka decyduje według tego, czy choroba lub ograniczonej rozległe. Chemioterapia i radioterapia są ograniczone etap, kolejno lub jednocześnie. Choroba może rozprzestrzeniać się do mózgu jest również radioterapia dla ochrony mózgu. Guzy, operacja jest rzadko stosowany do bardzo małą skalę.

I chemioterapii w leczeniu powszechnie występujących chorób. Chociaż ryzyko nawrotu nowotworu wrażliwego na chemioterapię jest bardzo wysoka. Rozprzestrzenianie się choroby do części zarzutów pacjenta nawrotu po chemioterapii lub radioterapii.

“Linki sponsorowane”

“Linki sponsorowane”

# 2
Opuść 11-11-2007, 20:19
furkansazak2 furkansazak2 Offline

Standard —>: Rak płuc Jak się leczyć?
moja ciotka zmarła na raka płuc

# 3
Opuść 02-01-2008, 20:31
qwerq Offline qwerq

Standard —>: Rak płuc Jak się leczyć?
Czym jest rak płuc?

Nowotwory są zwykle nazywane zgodnie z pierwszym tkanki wygląd. Raka płuc, płuc zaczyna pierwszy. Drobnokomórkowego raka płuc w tkankach płucnych raka (złośliwego, złośliwych) komórek są choroby. Płuca wypełniają najbardziej duży stożkowy pustkę w klatce piersiowej, parę gąbczastej organizmu struktury (rys. 1). Głównym zadaniem płuc, dwutlenek węgla z komórek ciała ciała wziąć dłuższy artykuł i tlenu do organizmu, co jest podstawowym warunkiem życia. Płuca są główne “oskrzela” rury zawierające powietrze nazwie “wyrostka” tzw pęcherzyków, krwi i limfy (chłonki) powstała statków.
Na podstawie tych dwóch głównych typów komórek raka płuc wyglądają pod mikroskopem są: rak płuca i niedrobnokomórkowego raka płuca.

Nie pali płuc po lewej stronie, tuż płuca palacza

Rak płuc Reveal Jak często?

Epidemia, i raka płuc u mężczyzn, dzisiaj, na całym świecie jest to rodzaj raka, który zabija większość. Przyczyną śmierci, po chorobach sercowo-naczyniowych 2 jest na miejscu. Pierwszy śmiertelny nowotwór u kobiet w Stanach Zjednoczonych od 1987 roku. Rak płuc w 64.000 kobiet w Stanach Zjednoczonych w 1996 roku, 44.000 kobiet zmarła na raka piersi. Zwiększa się u pacjentów z rakiem płuc w Stanach Zjednoczonych w 1990, szybki wzrost u kobiet zależy od palenia tytoniu pojawiły się po 1960 roku. Wzrost kobiecych nowotworów płuc w USA będzie nadal co najmniej do 2010 r., być może to szacuje się, że zatrzymany po podwyższeniu. Szybko w rozwiniętych krajach poza Stanami Zjednoczonymi jest pierwszą przyczyną. Patrząc na średnią z pierwszych ludzi na całym świecie, ustępując tylko raka piersi u kobiet. W 1985 roku Światowa Organizacja Zdrowia, 300.000 kobiet w krajach rozwijających się zmarło z chorób związanych z paleniem, mówi się, że z powodu raka% płuc 21.1inin.

Rynki wschodzące na całym świecie każdego roku, liczba chorych stale rośnie. W 2000 roku, dwa miliony nowy rak płuc jest określona jest w świecie, który jest liczony jako 60% w krajach rozwijających się. Tempo wzrostu jest bardziej widoczny, zwłaszcza u kobiet.

XX podczas raka płuc. YY. “Na początku choroby niezwykle rzadkie. Szybkiego rozprzestrzeniania się i palenia tytoniu przekształcone pandemii pojawiło w wyniku raka płuc w 1940 roku, a wpływ tej epidemii na całym świecie, w dalszym ciągu wzrasta.

W naszym kraju każdego roku, według oficjalnych danych 20,000-25,000 30,000-40,000 nowych chorych na raka płuca może sięgać, a liczba ta jest myśl, aby powstać. Ponieważ w naszym kraju, nie ma wiarygodnych statystyk zdrowia. W naszym kraju, większość raka płuc obserwowane u ludzi. Kobieta: mężczyzna wynosił 1: 7-8 okolice. Jednak w naszym kraju w 1980 roku, odsetek kobiet z co najmniej 5-10 lat wzrasta uzależnienie od papierosów znacząco wpłynąć na sposób, na korzyść kobiet. Według danych Ministerstwa Zdrowia w 1983-1989 32/100.000 zachorowań na raka w naszym kraju. 26lık% w pierwszej części formy raka płuc. 1991-1992 według szybkości transmisji danych z nowotworów układu oddechowego% systemowych, 43tür wszystkie nowotwory. Według tych samych szacunków, rzeczywista częstość występowania raka powinna 120-130/100.000. Z dystrybucji przez regionu w celu raka płuc u 39,5% Aegean, Marmara Region, 26,9%, 26,1% Eastern Anatolia, Południowo-Wschodnia Anatolia 18,2%, 18,1% w regionie Morza Śródziemnego, Central Anatolia 16,6% odpowiednio.

Powoduje raka płuc, Czynniki ryzyka Co to ​​jest?

Główną przyczyną raka płuc jest palenie. 80% wszystkich przypadków raka płuc związane z paleniem papierosów 90i sam. Czas ryzyko palenia, całkowita palenia papierosów, wiek zachorowania zależy od rodzaju i paleniem papierosów.

A kobiety ryzyko rozwoju nowotworu płuc palacza niż kobieta 1.5-153 razy częściej niż osoby niepalące. Ponadto kobiety, które były narażone na tej samej ilości papierosów niż mężczyźni szacowana jest 1,5-3 razy wyższe ryzyko wystąpienia raka płuc.

Drugim najważniejszym czynnikiem ryzyka raka płuca po palenie aktywne narażenia na działanie biernego narażenia na dym tytoniowy, lub inne nazwy lub jest mglisty. Bierne palenie zwiększa ryzyko narażenia sam ocenia się średnio 1,2-1,3 razy.

Zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc w rodzinie na raka płuc. Never-palacze z nowotworem płuc w rodzinie, a także 2,8-krotnie większe ryzyko zachorowania na raka płuc, a kobiety, rodziny, ryzyko raka płuc u osób niepalących i 11,3-krotny wzrost kobiety, kobiety w rodzinie i palaczy z rakiem płuc zostało zgłoszone, że ryzyko 30-krotnie.
Pracownicy zaangażowani w pyłów azbestowych, zwany także ludzi, którzy pracują w pracy z różnymi substancjami chemicznymi badanych przed, który miał chorobę płuc i blizny płuc, zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc u ludzi.

Niektóre z nich są znane, aby wpływać na ryzyko wystąpienia raka płuc z właściwości odżywczych. Ponadto, pojazdy silnikowe, oddziaływania atmosferyczne, w zależności kominy fabryczne, węgiel drzewny spalania domy niewłaściwe ocieplenie Wykazano powodować powstawanie substancji rakotwórczych. Zanieczyszczenie powietrza uważa się za zwiększające ryzyko raka płuc, ale stopień ryzyka określony.

Narażenia środowiska radonu może być związane z rozwojem raka płuc, raka płuc geograficznie wiadomo, że prowadzi do wzrostu.

Rak płuca jest na ogół osoby niepalące lub osoby pił. Stowarzyszenie to jest do 98lere% w niektórych badaniach.

Lung Cancer i Damskie

Rak płuc Rak numer jeden wśród kobiet w USA. Niż 25% wszystkich zgonów z powodu nowotworów i jest odpowiedzialny za 64.300 kobiet zginęło w 1996 roku. Śmiertelność na raka płuc i szybkości palenia wśród kobiet są analogie. Wraz z ekspansją palenia papierosów na stopy umieralności na raka płuca w społeczności wzrostu w okresie inkubacji wynosi 15-20 lat. 1960tan śmiertelności na raka płuc u kobiet wzrosła i nadal rośnie gwałtownie po (Figura 2). Zgodnie z tym paleniem papierosów wykresu wśród kobiet w naszym kraju, zwłaszcza w ostatnich 5-10 lat, o wiele szybciej niż podanej w przypadku wykresu, np., że w tej chwili 70lerdeki 1965, ogniska raka płuc u kobiet w naszym alevleneceği kraju coraz bardziej przewidywalny.

Niedrobnokomórkowego raka płuc u kobiet palących niż u mężczyzn, którzy są bardziej narażeni na ryzyko rozwoju. 37.6-86 11.4-37.5 krotne zwiększenie ryzyka w men-krotne zwiększenie kobiet. Palenia jest czynnikiem ryzyka dla wszystkich typów raka płuc, ale związek jest najsilniejsze kobiety w niedrobnokomórkowym raku płuca. Chociaż nie dowiedzione Dokładny typ raka płuc, a niektóre z cech żeńskich hormonów estrogenów, płci i wpływa rak płuc jest uważany za odpowiedzialne za różnice.

Niedrobnokomórkowego raka płuc Reveal Jak często?

Około 20% wszystkich przypadków raka płuc jest rak płuca. W innych typach raka płuc jest najszybciej rosnący rodzaj. Ten typ raka płuc jest najbardziej oczywisty związek pomiędzy rakiem płuc palenia papierosów. Kobiety, które palą papierosy są bardziej narażone niż mężczyźni rozwijać tego typu.

Objawy drobnokomórkowego raka płuc?

Stimulus pod względem następujących objawów tej choroby, aby przejść do lekarza jak najszybciej: nieprzekraczającej kaszel lub ból w klatce piersiowej, świszczący oddech w oddychaniu, świszczący oddech, słysząc głosy, duszność, odkrztuszanie krwi lub krwawe plwociny, chrypka, lub obrzęk szyi i powstanie. Ponadto, na skutek nadmiernego wzrostu tkanki nowotworowej w klatce piersiowej i trudności w połykaniu można skompresować ważnych organów, takich jak niewydolność serca może przedstawiać. Znowu prawie każdy narząd organizmu komórek i tkanek raka może rozprzestrzeniać się do mózgu, wątroby, kości, nadnerczy, przede wszystkim w zależności od lokalizacji może przedstawić. Nawet oczy mogą doprowadzić do utraty wzroku, a nawet yayılabilerek. Ponadto, mimo że komórki rakowe rozprzestrzeniają się do wydzielania niektórych substancji w organizmie może sprawić wiele problemów metabolicznych i hormonalnych. Bronşlarınızın podejrzenia tej choroby za pomocą urządzenia o nazwie bronchoskop zajrzeć do. Ten test jest zwykle wykonywane w szpitalu nazywa bronchoskopia. Przed testowane leki pacjentowi leków miejscowo, a więc czasowo gardła, drętwienie tchawicy występuje. Mimo, że nie może być uczucie bólu odczuwa pewien nacisk. Następnie zająć oskrzeli ścianach komórek lub mniejsze kawałki i zbada, czy komórki rakowe pod mikroskopem. Procedura ta nosi nazwę biopsji.
, Które są trudne do osiągnięcia ze bronchoskopu można również użyć igły w celu usunięcia tkanki z obszarów płuc. W tej procedurze, małe nacięcie w skórze i igła jest umieszczona pomiędzy żebrami. Proces ten nazywa się biopsji aspiracyjnej biopsji. Patologia lekarze pod mikroskopem, aby zobaczyć, czy są jakieś komórki nowotworowe spojrzeć na tkanki. Stosuje się znieczulenie miejscowe przed badaniem pacjent nie odczuwa żadnego bólu.
Pozbyć się choroby (rokowania, przeżycia) i wybór metody leczenia, stadium raka (tylko w płucach lub przerzuty do innych miejsc jest) i płci pacjenta i ogólnego stanu zdrowia.

Ujawnienie fazach

Etapy raka płuca

Niedrobnokomórkowego raka płuca jest wykrywany, komórki nowotworowe rozprzestrzeniają się płuc do innych części ciała testów nastąpi zrozumieć (przemieszczania). Lekarz musi wiedzieć, stadium choroby do planowania leczenia. Niedrobnokomórkowego raka płuca ma następujące etapy:

Ograniczona choroba

Tylko w jednym raka płuc i / lub w pobliżu węzłów chłonnych (węzły chłonne są małe, w kształcie fasoli struktury znaleziono w całym organizmie. Produkować i przechowywać zakażenia zwalczające komórki w organizmie).

Częste choroby

Rak płuc zaczął się do innych tkanek w klatce piersiowej lub innych części ciała.

Faza Relapse

Chodzi mi o to nawrót po leczeniu raka wrócił (nawrót) oznacza. Może wystąpić w płucach lub w innych częściach ciała.

Opcje leczenia

Co to ​​jest leczenie raka płuca?

Istnieją sposoby leczenia wszystkich chorych na raka płuca. Trzy rodzaje obróbki są stosowane.

Surgery (wyjmując raka) Promieniowanie (radiacja) terapia (wysokie dawki rentgenowskie lub inne promieniowanie o wysokiej energii do zabijania komórek nowotworowych za pomocą)
Chemioterapia (za pomocą leków do zabijania komórek nowotworowych)

Ponadto, w leczeniu drobnokomórkowego raka płuc prób klinicznych bada, czy nowe metody leczenia są skuteczne.

Surgery, tylko jeśli rak rozprzestrzenił się do węzłów chłonnych w pobliżu płuc i mogą być wykorzystane. Jest zwykle tylko jednego płuca, drobnokomórkowego raka płuc, operacja jest rzadko stosowany. Jednak operacja jest czasami używane dla pacjentów, aby zrozumieć co dokładnie rak był. Jeśli operacja jest wykonywana lekarz będzie jedną z następujących czynności:

Które tylko niewielkiej części nacięcia klinowe płuc stylu (resekcja klinowa). Wszystko z płata zabiegu lobektomia płuc usunięte.
Wszystkie procedury chirurgicznej nazywany płuc płuca usunięto.

Podczas operacji lekarz uzna, że rak węzłów chłonnych może również.

Radioterapia do zabijania komórek nowotworowych i zmniejszenie się guzów stosowane w prześwietlenia lub innych wysokich energii promieni. Drobnokomórkowego raka płuc jest zwykle wykonywane za pomocą urządzenia na zewnątrz ciała (zewnętrznej radioterapii). Rozprzestrzenił się na inne części ciała, a także w płucach są używane do zabijania komórek nowotworowych. Zabiegi promieniowanie może być także stosowany w celu zapobiegania rozwojowi raka w mózgu. To jest nazywane zapobiegawcze napromienianie mózgu. Ten ochronny naświetlanie mózgu mogą wpływać na funkcjonowanie mózgu może pomóc podjąć decyzję, czy takie leczenie lekarza do pacjenta. Radioterapia sama operacja i / lub stosowane w połączeniu z chemioterapią.

Chemioterapia jest powszechnie stosowany we wszystkich etapach płuca leczenia raka. W postaci tabletek lub igieł przez chemioterapię danego zbiornika lub mięśnie mogą być również stosowane. Chemioterapia jest również znany jako systemowego leczenia, ponieważ lek do obiegu krwi, na przykład całego ciała z wyjątkiem mózgu i płuc krąży także zabijania komórek nowotworowych.

Poddane obróbce według etapu

Leczenia drobnokomórkowego raka płuca etapie choroby, pacjenta, wieku i ogólnego stanu zdrowia.

Dawniejsze badania mogą być stosowane lub są skuteczne w protokole próby klinicznej do standardowej chemioterapii mogą być brane pod uwagę. Większość pacjentów leczy się za pomocą standardowych skutków ubocznych chemioterapii, a niektóre z nich wydają się bardziej niż oczekiwano. Z tych powodów, próby kliniczne przeprowadzono na znalezienie lepszego leczenia raka, i są one w zależności od ostatnich informacji klinicznej. Drobnokomórkowego raka płuc, eksperymentalnej terapii stosowanych obecnie w klinice.

Ograniczona Stage niedrobnokomórkowego raka płuca

Leczenie może być również jeden z następujących:

Chemioterapia i radioterapia w klatkę 1 + / – naświetlanie mózgu ochronne.

2. Chemioterapia + / – naświetlanie mózgu ochronne.

3 po operacji i chemioterapii + / – ochronne napromieniania mózgu.
W badaniach klinicznych nowych leków i zabiegów, co daje ponad eksperymentowania z nowy i inny.

Common niedrobnokomórkowego raka płuca

Leczenie może być również jeden z następujących:

1 chemioterapia + / – naświetlanie mózgu ochronne.

2 rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych w organizmie jest mózg, kości, leczenia lub promieniowania w celu zniwelowania objawów takich regionach jak kręgosłupa.
W badaniach klinicznych nowych leków i zabiegów, co daje ponad eksperymentowania z nowy i inny.

Nawracające drobnokomórkowego raka płuca

Leczenie może być również jeden z następujących:

1 Comfort (choroby związane z jakością życia), aby poprawić radioterapii.

2 Comfort (choroby związane z jakością życia), aby poprawić chemioterapii.

3 Comfort (choroby związane z jakością życia) w celu zwiększenia laser będzie otwarta linia, radioterapia lub zastosowania instrumentów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s