Rak płuc i jego objawy

Rak płuc

Płuca Boşluğumuzda w klatce piersiowej, oddychanie, tlen w tkankach i dwutlenku węgla jest podejmowana wziąć parę tego narządu. Dzięki strukturze spełnia funkcję pęcherzyków. Nowotwory są nazwane jako miejsca są położone. Ze względu na różne czynniki, a czasami nie może być kontrolowane w komórkach płuc mnożą. W wyniku tej proliferacji nowotworów płuca i otaczającymi tkankami. Rak płuc, które powstają w ten sposób nazywa się choroby. Łącznie z małą komórkę i niedrobnokomórkowego raka płuc w dwóch smakach.

Jaka jest częstotliwość kraju i na świecie?

Przyczyny śmierci, ranking sekund na świecie, po choroby serca. U mężczyzn, forma raka, która zabija większość. Największym powodem tego braku zastosowania i narażenia na bierne palenie pokazywane. Ogólnie rzecz biorąc, w wieku powyżej 55 lat, ale jest to wiek rozpoczęcia palenia, palenie występowania, ekspozycji na różne onkogennymi substancji zależy od stanu.

Odpowiada za około 30 procent wszystkich zgonów z powodu nowotworów u kobiet. 20-te wieku, wiele kobiet wzrosła z powodu powszechnego stosowania papierosów. Palenia tytoniu w naszym kraju, w ostatnich latach stało się nieuniknione ze względu na rosnące rozprzestrzenianie się raka płuca.

Częstość występowania jest większa u mężczyzn niż u kobiet w Turcji. Jednak ta różnica między kobietami i mężczyznami jest gwałtownie maleją. W naszym kraju co roku około 25.000 przypadków raka płuc pojawiają.

Rak płuc zrobione DLACZEGO? Jakie są czynniki ryzyka?

Jak wspomniano wcześniej, największą przyczyną raka płuc w nieużywania. Palenie jest odpowiedzialne za 95 procent wszystkich przypadków raka płuc. Samooczyszczające palacza płuc jest osłabiona. I komórki nowotworowe są uszkodzone z powodu substancji rakotwórczych powstaje. Ile razy jest znane, istnieje ryzyko rozpoczęcia palenia, wieku, palenia zależy od częstotliwości używania. Więcej palisz, tym bardziej, że jest w niebezpieczeństwie. Poza tym wykorzystanie biernych palaczy nie są narażone na bierne palenie są zagrożone same.

Ryzyko raka płuc u osób z rodzinną historią raka niż w normalnej populacji. Zmiana w wyniku palenia i raka płuca genu powodującego mogą być przenoszone do innych członków rodziny. W tym przypadku, 3-krotne zwiększenie ryzyka. Palacz są również na znacznie większe ryzyko.

Musimy również pracować wiele chemikaliów (radon, nikiel, azbest, beryl, iperyt, arsen), są bardziej narażone na rozwój raka w narażonych osób. Azbest jest substancja stosowana do budowy budynków i statków. Niebezpieczne przy wdychaniu powietrza.

Inne niż te, pacjenci które karmione ludzi narażonych na zanieczyszczenia powietrza, a ryzyko zwiększa się u osób, które są uszkodzone. Widać także u osób spożywających duże ilości alkoholu i oleju.

Symptomy raka płuc widzieli, co?

Szereg zaawansowanych stadiach objawów choroby. Wczesne objawy raka płuc nie może być tak. Następujące objawy mogą wskazywać na raka płuc:

  • Długotrwały kaszel (uporczywy kaszel),
  • Czy więcej niż kwota krwawej plwociny i wydane plwociny,
  • Nie przekracza pleców i ramion,
  • Redukcja objętości,
  • Powstawanie i obrzęk twarzy szyi.

Objawy te mogą być obserwowane, wśród innych ustaleń. Utrata apetytu i masy ciała, zapalenie płuc, które, osłabienie, utratę wzroku, zaburzenia pamięci, bóle kości, takich jak zaburzenia hormonalne.

Diagnoza raka płuc

Wykonane kilka testów po pierwszym badaniu. Po pierwsze, różne badania krwi, aby uzyskać informacje na temat stanu zdrowia pacjenta jest wymagana. Aby wyświetlić nienormalne sytuacje zachodzące w płucach  tomografii i film zostanie podjęta. Doctor struktur w płucach (oskrzela) może wyglądać. Aby to zrobić, należy użyć instrument zwany bronchoskopia. Jeśli potrzebujesz części, które mają być badane jest płuc. Tymczasem pacjent nie odczuwa bólu będzie zdrętwiała. Badanie plwociny w obecności komórek nowotworowych jest konieczne techniki. Jeśli to konieczne, rozprzestrzenił się do innych tkanek w celu zrozumienia, czy części są podejrzane miejsca.

Leczenie raka płuca

Chorych na raka płuca  lub usunąć chirurgicznie, lub radioterapii lub leczenia narkotyków zabił komórki nowotworowe (chemioterapia) jest stosowana.

Stosowane do leczenia chirurgicznego rakowe są, ale rzadko stosowane w leczeniu raka płuc. To jest, aby wszystkie lub niektóre z usunięto płuca.

Radioterapia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych, a komórki te są niszczone. W mózgu, mogą być stosowane. Celem jest zniszczenie komórek nowotworowych w organizmie. Zabieg ten może być łączony z innymi lekami.

Stosowane w leczeniu płuca chemioterapią. Pill dany lek lub w kształcie igły. Podaje się dożylnie tylko do komórek raka płuc, ale także niszczy komórki nowotworowe w innym miejscu.

Jeśli inny rodzaj metody leczenia stosowane w ostatnich latach bronchoskopii interwencyjnej. Kiedy stosuje się do trudności w oddychaniu metody. Połączenie kilku z tych leków będących maksymalne korzyści pacjentowi. , Które powinny być wykorzystywane jest określane przez lekarza w zależności od rodzaju nowotworu.

Jak chronić raka płuc?

Więc to jest bardzo skuteczny i prosty sposób. Zrób sobie przysługę i rzucić palenie. Powód 95 procent raka jest palenie. W tym czasie po prostu trzeba zbudować kawałek 5 procent pozostaje. Jeśli musisz trzymać się z dala od palenia dociera do środowiska dla niepalących. Dużo zależy od aktywnych palaczy palaczy biernych. Zwiększa szanse na zdrowego stylu życia poprzez jazdy sportowej. Będziesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Ponadto, należy unikać spożywania alkoholu, pokarmy niskotłuszczowe diety i jeść dużo owoców i warzyw. Upewnij się, że twoja dieta jest zrównoważona.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s