Rak płuc, etapy


Począwszy raka płuc, drobnokomórkowego i nie-drobnokomórkowego która jest podzielona na dwie. To oddzielenie od siebie form raka, komórki wykonane według wzorów pod mikroskopem. Oba rodzaje raka są traktowane w różny sposób i rozprzestrzenia rozwiniętych.

 • Niedrobnokomórkowego raka płuca

Ten rodzaj raka jest czasem zwany również rak owsa. Występują rzadziej niż nie-drobnokomórkowego raka płuc, ale rozprzestrzenił się na inne części ciała opracowanie szybszego i bardziej.

 • Niedrobnokomórkowego raka płuca

Jest bardziej powszechne niż raka płuc. Często rozwija się i rozprzestrzenia się wolniej. 3 główne typy. Nie ma znaczącej różnicy pomiędzy tymi typami leczenia i przeżywalności.

 • Elementy ryzyka nowotworu płuc

Wiążą się do konkretnej przyczyny, powstawania raka płuc. Kilka czynników odgrywają rolę w rozwoju nowotworu płuc. Ujawniła przyczynę wielu badań nad rakiem płuc. Większość z nich są związane z paleniem tytoniu. Rak nie jest chorobą zakaźną, ale niektórzy ludzie bardziej niż inni, ryzyko zachorowania na raka płuc.

CO zwiększa ryzyko zachorowania na raka?


 • Dym

Palenie papierosów powoduje raka płuc. Tytoń szkodliwe substancje (rakotwórcze) oddziaływaniem szkodliwych komórek w komórkach raka płuc, powodując szkody w czasie do prawdopodobieństwa, że niepalący rak płuca, wiek, w którym palenia rozpoczął, jak długo palił liczbę wypalanych dziennie papierosów, palenie w oddechu, jak głęboko çektiğiyle istotne. Rzuć palenie w ryzyko raka płuc może znacznie zmniejszyć osoby. Cigar, rury, więcej niż inni, którzy ich używają są narażone na ryzyko raka płuc. Ile lat człowiek palił cygara lub rur, ile dni i jak głęboko do strzału, są jednym z czynników, które mają wpływ na ryzyko zachorowania na raka. Króćce do płuc i raka jamy ustnej w rury palaczy cygar i zagrożone są również dla innych typów.

 • Palenie cygar i rury

Bierne palenie (maruzkalanlar dym tytoniowy) niesie również ryzyko zachorowania na raka płuc. W przypadku biernego palenia zwiększa ryzyko raka płuc.

 • Azbest

Używany w niektórych branżach i naturalnie występujących włókien mineralnych tworzących grupę nowotworów, czynniki obejmują azbest. Włókna azbestowe mają tendencję do oddzielania cząstek z powietrza osadza na odzieży wędrówki. Podczas wdychania, cząstki te mogą osiedlić się w płucach, wzrasta, i jest ryzyko zachorowania na raka płuc, uszkadzając komórki. Badania są narażone na ryzyko zachorowania na raka płuc u pracowników narażonych na działanie azbestu przez abstynentów pokazał 3-4 razy więcej. Ryzyko raka płuc wśród pracowników azbestu jest więcej niż pali. Azbest korzystać pracownicy sprzętu ochrony przez pracodawców i następujących zalecanych procedur dotyczących bezpieczeństwa i musi działać.

 • Zanieczyszczenie powietrza

W wyniku jego badań ekspertów w związku z zanieczyszczeniem powietrza, w którym prawdopodobieństwo raka płuc została ujawniona. Ale ta relacja nie została jasno określona i więcej badań do zrobienia.

 • Choroby płuc

Zwiększa ryzyko raka przez niektóre choroby płuc, takie jak gruźlicę. Rak płuc ma tendencję do dalszego rozwoju na obszarach dotkniętych gruźlicą. Rak płuca Rak płuca jest po raz drugi przez jakiś czas, że ryzyko zachorowania na raka nie ma większej niż te osoby. Zostaw po zachorowania na raka płuc po paleniu, może zapobiec rozwojowi raka płuc w drugie.

 • Zawody ryzyka

Zawodów ryzyka, górnicy, tekstylny, izolacja i stoczniowcy, petro-chemiczne, środki do czyszczenia przewodów kominowych, z tworzyw sztucznych przemysłowych, pracownicy w górnictwie i zasobów, producentów bielenia, szkła, ceramiki, linoleum, a pracownicy baterie, farby, odlewnia, hutnicy zagrożone.

A najlepszym sposobem zapobiegania raka płuc jest rzucić başlamamaktır palenia.

Oznaki i objawy raka płuca


 • I w czasie, co prowadzi do niekończącej się gorszym kaszlem
 • Uporczywe bóle w klatce piersiowej
 • Wypluć
 • Duszność
 • Daj świszczący oddech.
 • I często nie ma zapalenie płuc lub oskrzeli
 • Obrzęk szyi i
 • Utrata apetytu i utrata masy ciała
 • Zmęczenie

Wyniki te mogą być spowodowane przez raka płuc lub z innych przyczyn. Wnioski powinny być ocenione przez lekarza.

Diagnoza raka płuc


Lekarze, aby pomóc znaleźć przyczyny objawów osoba spędzonych choroby, nawyk używania tytoniu (papierosy, fajki, cygara, etc.), Ekspozycja na czynniki środowiskowe i zawodowe, bada, czy innych członków rodziny jest rak. RTG klatki piersiowej, a niektóre testy wymagają. Jeśli podejrzewasz, że na raka płuc, badanie plwociny (cytologia plwociny: deep śluzowej płuc kaszel badanie mikroskopowe materiału) wniosków. Badanie to jest proste i użyteczne test wykrywający raka płuc. Badanie tkanki płucnej z powodu raka, aby upewnić się, że lekarz może być wymagane. Biopsja pochodzi z małego kawałka tkanki badanej pod mikroskopem przez patologa wskazuje, czy dana osoba jest nowotwór.

Biorąc casting

Będzie kawałek tkanki 4. to

 • Bronchoscopy: Slim i oświetlony rurki (bronchoskop) jest wkładany do ust, by zobaczyć, dróg oddechowych, dróg oddechowych Oto mały fragment tkanki do badania i metody.
 • Biopsji aspiracyjnej biopsji: igła włożona do nowotworu piersi do otrzymania mały kawałek tkanki nazywa.
 • Thoracentesis: płyn wokół płuca za pomocą igły, nazwa nadana do zbadania tego przykładu jest trochę wziąć.
 • Torakotomii: Rak rozpoznać guza operacyjnie, aby otworzyć klatkę piersiową, aby uzyskać nazwie kawałek.

Zaawansowania choroby


Wynikiem badań wykryto lekarzy rak płuca, aby dowiedzieć się stadium choroby. Celem inscenizacji nowotwór rozprzestrzenił jeśli spread rozprzestrzenienia organizmu odbywa się znaleźć. Rak płuca rozszerzają się w mózgu i kości. Przeważnie stadium choroby pomaga leczenie planu lekarza.

Dochodzeń w celu określenia, jakie zwalniającą dane państwo raka?


Istnieje kilka metod stosowanych do znalezienia nowotwór rozprzestrzenił. Niektóre z tych metod są następujące testy:

 • Tomografia komputerowa
 • Rezonans magnetyczny
 • Scyntygrafia kości nowotwór rozprzestrzenił się do kości pokazuje. Czy substancja radioaktywna do krwiobiegu w nieprawidłowym rozwoju kości i bi-materiału zebranego w miejscu. Poziom radioaktywnego Scanner przyrząd mierzy z X-ray filmu są zapisywane w tych obszarach.
 • Mediastinoskopia / Mediastinotomy: Ten test pokazuje, że nowotwór rozprzestrzenił się do węzłów chłonnych w klatce piersiowej.

Co to ​​jest leczenie raka płuc?


Leczenie typu raka płuc, stadium choroby i zależy od wielu czynników, takich jak osoby ogólnego stanu zdrowia. Różnych kombinacji terapii i zabiegów są używane. Pooperacyjne widoczne, nie będą już określane są rak zwane leczenie uzupełniające u pacjentów, u dodatkowego leczenia. Invisible leczenie uzupełniające po zabiegu do zabijania komórek nowotworowych, ale niewiele mogą być pozostawione w celu zastosowania. Leczenie uzupełniające; specyfikacje patologia raport, wiek i ogólny stan określa. Pacjenci z samą chemioterapią jako leczenie uzupełniające po operacji lub radioterapii lub obu chemioterapii i radioterapii może tylko. Czasami jest to bardzo wczesne stadium raka nie muszą leczenie uzupełniające po zabiegu. Chirurgiczne metody jest operacja, aby zniszczyć nowotwór. Rozliczenie raka płuc zależy od rodzaju interwencji chirurgicznej. Operacja dostać kawałek ‘klina’ płuc lub “odcinkowej” nazywany jest resekcja. Jeśli operacja jest traktowana jako całość płata (lobektomia), otrzymał jeden z prawej lub lewej płuc (płuca) jest tzw. Niektóre lokalizacja guzów, wielkość i nie może pracować ze względu na stan ogólny pacjenta zdrowia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s