Operacja raka płuc

Rak płuca Co to ​​jest?
Nowotwory są zwykle nazywane zgodnie z pierwszym tkanki wygląd. Raka płuc, płuc zaczyna pierwszy. Drobnokomórkowego raka płuc w tkankach płuc nowotworów (nowotwory, złośliwych) komórek są choroby. Płuca wypełniają najbardziej duży stożkowy pustkę w klatce piersiowej, parę gąbczastej organizmu struktury (rys. 1). Zadaniem płuc, komórek organizmu nie substancja brać dwutlenku węgla z organizmu i które są niezbędne do życia tlenu jest do ciała. Płuca są głównym “oskrzeli” tak zwane powietrze rury zawierające ” wyrostka “tzw pęcherzyków, krwi i limfy (chłonki) powstała statków.

• Jakie są objawy?
Do bardzo zaawansowane stadia choroby może prowadzić do znacznego skargi. To podstępne postaci, tak niebezpieczne, że najważniejszym czynnikiem, na nowotwór płuc. Jeśli non- wykorzystanie i związane z przewlekłym zapaleniem oskrzeli są jednym z sezonowego ciągłości skarg kaszlu i flegmy, krwi w plwocinie, zwiększenie oddech krótki, zwłaszcza na plecach pomiędzy łopatkami lub barków, bóle w klatce piersiowej rozprzestrzeniania charakter kłucie skarg powinna podnieść podejrzenie raka. Jednak wczesne stadia choroby, często bez żadnego z nich, utrata apetytu, zmęczenie, utrata masy ciała i pocenie görülmektedir.Hiçbir takich skarg nie jest mniejsza niż bezobjawowej grupie pacjentów.

Jakie są etapy choroby (staging)?
Zakres choroby po wykryciu nowotworu, lekarz, lub, innymi słowy, na jakim etapie jest pierwszy (etap) systemów. Choroby;
• tylko niewielka część etapu I płuca,
• Etap II skoczył do najbliższych węzłów chłonnych,
• w błonie płuc otaczającej płuca zwanych śródpiersie lub w przestrzeni pomiędzy dwoma płuc, lub w której rozproszone na kawałki w stadium III,
• wątroby, kości, nadnercza rozprzestrzeniać się do odległych narządów, takich jak etap IV
nazywa.

Lekarz w celu określenia właściwej skrzynię fazy X-ray, klatki piersiowej i brzucha tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego, scyntygrafia kości lub tomografii komputerowej mózgu strzałkowej gerekebilr.Hastalığın chce sprawdzić, czy system plików jest odpowiednia do etapu, zwany mediastinoskopię, śródpiersia ustnej poprzez nacięcie wykonane w szyję, aby wyglądać i rur światła marker w węzłach chłonnych w procesie zawiera również próbki na dwóch arkuszach wyściółki yapılabilir.Eğer płuc płyn zgromadził, lekarz z igłą od żeber będzie wprowadzenie próbki wody do badania histopatologicznego. Jeśli proces ten nazywa Thoracentesis.

Struktura płuc.
Na podstawie tych dwóch głównych typów komórek raka płuc wyglądają pod mikroskopem są: rak płuca i niedrobnokomórkowego raka płuca.

• Rak płuca Reveal Jak często?
Epidemia, i raka płuc u mężczyzn, dzisiaj, na całym świecie jest to rodzaj raka, który zabija większość. Przyczyną śmierci, po chorobach sercowo-naczyniowych 2 jest na miejscu. Od 1987 roku, Stany Zjednoczone kobiety , które maskują pierwszy śmiertelny nowotwór. 1996 na 64000 kobiet w Stanach Zjednoczonych z powodu raka płuc, 44000 kobiet zmarła na raka piersi. Zwiększa się u pacjentów z rakiem płuc w Stanach Zjednoczonych w 1990, szybki wzrost palenia tytoniu w przypadku kobiet ma miejsce po roku 1960. Wzrost kobiecych nowotworów płuc w Stanach Zjednoczonych będzie trwać co najmniej do 2010 r., być może to szacuje się, że zatrzymany po podwyższeniu. Szybko w rozwiniętych krajach poza Stanami Zjednoczonymi jest pierwszą przyczyną. Patrząc na średnią z pierwszych ludzi na całym świecie, ustępując tylko raka piersi u kobiet. The World Health Organization w 1985 roku, 300.000 kobiet w krajach rozwijających się zmarło z chorób związanych z paleniem, to jest 21,1% zadeklarowało, że z powodu raka płuc.

Każdy roku na całym świecie, w dalszym ciągu w celu zwiększenia liczby pacjentów wschodzących. W 2000 roku, dwa miliony New raka płuc określa się w świecie, które oblicza się na 60% w krajach rozwijających się. Tempo wzrostu jest bardziej widoczny, zwłaszcza u kobiet.

XX podczas raka płuc. Yy.lın na początku choroby bardzo rzadkie. Szybkie rozprzestrzenianie się palenia tytoniu i spożywania tytoniu przekształcił się epidemii raka płuc pojawiły się w 1940 roku w wyniku i wpływu tej epidemii na całym świecie, w dalszym ciągu rośnie.

W naszym kraju każdego roku, według oficjalnych danych 20,000-25,000 30,000-40,000 nowych chorych na raka płuca może sięgać, a liczba ta jest myśl, aby powstać. Ponieważ w naszym kraju, nie ma wiarygodnych statystyk zdrowia. W naszym kraju, większość raka płuc obserwowane u ludzi. Kobieta: mężczyzna wynosił 1: 7-8 okolice. Jednak w naszym kraju w 1980 roku, odsetek kobiet z co najmniej 5-10 lat wzrasta uzależnienie od papierosów znacząco wpłynąć na sposób, na korzyść kobiet. Według danych Ministerstwa Zdrowia 1983-1989 roku 32/100.000 zachorowalność na raka w naszym kraju jest. Rak płuc stanowi 26% w pierwszej części tego. Według danych z szybkością nowotworów układu oddechowego w latach 1991-1992, 43% wszystkich nowotworów. Według tych samych szacunków, rzeczywista częstość występowania raka powinna 120-130/100.000. Z podziałem na województwa raka płuca, 39,5% w Aegean, Marmara Region, 26,9%, 26,1% we wschodniej Anatolii, Południowo-Wschodnia Anatolia, 18,2% w śródziemnomorskim regionie 18,1%, 16% w Central Anatolia Region, 6 proc.

• Przyczyny zachorowania na raka płuc, jakie są czynniki ryzyka?
Główną przyczyną raka płuc jest palenie. 80 do 90% wszystkich przypadków raka płuc związane z paleniem sama. Czas ryzyko palenia, całkowita palenia papierosów, wiek zachorowania zależy od rodzaju i paleniem papierosów.

A kobiety ryzyko rozwoju nowotworu płuc palacza niż kobieta 1,5 do 153 razy większą niż osoby niepalące. Ponadto kobiety, które były narażone na tej samej ilości papierosów niż mężczyźni szacuje się 1,5 do 3 razy większe ryzyko rozwoju raka płuc.

Drugim najważniejszym czynnikiem ryzyka raka płuca po palenia czynnego palenia biernego narażenia na działanie lub narażenia na dym tytoniowy, lub inne nazwy, jest sześć. 1.2-1.3-krotny wzrost ryzyka narażenia na bierne palenie samodzielnie zgłaszane średnio.

Zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc w rodzinie na raka płuc. Never-palacze z nowotworem płuc w rodzinie, a także 2,8-krotnie większe ryzyko zachorowania na raka płuc, a kobiety, rodziny, ryzyko raka płuc u osób niepalących i 11,3-krotny wzrost kobiety, kobiety w rodzinie, że ryzyko raka płuc u palaczy i 30 Wykazano, że wzrost podłogi.

Pracownicy zaangażowani w pyłów azbestowych, zwany także ludzi, którzy pracują w pracy z różnymi substancjami chemicznymi badanych przed, który miał chorobę płuc i blizny płuc, zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc u ludzi.

Niektóre z nich są znane, aby wpływać na ryzyko wystąpienia raka płuc z właściwości odżywczych. Ponadto, pojazdy silnikowe, oddziaływania atmosferyczne, w zależności kominy fabryczne, węgiel drzewny spalania domy niewłaściwe ocieplenie Wykazano powodować powstawanie substancji rakotwórczych. Zanieczyszczenie powietrza uważa się za zwiększające ryzyko raka płuc, ale stopień ryzyka określony.

Narażenia środowiska do radonu w rozwoju nowotworu płuc i mogą być związane z geograficznym wysokości może prowadzić do raka płuc są znane.

Rak płuca jest na ogół osoby niepalące lub osoby pił. Stowarzyszenie to jest do 98’lere% w niektórych badaniach.

• rak płuc i kobiet
Rak płuc numer jeden raka u kobiet w Stanach Zjednoczonych. Kobiety są odpowiedzialne za 25% wszystkich zgonów z powodu nowotworów oraz 64.300 poległych w 1996 roku. Śmiertelność na raka płuc i szybkości palenia wśród kobiet są równolegle. Wraz z ekspansją palenia papierosów na stopy umieralności na raka płuca w społeczności wzrostu w okresie inkubacji wynosi 15-20 lat. Zgonów na raka płuc u kobiet wzrosła i nadal wzrasta gwałtownie po 1960 (rys. 2). Zgodnie z tym paleniem wykresu wśród kobiet w naszym kraju, zwłaszcza w ciągu ostatnich 5-10 lat, o wiele szybciej niż w podanej w przypadku wykresu, że w momencie, takie jak 1965/70-tych, żeński epidemii raka płuc w naszym alevleneceği kraju bardziej przewidywalne.

Zwiększona śmiertelność zachorowań na raka płuc u kobiet w Stanach Zjednoczonych. Czy gwałtowny wzrost między 1930-1990 i od roku 1960, przyspieszyła wciąż wzrasta.

Niedrobnokomórkowego raka płuc u kobiet palących niż u mężczyzn, którzy są bardziej narażeni na ryzyko rozwoju. Kobiet wzrosła z 11,4 do 37,5 razy z 37,6 do 86-krotne zwiększenie ryzyka u mężczyzn. Palenia jest czynnikiem ryzyka dla wszystkich typów raka płuc, ale związek jest najsilniejsze kobiety w niedrobnokomórkowym raku płuca. Chociaż dokładny niesprawdzone żeński hormon estrogenów, które mogą mieć wpływ na pewne cechy i rodzaj raka płuc i uważa się, że jest odpowiedzialny za różnicach w nowotworze płuc.

• drobnokomórkowego raka płuc Reveal Jak często?
Około 20% wszystkich przypadków raka płuc jest rak płuca. W innych typach raka płuc jest najszybciej rosnący rodzaj. Ten typ raka płuc jest najbardziej oczywisty związek pomiędzy rakiem płuc palenia papierosów. Kobiety, które palą papierosy są bardziej narażone niż mężczyźni rozwijać tego typu.

• Objawy drobnokomórkowego raka płuc?
W tej choroby, następujące objawy, lekarz jak najszybciej udać się do bodźców w kategoriach: przekroczenie ból kaszel lub w klatce piersiowej, świszczący oddech w oddychaniu, świszczący oddech, słysząc głosy, duszność, odkrztuszanie krwi lub krwawe plwociny, chrypka, lub obrzęk szyi, i powstawania. Ponadto, na skutek nadmiernego wzrostu tkanki nowotworowej w klatce piersiowej i trudności w połykaniu można skompresować ważnych organów, takich jak niewydolność serca może przedstawiać. Znowu prawie każdy narząd organizmu komórek i tkanek raka może rozprzestrzeniać się do mózgu, wątroby, kości, nadnerczy, przede wszystkim w zależności od lokalizacji może przedstawić. Nawet oczy mogą doprowadzić do utraty wzroku, a nawet yayılabilerek. Ponadto, mimo że komórki rakowe rozprzestrzeniają się do wydzielania niektórych substancji w organizmie może sprawić wiele problemów metabolicznych i hormonalnych. Bronşlarınızın podejrzenia tej choroby za pomocą urządzenia o nazwie bronchoskop zajrzeć do. Ten test jest zwykle wykonywane w szpitalu nazywa bronchoskopia. Przed testowane leki pacjentowi leków miejscowo, a więc czasowo gardła, drętwienie tchawicy występuje. Wysokość ciśnienia może być uczucie ból jest odczuwalny. Następnie zająć oskrzeli ścianach komórek lub mniejsze kawałki i zbada, czy komórki rakowe pod mikroskopem. Procedura ta nosi nazwę biopsji.

, Które są trudne do osiągnięcia ze bronchoskopu można również użyć igły w celu usunięcia tkanki z obszarów płuc. W tej procedurze, małe nacięcie w skórze i igła jest umieszczona pomiędzy żebrami. Proces ten nazywa się biopsji aspiracyjnej biopsji. Patologia lekarze pod mikroskopem, aby zobaczyć, czy są jakieś komórki nowotworowe spojrzeć na tkanki. Stosuje się znieczulenie miejscowe przed badaniem pacjent nie odczuwa żadnego bólu.

Pozbyć się choroby (rokowania, przeżycia) i wybór metody leczenia, stadium raka (tylko w płucach lub przerzuty do innych miejsc jest) i płci pacjenta i ogólnego stanu zdrowia.

• Ujawnienie wszechświata
Etapy raka płuca

Niedrobnokomórkowego raka płuca jest wykrywany, komórki nowotworowe rozprzestrzeniają się płuc do innych części ciała testów nastąpi zrozumieć (przemieszczania). Lekarz musi wiedzieć, stadium choroby do planowania leczenia. Niedrobnokomórkowego raka płuca ma następujące etapy:

• Ograniczona choroba
Tylko w jednym raka płuc i / lub w pobliżu węzłów chłonnych (węzły chłonne są małe, w kształcie fasoli struktury znaleziono w całym organizmie. Produkować i przechowywać zakażenia zwalczające komórki w organizmie).

• Powszechne choroby
Rak płuc zaczął się do innych tkanek w klatce piersiowej lub innych części ciała.

• Etap okresowe
Chodzi mi o to nawrót po leczeniu raka wrócił (nawrót) oznacza. Może wystąpić w płucach lub w innych częściach ciała.

• Opcje leczenia
Co to jest leczenie raka płuca?

Istnieją sposoby leczenia wszystkich chorych na raka płuca. Trzy rodzaje obróbki są stosowane.

Surgery (wyjmując raka)
Promieniowanie (light) terapia (wysokie dawki rentgenowskie lub inne promieniowanie o wysokiej energii do zabijania komórek nowotworowych za pomocą)
Chemioterapia (za pomocą leków do zabijania komórek nowotworowych)

Ponadto, w leczeniu drobnokomórkowego raka płuc prób klinicznych bada, czy nowe metody leczenia są skuteczne.

Surgery, tylko jeśli rak rozprzestrzenił się do węzłów chłonnych w pobliżu płuc i mogą być wykorzystane. Jest zwykle tylko jednego płuca, drobnokomórkowego raka płuc, operacja jest rzadko stosowany. Jednak operacja jest czasami używane dla pacjentów, aby zrozumieć co dokładnie rak był. Jeśli operacja jest wykonywana lekarz będzie jedną z następujących czynności:

Które tylko niewielkiej części nacięcia klinowe płuc stylu (resekcja klinowa).
Wszystko z płata zabiegu lobektomia płuc usunięte.
Wszystkie procedury chirurgicznej nazywany płuc płuca usunięto.

Podczas operacji lekarz uzna, że ​​rak węzłów chłonnych może również.

Radioterapia do zabijania komórek nowotworowych i zmniejszenie się guzów stosowane w prześwietlenia lub innych wysokich energii promieni. Drobnokomórkowego raka płuc jest zwykle wykonywane za pomocą urządzenia na zewnątrz ciała (zewnętrznej radioterapii). Rozprzestrzenił się na inne części ciała, a także w płucach są używane do zabijania komórek nowotworowych. Zabiegi promieniowanie może być także stosowany w celu zapobiegania rozwojowi raka w mózgu. To jest nazywane zapobiegawcze napromienianie mózgu. Ten ochronny naświetlanie mózgu mogą wpływać na funkcjonowanie mózgu może pomóc podjąć decyzję, czy takie leczenie lekarza do pacjenta. Radioterapia sama operacja i / lub stosowane w połączeniu z chemioterapią.

Niedrobnokomórkowego raka płuca jest najczęściej stosowany we wszystkich fazach chemioterapii. W postaci tabletek lub igieł przez chemioterapię danego zbiornika lub mięśnie mogą być również stosowane. Chemioterapia jest również znany jako systemowego leczenia, ponieważ lek do obiegu krwi, na przykład całego ciała z wyjątkiem mózgu i płuc krąży także zabijania komórek nowotworowych.

• Jak się leczyć?
Non-small cell lung cancer leczenia:
We wczesnych etapach (etap I i ​​II, część pacjentów III etap) guzy chirurgicznie usunięto tkankę, ilość zdrowej tkanki usunięte z tu, a czasem cały płat płuca naprawdę czyste. Choroba jest całkowicie usunięte chirurgicznie i środowiska w ogóle, nie ma innego leczenia jest konieczne, jest. operacja po lekarz zadzwoni kontroli w regularnych odstępach czasu. Rzadko, u niektórych pacjentów z pooperacyjnej radioterapii (radioterapia) może być zalecane.

, Który nie może być usunięty chirurgicznie jest głównym leczenia stadium III raka płuc radioterapii (radioterapia), a leczenie lekiem (chemioterapia), a te dwie metody są stosowane w celu radyoterapidir.Bu pacjentów.

Etap IV rak płuca, chemioterapia, długość życia 3-6 miesięcy zmniejszy skargi pacjentów i rozszerzać się. Jednak ostateczne leczenie na tym etapie powinna być podejmowana po konsultacji z Ciebie i Twojej rodziny. Rozszerzenie uboczne nieoczekiwane życia traktować bardzo wysokiej jakości życia, ze względu na możliwość rujnuje lekarza, jeśli będzie to właściwe, aby omówić ten problem. IV stadium choroby, radioterapia, ból związany z rakiem, farbowania lub kości, w przypadku mózgu rozprzestrzenia.

• Leczenie raka płuca:
Ten rodzaj leczenia raka decyduje według tego, czy choroba lub ograniczonej rozległe. Chemioterapia i radioterapia są ograniczone etap, kolejno lub jednocześnie. Choroba może rozprzestrzeniać się do mózgu jest również radioterapia dla ochrony mózgu. Guzy, operacja jest rzadko stosowany do bardzo małą skalę.

I chemioterapii w leczeniu powszechnie występujących chorób. Chociaż ryzyko nawrotu nowotworu wrażliwego na chemioterapię jest bardzo wysoka. Rozprzestrzenianie się choroby do części zarzutów pacjenta nawrotu po chemioterapii lub radioterapii.

• Zgodnie z etapów obróbki
Leczenia drobnokomórkowego raka płuca etapie choroby, pacjenta, wieku i ogólnego stanu zdrowia.

Standardowej chemioterapii stare badania mogą być stosowane lub wykazano skuteczność w badaniach klinicznych można rozważyć, aby protokół. Większość pacjentów
wyleczony ze standardowymi skutków ubocznych chemioterapii, a niektóre z nich wydają się bardziej niż oczekiwano. Z tych powodów, próby kliniczne przeprowadzono na znalezienie lepszego leczenia raka, i są one w zależności od ostatnich informacji klinicznej. Drobnokomórkowego raka płuc, eksperymentalnej terapii stosowanych obecnie w klinice.

• Ograniczone Stage niedrobnokomórkowego raka płuca
Leczenie może być również jeden z następujących:
1 Chemioterapia i radioterapia w klatkę piersiową + / – naświetlanie mózgu ochronne.
2 Chemioterapia + / – naświetlanie mózgu ochronne.
3 Po operacji i chemioterapii + / – ochronne napromieniania mózgu.
W badaniach klinicznych nowych leków i zabiegów, co daje ponad eksperymentowania z nowy i inny.

• Obszerna Stage niedrobnokomórkowego raka płuca
Leczenie może być również jeden z następujących:
1 Chemioterapia + / – naświetlanie mózgu ochronne.
2 Rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych w organizmie, mózgu, kości, lub promieniowania zabiegi poprawić objawy takich regionach jak kręgosłupa.

W badaniach klinicznych nowych leków i zabiegów, co daje ponad eksperymentowania z nowy i inny.

Nawracające drobnokomórkowego raka płuca
• Leczenie może być jedną z następujących czynności:
1 Comfort (choroby związane z jakością życia), aby poprawić radioterapii.
2 Comfort (choroby związane z jakością życia), aby poprawić chemioterapii.
3 Comfort (choroby związane z jakością życia) pozostaną otwarte drogi oddechowe w celu zwiększenia laserowe zabiegi wiązki lub instrumentów aplikacji.
4 Próbuje nowych leków w badaniach klinicznych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s