Objawy raka płuc

Raka płuc, która jest strukturalnie normalnych tkanek płuc i komórek
pomnożenie z kontroli w płucach z masy (guz), który tworzy. Tutaj, których masa jest przede
Środowisko rośnie, przez późniejszych etapach przemieszczania się od otaczających tkanek lub stóp fundamentowych
(Wątroby, kości, mózgu, etc. Spodobać) spowodować uszkodzenie. Ta wersja nazywa się przerzutów. Rak płuc
Komórki dzieli się na dwie główne grupy w oparciu o monitorowanie w obrazie mikroskopowym. 1 2-drobnokomórkowego raka płuc Niedrobnokomórkowego raka płuca. Te komórki nowotworowe pod mikroskopem, a następnie
podzielone przez obraz.

Jakie są najczęstsze objawy raka płuc?

 

Większość nowotworów płuc, choć nie zwykle objawy choroby przed postępowaniem, niektórzy pacjenci z wczesnych objawów lub objawy występują. Objawy te w niektórych pacjentów z naciskiem na wczesne rozpoznanie i leczenie jest możliwe. Następujące objawy są znaki koniecznie podkreślić:
• kaszel, który nie uleczy
• wziąć głęboki oddech występujący ból w klatce piersiowej
• chrypka
• Rozpoczęcie nowego oddech nowego szmer szmer oddechu
• utrata masy ciała, utrata apetytu
• Bloody lub zardzewiałe plwociny
• Duszność
• Waga (ze względu na rozprzestrzenianie się raka skóry lub węzłów chłonnych w szyi lub wokół obojczyka masy wyczuwalny)
• Przyczyna pożaru, który nie może być umieszczone
• nawracające infekcje, takie jak zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc (zapalne, choroby płuc)
Spread Rak płuc do odległych narządów może powodować następujące objawy:
• Ból kości
• objawy neurologiczne (niespokojne nogi lub ręki, zawroty głowy, zawroty głowy)
• Żółtaczka (zażółcenie skóry i oczu)
Masz któryś z tych objawów są obecne, należy skonsultować się z lekarzem. Objawy te mogą być pierwsze oznaki raka płuc. Niektóre z tych objawów może być objawem innych chorób, nie związanych z rakiem. Niemniej jednak, są one związane z rakiem płuc, jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy należy skontaktować się z lekarzem.

Rak płuc jest wczesne być zrobione?

Rak płuc, węzłów chłonnych lub innych narządów w najbliższej okolicy dać rzadko powoduje objawy zanim rozprzestrzeni. Z tego względu, wiele z jedynie 15% pacjentów może być wcześnie wykryty. 5-letnia przeżywalność raka płuc nie rozprzestrzenił się na węzły chłonne około 50%. Niestety, wielu pacjentów są rozłożone w czasie diagnozy raka. Biorąc pod uwagę wszystkich nowotworów płuc, 5-letnie przeżycie wynosi 14%.
Wczesna diagnoza raka płuc, w większości przypadków, nawiasem mówiąc, podczas oceny innego rozpoznania choroby. Na przykład, choroby serca, zapalenie płuc lub inne choroby płuc spowodowane RTG klatki piersiowej w tomografii płuc, bronchoskopia (curl dróg oddechowych w płucach zwanych oskrzela, oświetlony rurki z wyświetlaczem), plwociny badania cytologicznego (komórek w plwocinie są badane pod mikroskopem) mogą być wprowadzane w trakcie diagnozy.

JAKIE SĄ POKAZ raka płuc?

• Jeden z choroby, bez objawów nazywa przesiewowych testów do badania testów lub badań. Objawy raka płuc są zazwyczaj rozprzestrzenia się z płuc, zanim stworzenie skutecznego programu badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka płuc może uratować wiele istnień ludzkich.
• RTG klatki piersiowej i badanie cytologiczne plwociny (mikroskopijne komórki nowotworowe w poszukiwaniu plwociny) lat. Niestety jednak, te testy są diagnozowane na tyle wcześnie, aby dać pacjentowi szansę koyduramamaktadır utwardzania. Z tego powodu badania przesiewowe raka płuc dla ogółu społeczeństwa, nawet jeśli czynnikiem ryzyka jest wysokie u palaczy, którzy rutynowo.
• W ostatnich latach badania nad dawkami spirali lub spiralnej tomografii komputerowej metody badań przesiewowych w kierunku raka płuc u palaczy okazały się skuteczne wcześniej. Jednak metody te nie zostały zakończone dzisiaj, czy to jest do ratowania życia, trwają prace. DNA dla wczesnej diagnozy raka płuc, oskrzeli komórki (jądro komórkowe struktury dziedziczenia) zmiany, nowe badania ujawniają przygotowane, ale żadna z tych metod rutynowo stosowane.

Jak zdiagnozowano raka płuc są ustawione?

Przesłuchanie i badanie fizykalne pacjenta: danego pacjenta, lekarza, pacjenta czynników ryzyka dla zdrowia związane z zadawać pytania i dowiedzieć się, czy istnieją oznaki lądowania choroby. Na badanie fizykalne, badanie pacjenta przez lekarza Objawy raka płuc i innych problemów zdrowotnych związanych z betonowych prac do nauki.
Obrazowe testy: badania obrazowe, rentgenowskie, pole magnetyczne, fale dźwiękowe lub materiały radioaktywne, które są różne od zdjęć utworzonych za pomocą ciała wnętrza. Badanie na raka płuc i raka, w obecności niektórych technik obrazowania stosuje się do ustalenia, czy nowotwór rozprzestrzenił. Spotting masę w płucach lub RTG klatki piersiowej jest brane do ujawnienia, czy. Testy te są następujące:
1 – Tomografia komputerowa (CT), wielkość guza, kształt i zawiera informacje na temat miejsca, jest bardziej zdrowe. Ponadto, ze względu na rozprzestrzenianie się raka płuca pokazuje powiększenie węzłów chłonnych. Tomografia komputerowa w diagnostyce wczesnego raka płuc stadium, rutynowe prześwietlenie klatki piersiowej wykonane z x-ray jest znacznie bardziej wrażliwa w porównaniu. Również z tej oceny, wątroby, nadnerczy, mózgu i innych narządów wewnętrznych rozprzestrzeniają się mas raka płuca skanowane. Tomografia komputerowa, RTG z włączeniem całego ciała jest urządzenie, które może robić zdjęcia z różnych kątów. Połączone za pomocą komputera i otrzymał zdjęć z procedurami szczegółowe obrazy przekrojów poprzecznych uzyskano.
2 – Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), za pomocą komputera z silnego pola magnetycznego i fal radiowych, aby uzyskać szczegółowe przekroje obrazów. Te obrazy podobne do obrazów uzyskanych z tomografii komputerowej. Jednakże, metoda ta stosuje się do ustalenia rozprzestrzeniania się raka płuc, zwłaszcza w mózgu i rdzeniu kręgowym. W przeciwieństwie do tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego stosowane w promieni rentgenowskich. W związku z tym, nie ma niebezpieczeństwa, że ​​promieniowanie. Jednak ze względu na silne pole magnetyczne generowane w czasie fotografowania metalu na pacjenta muszą być uwzględnione.
3 – pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) tkanek nowotworowych zebrano, cząsteczki cukru przyłączoną do małej dawki substancji promieniotwórczych jest stosowany. Ta metoda inscenizacji raka płuc, amerykańska Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła. Zamiast diagnozy raka, rozpoznano zaawansowania raka jest używany.
4 – scan Bone: Badanie materiału radioaktywnego dożylnej stosuje. Ten materiał jest zbierany w zakresie nieprawidłowego raka kości rozeszła. Jednakże, w niektórych chorób innych niż rak (złamania, strefy stawów, itp. …) nieprawidłowe wyniki można osiągnąć za pomocą tej metody. Skany kości są rutynowo wykonywane, zwłaszcza drobnokomórkowego raka płuc. Niedrobnokomórkowego raka płuc, inne badania kości i kości skanuje Jeśli istnieje podejrzenie przypadku propagacji jest to, że jest.
Cytologia plwociny: Z tej metody, są komórki nowotworowe w plwocinie jest badane pod mikroskopem, aby sprawdzić, czy próbki plwociny. Jest czułą metodą.
Biopsji: Ta procedura nie może być umieszczony zdiagnozowane przez bronchoskopia, bronchoskopia jest stosowany w diagnostyce nowotworów płuc znajdują się na obszarach poza zasięgiem. Zwane fluoroskopii i rentgenowskie obrazy na ekranie z metodą lub za pomocą tomografii komputerowej w płucach za pomocą widzów z igły. W przeciwieństwie do tomografii komputerowej fluoroskopowe obrazy nie mogą być stałe w kierunku igły jest prowadzona do masy na podstawie obrazu, a obraz jest a następnie igła jest przesuwany. W metodzie tej, do masy igłę aż jest powtarzane kilka razy. Po wejściu toru na masowego odbiorcy na obecność komórek nowotworowych pod mikroskopem. Bardziej czuła metoda często stosowane.
Bronchoskopię: najpowszechniej stosowaną metodą diagnozy raka płuc. Muszą być niewygodne ze względu na środki uspokajające są pacjentowi przed zabiegiem. Następnie zapala światłowodowy tube przez usta loki płuc, oskrzeli struktura nazywa zaawansowanych dużych linii lotniczych. Dzięki tej metodzie centralnie zlokalizowane nowotwory mogą być widoczne gołym okiem. Jednocześnie płuca biopsji (tor) lub ciecz pobrano próbkę i zbadano pod mikroskopem jest również możliwe.
Mediastinoskopię: Proces uśpienie pacjenta w znieczuleniu ogólnym, przez niewielkie nacięcie na szyi za mostka jest wprowadzony przez wąskie rurki światła. Rurka ta jest przekazywana za pośrednictwem przestrzeni pośredniej między płuc zwanych śródpiersie z różnych instrumentów w śródpiersia węzłów chłonnych próbki tkanki jest pobierana. Jest to badanie próbki tkanek pod mikroskopem w celu wykazania obecności raka. Mediastinoskopia procedury stosowane w szczególnych przypadkach. Każdy pacjent otrzyma.
Biopsję szpiku: Kiedyś bardzo płuca ocenie zaawansowania raka. Za pomocą igły ze szpiku kostnego od około 2 mm szerokości i długości 2 cm cylindryczne części akceptowane. Części są zwykle brane od tyłu kości biodrowej i zbadać, czy są to komórki rakowe pod mikroskopem.
Badania krwi: rak płuca rozprzestrzenił się do kości i wątroby, lub w niektórych paranowotworowych zespołów, które mogą wskazywać na obecność badań krwi można wykonać w celu ujawnienia ustaleń.

Leczenie raka płuca

Leczenie zależy od wielu czynników. Te rodzaje raka płuc, stadium choroby oraz odpowiedzi pacjenta na ogólny stan zdrowia. Stosowane w leczeniu wielu różnych zabiegów i leczenie skojarzone.
Widoczne po operacji, pacjenci nie są uzależnione od poziomu dodatkowego leczenia raka nazywa leczenie wspomagające. Invisible leczenie uzupełniające po zabiegu do zabijania komórek nowotworowych, ale niewiele mogą być pozostawione w celu wypowiedzenia. Decyzja, czy leczenia uzupełniającego nie jest na patologii funkcji raportu i wiek pacjenta i ogólnego stanu określa. Pacjenci z samą chemioterapią jako leczenie uzupełniające po operacji lub radioterapii lub obu chemioterapii i radioterapii może tylko. Czasami może nie być potrzebne leczenie uzupełniające po zabiegu u chorych na bardzo wczesnym etapie.
Operacja: Operacja zniszczyć nowotwór. Rozliczenie raka płuc zależy od rodzaju interwencji chirurgicznej. Operacja dostać kawałek ‘klina’ płuc lub “odcinkowej” nazywany jest resekcja.
Jeśli operacja jest traktowana jako całość płata (lobektomia), otrzymał jeden z prawej lub lewej płuc (płuca) jest tzw. Niektóre lokalizacja guzów, wielkość i nie może pracować ze względu na stan ogólny pacjenta zdrowia.
Chemioterapia zabija komórki nowotworowe. Zazwyczaj składa się z więcej niż jednego leku. Pielęgniarki ze specjalnego szkolenia daje tylko chemioterapię w tym zakresie. Wyraża się jako liczbę cykli podawania chemioterapii (cykle 1, 2 cykle), a często powtarzać te same leki na dole 21 lub 28 dni. Chemioterapia jest zwykle podawany dożylnie lub doustnie w formie tabletek, ciekłym, stanowi placówek leczenia ambulatoryjnego. Czasami pacjenta ogólny stan choroby, leczenie pacjentów hospitalizowanych, według swoich leków lub narkotyków mogą podjąć kwestię. Onkologii klinicznej pacjentów kliniki są sprawdzane po każdym cyklu. Kontrole te są badane pacjentów, słuchał skarg, uszkodzenie innych narządów w organizmie, skutki uboczne leków, i pytanie, czy niektóre badania krwi są proszeni do zbadania. Przed każdym cyklem chemioterapii, morfologia krwi zrobić i że ten spis jest właściwe pielęgniarki. To, czy pacjenta po zabiegu chemioterapii, nowotwór patologia raport funkcje weźmiesz określi, ile cykli. Jednak to zadatki Decyzja wiek, stan ogólny zasadnicze znaczenie.
Spędzaj więcej czasu do 12 godzin w dni chemioterapii szpitalnej u pacjentów z złym stanie ogólnym, niezdolność yeceklerinden ‘tolerować skutki uboczne nie są uprawnione. Pacjenci zakwalifikowani do chemioterapii, chirurgii korzystne jest, aby były one rozpoczęciem chemioterapii w ciągu 3 tygodni po zabiegu.
Po chemioterapii u wszystkich pacjentów otrzymujących chemioterapię, onkologia medyczna klinika w około tydzień lub dwa powinny skonsultować się z lekarzem. Ta kontrola jest badanych, słuchał skarg, skutki uboczne chemioterapii ocenia i, jeżeli to konieczne ponowne dostosowanie dawki leku.
Radioterapia, to także nazywane radioterapii. Zastosowanie promieniowania o wysokiej energii do zabijania komórek nowotworowych. Ograniczone zastosowanie do każdego pola, a komórki etkiler.Radyoterapi pole nowotworowe lub zmniejszyć guza przed zabiegiem operacyjnym w celu zniszczenia komórek nowotworowych może być stosowana po interwencji. Radioterapia lekarze zwykle stosować w skojarzeniu z chemioterapią w pierwszym przypadku do leczenia chirurgicznego. Może być również stosowany do ich objawów, takich jak duszność.
Zdjęcie dynamiczna terapia: Jest to specjalna substancja do krwiobiegu i być odbierane przez komórki. Substancja ta będzie szybko opuścić normalne komórki. Jednak pozostaje dłużej w komórkach nowotworowych. Zastosowanie światła laserowego do tych komórek, a następnie włączyć do substancji, które mają być przeniesione, a komórki są zabijane.
Leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca:
Niedrobnokomórkowego pacjentów niedrobnokomórkowego raka płuc można leczyć na wiele sposobów. Częstość występowania tej choroby jest związana z leczeniem. Najczęstszą formą leczenia interwencji chirurgicznej. Radioterapia i chemioterapia są stosowane do kontrolowania objawów choroby i zwiększyć czas.
Leczenie raka płuca:
Niedrobnokomórkowego raka płuca szybko rozprzestrzenia. W wielu przypadkach choroba rozprzestrzeniła się na inne części ciała, gdy zdiagnozowano. Lekarze, aby osiągnąć komórek nowotworowych na całym ciele, prawie zawsze użyć chemioterapii. Nowotwory płuc w innych częściach ciała, chemioterapii lub radioterapii na guzy mózgu u pacjentów uygulanabilirler.Bazı kierowania mogą być również stosowane, jeśli nie jest rak. Zabieg ten nazywa zapobiegawcze naświetlanie mózgu. Ma to na celu zapobieganie tworzeniu się guzów w mózgu. Leczenie chirurgiczne raka płuca jest bardzo mała.

Znaczenie monitorowania i kontynuacji pacjentów:

 

Pacjent Rak płuc obserwacji po leczeniu jest również bardzo ważne. Regularne kontrole ujawnia zmian w stanie zdrowia. Dzieje się tak wtedy, gdy powraca raka lub tak nowe nowotworowe mogą być traktowane tak szybko, jak to możliwe. Te badania kontrole, RTG klatki piersiowej, a różne badania laboratoryjne. Kontroli zgłoszonych do lekarza natychmiast, jeśli pojawiają się jakieś problemy zdrowotne.
Nie ma specjalnej diety zaleca się po zakończeniu leczenia, zbilansowana dieta, unikanie tłustych niż regularnych ćwiczeń, zdrowej ludzkiej jest to zrobić w normalnych warunkach, muszą spełniać przepisy będą miały zastosowanie do Ciebie.
Utrata masy ciała, utrata apetytu, zmęczenie, nudności, wymioty, zawroty głowy, bóle brzucha, obrzęk, ból kości, kaszel, który trwa dłużej niż dwa tygodnie, kiedy ból głowy jest konieczne do osiągnięcia normalnego okresowe czas inspekcji oczekiwania na lekarza.
Życie seksualne, podczas i po leczeniu nadal tak jak poprzednio, nie stanowi problemu. Mutagenne chemioterapii na komórki jajnika (poważne nieprawidłowości w dziecku być) le, bo skutki antykoncepcji w celu zapobiegania ciąży w czasie metod leczenia powinny być preferowane jeden. Większość leków chemioterapii podano zakłócić funkcjonowanie jajników od pacjenta, ale stopień tego wpływu değişir.Genç u mężczyzn przed chemioterapią przyszłego sztucznego zapłodnienia lub zapłodnienia in vitro przechowywania nerwów plemników peryferyjnych isteyebilirler.Bazı chemioterapeutyki do osiągnięcia i utrzymania erekcji lub uniemożliwiają zmysłów wpływa na erekcję.
Po diagnoza, plan leczenia, fizyczne i psychiczne problemy jakie miałem z chorobą lub związanych z leczeniem, uczucie zmęczenia, osłabienia, życie seksualne, pragnienia i emocje, takie jak emocje mogą wpływać na słuch. Te rodzaje problemów związanych z życiem seksualnym w tym okresie czasu, np. w miejscu zamieszkania i inne problemy po zabiegu potrwa.
Życie seksualne to dotyczy, oraz w leczeniu, że jesteś gotów, aby otrzymać pomoc w tym względzie zauważyć, że lekarze i pielęgniarki nie wahaj się oddziale chemioterapii.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s