Płaskonabłonkowy rak płuc

Informacje ogólne

Nowotwory są zwykle nazywane zgodnie z pierwszym tkanki wygląd. Raka płuc, płuc zaczyna pierwszy. , Raka płuc, niedrobnokomórkowego tkanki płuca (złośliwy, złośliwe) komórki są choroby. Płuca wypełniają najbardziej dużą pustkę w kształcie stożka, w klatce piersiowej, gąbczastą strukturę, narządów pair. Głównym zadaniem płuc, dwutlenek węgla z komórek ciała ciała wziąć dłuższy artykuł i tlenu do organizmu, co jest podstawowym warunkiem życia. Płuca składają się z jednostek zwanych płaty. Lewe płuco, 2, 3 prawe płuco lobludur. Płuca otoczony cienką membranę o nazwie opłucnej. Płuca są główne “oskrzela” rury zawierające powietrze nazwie “wyrostka” tzw pęcherzyków, krwi i limfy (chłonki) powstała statków.

 

Rysunek 1 Struktura płuc.

Na podstawie tych dwóch głównych typów komórek raka płuc wyglądają pod mikroskopem są: rak płuca i niedrobnokomórkowego raka płuca.


Rak płuc Reveal Jak często?

Epidemia, i raka płuc u mężczyzn, dzisiaj, na całym świecie jest to rodzaj raka, który zabija większość. 2 przyczyną śmierci, po chorobie sercowo-naczyniowej jest na miejscu. Niektóre z pierwszego raka śmiertelną u kobiet w krajach rozwiniętych. Patrząc na średnią z pierwszych ludzi na całym świecie, ustępując tylko raka piersi u kobiet. W 1985 roku Światowa Organizacja Zdrowia, 300.000 kobiet w krajach rozwijających się zmarło z chorób związanych z paleniem, to jest 21,1% z nich poinformował, że z powodu raka płuc.

Rynki wschodzące na całym świecie każdego roku, liczba chorych stale rośnie. 2000000 New raka płuc w 2000 wykryto w świecie, szacuje się na około 60% w krajach rozwijających się. Tempo wzrostu jest bardziej widoczny, zwłaszcza u kobiet.

XX podczas raka płuc. Na początku XIX wieku, jest bardzo rzadka choroba. Szybkie rozprzestrzenianie się palenia tytoniu i spożywania tytoniu przekształcił się epidemii raka płuc pojawiły się w 1940 roku w wyniku i wpływu tej epidemii na całym świecie, w dalszym ciągu rośnie.

W naszym kraju nie ma wiarygodnych statystyk zdrowia. Według szacunków, co roku, a ta staje 20,000-25,000 30,000-40,000 nowych chorych na raka płuca są zgłaszane, aby być. W naszym kraju, większość raka płuc obserwowane u ludzi. Stosunek mężczyzn do kobiet jest o 1:7-8.


Jak często pojawia się w niedrobnokomórkowym rakiem płuc?

80% wszystkich przypadków raka płuc są nie-drobnokomórkowego raka płuc.


Istnieje wiele różnych rodzajów nie-drobnokomórkowego raka płuc (NSCLC):

Każdy typ z innego rodzaju komórek nowotworowych. Każdy różne sposoby komórki nowotworowe rosną i rozprzestrzeniają się w różny sposób. Niedrobnokomórkowego komórek niedrobnokomórkowego raka płuc, od rodzaju tkanki i typów raka pod obrazem mikroskopowym komórek określa się przez:

·         Rak płaskonabłonkowy: Rak jest spowodowany przez komórki nabłonka płaskiego tyłu wygląda jak cienki i spłaszczony. Zwany także raka naskórkowego.

·         Gruczolakorak: Tkanina (wydzielnicze) komórek, które są spowodowane przez obiekt.

·         Duży rak: Patrząc pod mikroskopem wygląda świetnie i nieprawidłowe komórki nowotworowe.

·         Adenosquamose carcinoma: wygląda spłaszczone komórki pod mikroskopem pokazano na początku i na takich samych właściwościach zamnda raka gruczołu.

·         Pleomorficzny, sarcomatoid lub rak mięsakowego: grupa wiodących typów raka w różnych komórkach nowotworowych pod mikroskopem.

·         Rakowiak: Wolno rosnące, neuroendokrynnych (hormonu komórki wydzielające z neuronowe zaczął ostrzeżenie) w raka.

·          Rak gruczołów: ślinianki z dużych dróg oddechowych raka.

·         Niesklasyfikowane rak: specjalny typ raka, który nie spełnia grupę.

Niektóre z czynników, które mają wpływ na przebieg:

·         Etap: etap raka (czy liczba ograniczona raka płuc, rozprzestrzenia się na inne części ciała).

·         Rozmiar guza.

·         Rodzaj nowotworu.

·         Określ podmiot.

·         Pacjenta ogólny stan zdrowia.

U większości pacjentów, obecne zabiegi nie nadzieję na poprawę.

Powoduje raka płuc, Czynniki ryzyka Co to ​​jest?

Raka dla zidentyfikowane istotne ryzyko czynniki palenia, środowiskowe , zawód powódź ekspozycja , dietetyczne i genetyczne prawdopodobne ciągnik . Ryzyko czynnik Osoba znaczenia do i społecznej poziom zależy.

Papieros

XX. wiek rak płuc rzadki choroba. Szeroko stosowane do palenia papierosów równolegle Po 20 do 30 lat później u kobiet niż u mężczyzn przed rak płuc Epidemia pojawiła. Po 1950 rak płuc i non-związek przyczynowy pomiędzy badania rozpoczęło. Palenie jest powszechne w Stanach Zjednoczonych i krajach rak płuc zjawisko a około 90% od jednego do spraw czynnik palenia. Ryzyko, liczba wypalanych dziennie papierosów, lata palenia, palenia w młodym wieku, począwszy od filtra lub high-tar palenie papierosów zwiększa zawartość. Palenie porzucenie Ryzyko to zmniejsza się proporcjonalnie do czasu trwania. Liczbę lat palenia , jest krytyczna.

20-krotny wzrost ryzyka u osób palących w porównaniu do niepalących. Czas palenia jest ważna . 1 pack palaczy dni 40 lat , Bardziej ryzykowne niż palenie 2 paczki dziennie przez 20 lat. Papieros , rak płuc powodując każdej prezentacji najczęstszych rodzajów Chociaż odpowiedź na dawkę różni się w zależności od rodzaju. Palenie epidemia związana z rakiem płuc palacze zaczynają skalowanie ö Z-rak jest najczęściej używaną formą; 2 SCLC okrzyknięty w. Częstotliwość gruczolakoraka wzrosła od 1970 roku, a dziś rak płuc był najczęstszym typem, zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Palenia papierosów, że przyczyną tego smoła Poza zmianą sposobu użytkowania oraz wysokość filtru , klasyfikowane jako płaskonabłonkowego NDRP w adenocarcinoma Rozpoznanie się być bardziej aktywne.

Wiele opublikowanych badań nad biernym paleniem rak płuc znaleziono pozytywną korelację pomiędzy. Chociaż palacze palili ich żonę, żona na raka płuc u palaczy możliwość rozwoju miała być zwiększona o 30%. BD rok po roku rak płuc około 3000 zgonów na centa jak biernych palaczy oszacować.

Rzucenie palenia osoba l e rd e Według bırakmayanlara rak płuc zmniejsza się. Niektóre badania palących mniej niż 20 lat osoba l e rd e palenie pozostawiając 10-15 lat rak płuc palaczy ryzyko same poziom przyjść, mimo inny Badania zaprzestanie palenia poziom zatrzymać się i pozostać niepalące wykazały znacznie wyższy.

Główną przyczyną raka płuc jest palenie. 80 do 90% wszystkich przypadków raka płuc związane z paleniem sama. Czas ryzyko palenia, całkowita palenia papierosów, wiek zachorowania zależy od rodzaju i paleniem papierosów.

Drugim najważniejszym czynnikiem ryzyka raka płuca po palenie aktywne bierne palenie exposure.Diagnosis (lub narażenia na działanie dymu tytoniowego). Bierne palenie zwiększa ryzyko narażenia sam ocenia się średnio 1,2-1,3 razy.

Zawód powódź i szkód w środowisku

Płuca, wdychania rakotwórczych szkodliwe dla wielu, w tym narządu docelowego i bramy wjazdowej. W Stanach Zjednoczonych rak płuc 9% więcej niż w 15 zawodowej powódź że oszacować na . Wiele substancji używanych w przemyśle i górnictwie rak płuc ponieważ oskarżonego.

Wczoraj lub Azbest jest powszechnie dostępne i szeroko stosowane w przemyśle najważniejsze z nich. W szczególności azbestu palacz pracowników w i ryzyko 90-100-krotny wzrost. Radon jest substancja radioaktywna , kopalnie uranu, występuje naturalnie w glebie i skał. Pracownicy pracujący w kopalniach uranu i radonu łącznie z ludzi, którzy mieszkają w domach, wykonane z materiałów budowlanych, rak płuc znacznie zwiększone ryzyko. Produktów rozpadu radonu , Ze względu na wysoką energię i efekt masy może powodować uszkodzenia DNA komórkach nabłonka oddechowego. 15% w Stanach Zjednoczonych, szczególnie w piwnicach domów, niezawodne radon był ponad limit i 15,000 i 20,000 rocznie po raku płuc śmierć reputacja radon jest podłączony oszacować.

Ponadto, nikiel, bisklorometileter, dichromiany, arsen, krzemionka, chlorek winylu i promieniotwórcze izotopy są zaangażowane jako potencjalnie rakotwórcze. W wielu badaniach, specyficzny z czynnikami rakotwórczymi rak płuc Związek między histologii. Arsen adenocarcinoma , Chlorometylu, eter i uranu SCLC, chlorek winylu, i dużych komórek płuco rak ja powiązane. Jednakże, w żadnym z badań, a dokładniej rak płuc histologii specyficzny nie udało się wykryć związek między fizycznych i chemicznych czynników rakotwórczych.

Pracownicy zaangażowani w pyłów azbestowych, zwany także ludzi, którzy pracują w pracy z różnymi substancjami chemicznymi badanych przed, który miał chorobę płuc i blizny płuc, zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc u ludzi.

Niektóre z nich są znane, aby wpływać na ryzyko wystąpienia raka płuc z właściwości odżywczych. Ponadto, pojazdy silnikowe, oddziaływania atmosferyczne, w zależności kominy fabryczne, węgiel drzewny spalania domy niewłaściwe ocieplenie Wykazano powodować powstawanie substancji rakotwórczych. Zanieczyszczenie powietrza uważa się za zwiększające ryzyko raka płuc, ale stopień ryzyka określony.

City ludzi, którzy mieszkają w, rak płuc Częstość występowania 1.2-2.3 razy wyższe w porównaniu do obszarów wiejskich. To Sytuacja może zanieczyszczenia powietrza, palenie, i zawodową powódź jest zwiększenie wpływu czynników rakotwórczych.

Dieta

Beta-karoten Od (witaminy A) nieodpowiednia dieta zwiększone ryzyko zachorowania na raka płuc w modelach zwierzęcych i ludzi. V itamin E (alfa-tokoferol) oraz ze względu na właściwości przeciwutleniające selenu uważa się za ochronny, ale nie sprawdzony .

Genetyczny

kciğer raka Wiele zwyczaj palenia połączone, chociaż palaczy o 20% rak płuc występuje. Dwór czynnik s odgrywają ważną rolę w tych różnych wrażliwości osobistej. Rodzinna analiza drzewo genealogiczne, raka płuc, inne wykazano, że w pewnych rodzinach, głównie u nowotworów. W wielu badaniach, rak płuc członkowie rodzin pacjentów z kontroli przez 2-5 razy więcej że pokazane. Rodziny Rak historia non-pijących rak płuc Ryzyko niepalących i rodziny historia 30 do 47 razy częściej niż nie- . Rak płuc pacjenci, rodzina osób z nie- rak płuc i inny zwiększenie tempa nowotwory, podatność gospodarza i odporności na działanie czynników rakotwórczych, wpływając inny czynnik sugeruje, że ów.

Gruzy Okui o nazwie leki przeciw nadciśnieniu i aryl enzymu hydroksylazy węglowodorów, które łamie P450 układów enzymatycznych rak płuc rozwoju niektóre z najsilniejszych dowodów . Szybki metabolizm, ryzyko wzrasta średnio o 6 razy. P450, “CYPA1” enzym , Japoński wzrosła rak płuc wiązało się ze zwiększonym ryzykiem ; ale inny kraje taki związek ustalona. S-transferazy glutationu , ważne w detoksykacji wielopierścieniowych węglowodorów. P53 3p14LOH (celem tłumienia kruchym triady histydyny) “FHIT” gen, 9p21 (p16 guz tłumienia ö r gen) będą badane.

Przed Chorób Płuc: Dowolne zwłóknieniowa płuc blizna tkanka rak płuc zwiększa ryzyko. Sarkoidoza rak płuc 3-krotne zwiększenie ryzyka. Blizna częsty typ histologiczny raka jest zwykle adenocarcinoma (Np. twardziny , zwiększa ryzyko raka oskrzelowo) . Ponadto obstr przewlekłe ü ctiv w chorobie płuc (POChP) zostały uznane za ryzyko , ale wspólne etiologicznym czynnik Zależność ta może być ograniczona ze względu.


Niedrobnokomórkowego raka płuc Jakie są objawy?

Stimulus pod względem następujących objawów tej choroby, aby przejść do lekarza jak najszybciej: nieprzekraczającej kaszel lub ból w klatce piersiowej, świszczący oddech w oddychaniu, świszczący oddech, słysząc głosy, duszność, odkrztuszanie krwi lub krwawe plwociny, chrypka, lub obrzęk szyi i powstanie. Ponadto, na skutek nadmiernego wzrostu tkanki nowotworowej w klatce piersiowej i trudności w połykaniu można skompresować ważnych organów, takich jak niewydolność serca może przedstawiać. Znowu prawie każdy narząd organizmu komórek i tkanek raka może rozprzestrzeniać się do mózgu, wątroby, kości, nadnerczy, przede wszystkim w zależności od lokalizacji może przedstawić. Nawet oczy mogą doprowadzić do utraty wzroku, a nawet yayılabilerek. Ponadto, mimo że komórki rakowe rozprzestrzeniają się do niektórych substancji, w ​​salgıdakları ciała sprawiają wiele problemów metabolicznych i hormonalnych. Jest to urządzenie o nazwie bronchoskop oskrzeli lekarz podejrzewa, że choroba chcę patrzeć na CINE. Ten test jest zwykle wykonywane w szpitalu nazywa bronchoskopia. Przed testowane leki pacjentowi leków miejscowo, a więc czasowo gardła, drętwienie tchawicy występuje. Mimo, że nie może być uczucie bólu odczuwa pewien nacisk. Później lekarz i otrzymać ścian oskrzeli komórek lub części małych zbada, czy komórki nowotworowe pod mikroskopem. Procedura ta nosi nazwę biopsji. , Które są trudne do osiągnięcia ze bronchoskopu można również użyć igły w celu usunięcia tkanki z obszarów płuc. W tym procesie, gdy igła jest umieszczona pomiędzy żebrami. Proces ten nazywa się biopsji aspiracyjnej biopsji. Patologia lekarzy, każdy patrzeć na tkanki, aby zobaczyć, czy komórki nowotworowe. Stosuje się znieczulenie miejscowe przed badaniem pacjent nie odczuwa żadnego bólu.

Pozbyć się choroby (rokowania, przeżycia) i wybór metody leczenia, stadium raka (tylko w płucach lub przerzuty do innych miejsc jest) i płci pacjenta i ogólnego stanu zdrowia.


Ujawnienie fazach

Rak płuc jest wykrywany, komórki nowotworowe rozprzestrzeniają się płuc do innych części ciała jest do zrozumienia dalszych badań (przemieszczania). Informacje uzyskane po tym etapie procesu chorobowego nazywa postoju. Lekarz musi wiedzieć, stadium choroby do planowania leczenia. Następujące operacje są wykonywane w procesie przemieszczania: historia zdrowia i badanie fizykalne (badania lekarskie), badań rentgenowskich, tomografii komputerowej, PET skany i inne Scintigraphies, badania laboratoryjne, biopsja węzła chłonnego, bronchoskopia, mediastinoskopię, mediastinoskopię.

Niedrobnokomórkowego raka płuca ma następujące etapy:

Ukryte (utajoną) etap

Stage, komórki nowotworowe w plwocinie są ukryte, ale płuca saptanamamaktadr i obrazowanie guza i bronchoskopia.

Etap 0 (carcinoma in situ)

Ograniczona do płuc i oskrzeli yüzeyindedir guza 0 stopnia.

Faza I

Tylko w nowotworu płuc.

Etap II

W bezpośrednim sąsiedztwie guza rozprzestrzenił się na węzły chłonne lub ściany klatki piersiowej, przepony mięśni lub ciemieniowej osierdzia (zewnętrzna część wyściółki serca) rozprzestrzenia się poprzez kontakt.

Etap III

Etap III guza lub

·         Mediastinum (płuca, serce, naczynia krwionośne i inne struktury w dużej różnicy pomiędzy piersi)

lub

·         Kontrahent rozprzestrzenił się na węzły chłonne w klatce piersiowej i węzłów chłonnych szyi.

Etap III i B sub-type, podtyp, a szanse ameliyet chirurgii czasami yoktır szansa.

Etap IV

Etap IV przerzutów do innych części ciała.

Faza Relapse

Chodzi mi o to nawrót po leczeniu raka wrócił (nawrót) oznacza. Może wystąpić w płucach lub w innych częściach ciała.


Opcje leczenia

 

Istnieją sposoby leczenia wszystkich chorych na raka płuca. Rodzaj traktowania stosowane w czterech typów.

  • Surgery (wyjmując raka)
  • Promieniowanie (light) terapia (wysokie dawki rentgenowskie lub inne promieniowanie o wysokiej energii do zabijania komórek nowotworowych za pomocą)
  • Chemioterapia (za pomocą leków do zabijania komórek nowotworowych)
  • Do leczenia oskrzeli guza w ​​tzw terapeutycznego lasera bronchoskopii, elektroresekcji, krioterapia, takie jak stent uyglanması metod.

Ponadto, leczenie nie drobnokomórkowego raka płuc prób klinicznych bada, czy nowe metody leczenia są skuteczne.

Surgery, tylko jeśli rak rozprzestrzenił się do węzłów chłonnych w pobliżu płuc i mogą być wykorzystane. Jednak operacja jest czasami używane dla pacjentów, aby zrozumieć co dokładnie rak był. Jeśli operacja jest wykonywana lekarz będzie jedną z następujących czynności:

  • Które tylko niewielkiej części nacięcia klinowe płuc stylu (resekcja klinowa).
  • Wszystko z płata zabiegu lobektomia płuc usunięte.
  • Wszystkie procedury chirurgicznej nazywany płuc płuca usunięto.

Podczas operacji lekarz uzna, że rak węzłów chłonnych może również.

Radioterapia do zabijania komórek nowotworowych i zmniejszenie się guzów stosowane w prześwietlenia lub innych wysokich energii promieni. Niedrobnokomórkowego raka płuc jest zwykle wykonywane za pomocą urządzenia na zewnątrz korpusu (zewnętrznej radioterapii). Rozprzestrzenił się na inne części ciała, a także w płucach są używane do zabijania komórek nowotworowych. Radioterapia sama operacja i / lub stosowane w połączeniu z chemioterapią.

W postaci tabletek lub igieł przez chemioterapię danego zbiornika lub mięśnie mogą być również stosowane. Chemioterapia jest również znany jako systemowego leczenia, ponieważ lek do obiegu krwi, na przykład całego ciała z wyjątkiem mózgu i płuc krąży także zabijania komórek nowotworowych.

Poddane obróbce według etapu

Stadium choroby, które nie są małe płuca leczenie raka, wieku i ogólnego stanu zdrowia.

Dawniejsze badania mogą być stosowane lub są skuteczne w protokole próby klinicznej do standardowej chemioterapii mogą być brane pod uwagę. Większość pacjentów leczy się za pomocą standardowych skutków ubocznych chemioterapii, a niektóre z nich wydają się bardziej niż oczekiwano. Z tych powodów, próby kliniczne przeprowadzono na znalezienie lepszego leczenia raka, i są one w zależności od ostatnich informacji klinicznej.

Non-niedrobnokomórkowego raka płuca (NSCLC) u pacjentów leczonych w zakresie momencie rozpoznania mogą być podzielone na trzy grupy:

Pacjentów NSCLC może być traktowane z chirurgii

Etap 0, etap I, etap II pacjenci są często traktowane z chirurgii. Z innych problemów medycznych, a w związku z tym leczenie chirurgiczne promieniowania dla pacjentów, które nie mogą być wykonane.

Wystarczy NSCLC rozprzestrzeniać na sąsiednie tkanki i węzłów chłonnych

Tego typu zabiegi mogą być wykonywane w hastlarda:

·         Radioterapia sam.

·         Lub inne rodzaje radioterapii i chemioterapii

·         Operacja sama.

NSCLC przerzuty do innych płatów płuc lub innych narządach ciała

Radioterapia, paliatywne leczenie (terapia geçiştirici) podano w środowisku guza poprzez ograniczenie bólu i zredukować inne problemy. Chemioterapia może być stosowany u niektórych pacjentów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s