Jakie są rodzaje raka płuc

Niedrobnokomórkowego raka płuca

Około 20% wszystkich przypadków raka płuc jest rak płuca. W innych typach raka płuc jest najszybciej rosnący rodzaj.

Niedrobnokomórkowego raka płuc Reveal Jak często?

Około 20% wszystkich przypadków raka płuc jest rak płuca. W innych typach raka płuc jest najszybciej rosnący rodzaj. Ten typ raka płuc jest najbardziej oczywisty związek pomiędzy rakiem płuc palenia papierosów. Kobiety, które palą papierosy są bardziej narażone niż mężczyźni rozwijać tego typu.

Objawy drobnokomórkowego raka płuc?

Stimulus pod względem następujących objawów tej choroby, aby przejść do lekarza jak najszybciej: nieprzekraczającej kaszel lub ból w klatce piersiowej, świszczący oddech w oddychaniu, świszczący oddech, słysząc głosy, duszność, odkrztuszanie krwi lub krwawe plwociny, chrypka, lub obrzęk szyi i powstanie. Ponadto, na skutek nadmiernego wzrostu tkanki nowotworowej w klatce piersiowej i trudności w połykaniu można skompresować ważnych organów, takich jak niewydolność serca może przedstawiać. Znowu prawie każdy narząd organizmu komórek i tkanek raka może rozprzestrzeniać się do mózgu, wątroby, kości, nadnerczy, przede wszystkim w zależności od lokalizacji może przedstawić. Nawet oczy mogą doprowadzić do utraty wzroku, a nawet yayılabilerek. Ponadto, mimo że komórki rakowe rozprzestrzeniają się do wydzielania niektórych substancji w organizmie może sprawić wiele problemów metabolicznych i hormonalnych. Bronşlarınızın podejrzenia tej choroby za pomocą urządzenia o nazwie bronchoskop zajrzeć do. Ten test jest zwykle wykonywane w szpitalu nazywa bronchoskopia. Przed testowane leki pacjentowi leków miejscowo, a więc czasowo gardła, drętwienie tchawicy występuje. Mimo, że nie może być uczucie bólu odczuwa pewien nacisk. Następnie zająć oskrzeli ścianach komórek lub mniejsze kawałki i zbada, czy komórki rakowe pod mikroskopem. Procedura ta nosi nazwę biopsji.

, Które są trudne do osiągnięcia ze bronchoskopu można również użyć igły w celu usunięcia tkanki z obszarów płuc. W tej procedurze, małe nacięcie w skórze i igła jest umieszczona pomiędzy żebrami. Proces ten nazywa się biopsji aspiracyjnej biopsji. Patologia lekarze pod mikroskopem, aby zobaczyć, czy są jakieś komórki nowotworowe spojrzeć na tkanki. Stosuje się znieczulenie miejscowe przed badaniem pacjent nie odczuwa żadnego bólu.

Pozbyć się choroby (rokowania, przeżycia) i wybór metody leczenia, stadium raka (tylko w płucach lub przerzuty do innych miejsc jest) i płci pacjenta i ogólnego stanu zdrowia.

Ujawnienie fazach

Etapy raka płuca

Niedrobnokomórkowego raka płuca jest wykrywany, komórki nowotworowe rozprzestrzeniają się płuc do innych części ciała testów nastąpi zrozumieć (przemieszczania). Lekarz musi wiedzieć, stadium choroby do planowania leczenia. Niedrobnokomórkowego raka płuca ma następujące etapy:

Ograniczona choroba

Tylko w jednym raka płuc i / lub w pobliżu węzłów chłonnych (węzły chłonne są małe, w kształcie fasoli struktury znaleziono w całym organizmie. Produkować i przechowywać zakażenia zwalczające komórki w organizmie).

Częste choroby

Rak płuc zaczął się do innych tkanek w klatce piersiowej lub innych części ciała.

Faza Relapse

Chodzi mi o to nawrót po leczeniu raka wrócił (nawrót) oznacza. Może wystąpić w płucach lub w innych częściach ciała.

Opcje leczenia

Co to ​​jest leczenie raka płuca?

Istnieją sposoby leczenia wszystkich chorych na raka płuca. Trzy rodzaje obróbki są stosowane.

* Chirurgia (wyjmując raka)

Promieniowanie * (promieniowania) terapia (wysokie dawki rentgenowskie lub inne promieniowanie o wysokiej energii do zabijania komórek nowotworowych za pomocą)

* Chemioterapia (za pomocą leków do zabijania komórek nowotworowych)

Ponadto, w leczeniu drobnokomórkowego raka płuc prób klinicznych bada, czy nowe metody leczenia są skuteczne.

Surgery, tylko jeśli rak rozprzestrzenił się do węzłów chłonnych w pobliżu płuc i mogą być wykorzystane. Jest zwykle tylko jednego płuca, drobnokomórkowego raka płuc, operacja jest rzadko stosowany. Jednak operacja jest czasami używane dla pacjentów, aby zrozumieć co dokładnie rak był. Jeśli operacja jest wykonywana lekarz będzie jedną z następujących czynności:

* Tylko niewielka część stylu klina płuc, które nacięć (resekcja klinowa).

Wszystko z płata płuca usunięto * operacja lobektomia.

* Wszystkie płuc jest usuwany z operacji zwanej płuca.

Podczas operacji lekarz uzna, że ​​rak węzłów chłonnych może również.

Radioterapia do zabijania komórek nowotworowych i zmniejszenie się guzów stosowane w prześwietlenia lub innych wysokich energii promieni. Drobnokomórkowego raka płuc jest zwykle wykonywane za pomocą urządzenia na zewnątrz ciała (zewnętrznej radioterapii). Rozprzestrzenił się na inne części ciała, a także w płucach są używane do zabijania komórek nowotworowych. Zabiegi promieniowanie może być także stosowany w celu zapobiegania rozwojowi raka w mózgu. To jest nazywane zapobiegawcze napromienianie mózgu. Ten ochronny naświetlanie mózgu mogą wpływać na funkcjonowanie mózgu może pomóc podjąć decyzję, czy takie leczenie lekarza do pacjenta. Radioterapia sama operacja i / lub stosowane w połączeniu z chemioterapią.

Chemioterapia jest powszechnie stosowany we wszystkich etapach płuca leczenia raka. W postaci tabletek lub igieł przez chemioterapię danego zbiornika lub mięśnie mogą być również stosowane. Chemioterapia jest również znany jako systemowego leczenia, ponieważ lek do obiegu krwi, na przykład całego ciała z wyjątkiem mózgu i płuc krąży także zabijania komórek nowotworowych.

Poddane obróbce według etapu

Leczenia drobnokomórkowego raka płuca etapie choroby, pacjenta, wieku i ogólnego stanu zdrowia.

Dawniejsze badania mogą być stosowane lub są skuteczne w protokole próby klinicznej do standardowej chemioterapii mogą być brane pod uwagę. Większość pacjentów leczy się za pomocą standardowych skutków ubocznych chemioterapii, a niektóre z nich wydają się bardziej niż oczekiwano. Z tych powodów, próby kliniczne przeprowadzono na znalezienie lepszego leczenia raka, i są one w zależności od ostatnich informacji klinicznej. Drobnokomórkowego raka płuc, eksperymentalnej terapii stosowanych obecnie w klinice ..

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s