Czym jest radioterapia raka płuc?

Czym jest radioterapia?
W związku z tym, “promieniowanie” lub “wiązka” radioterapia, zwany także wysokiej energii promieniowania X jest wykonywana przy użyciu sposobu leczenia do zabijania komórek nowotworowych.

Stosowane do celów, dla których radioterapia?
Radioterapia do niszczenia komórek nowotworowych, w celu przejęcia kontroli wzrostu guza, nowotwór, które jest spowodowane przez niektóre dolegliwości (ból, duszność, krwawienie, itp.) w celu zmniejszenia dotyczy.

Radioterapia jest droga?
Radioterapię, terapię zewnętrzną wiązką promieniowania (poza radioterapii) i wewnętrznej radioterapii lub brachyterapię (radioterapia do wewnątrz), które mają być stosowane na dwa sposoby. Radioterapia wiązka promieniowania nowotworu w odniesieniu do obszaru na zewnątrz ciała w specjalny sprzęt. Wewnętrznej radioterapii promieniowania, materiały radioaktywne, specjalne igły, cewniki lub druty bezpośrednio do guza lub nowotworu znajduje się w pobliżu punktu wprowadzania do organizmu.

Radioterapia zabija komórki nowotworowe, w jaki sposób?
Radioterapia komórek nowotworowych poprzez rozerwanie struktury, uniemożliwiając wzrost komórek nowotworowych umiera.

Czy istnieje wpływ radioterapii na normalnych komórkach?
Tak, normalne, zdrowe komórki są również wpływ radioterapii w komórkach nowotworowych niż normalne komórki mają zdolność do naprawy się tak, że nie wpływa na komórki nowotworowe.

Radioterapia, jak często, co dzień jest, jak długo to potrwa?
Całkowita dawka promieniowania stosowana do “frakcji” na małe kawałki zwane raz dziennie, codziennie, od poniedziałku do piątku, przez kilka tygodni stosowanych. Normalnych tkankach w zakresie leczenia będzie traktowany przez resztę soboty i niedziele. Kilka dni zastosowanego leczenia zależy od celu terapii promieniowaniem lekarza. W niektórych przypadkach tylko jeden lub dwa dni w tygodniu leczenia może być stosowana, czasem więcej niż raz na dobę może być przepisany. Jedna sesja została podana w dawce i czas trwania leczenia zależy od zastosowanego urządzenia. Chociaż zaledwie kilka minut od terminu urządzenia do regulacji położenia leczenia może wydłużyć czas trochę.

Czy słyszę radioterapii i ból?
Nie ma bólu, nie można usłyszeć w trakcie radioterapii z powodu radioterapii. Czasami temperatura na leczone, ale nie jest to nieprzyjemne uczucie mrowienia mogą być odczuwalne. Leczenie ambulatoryjne w większości pacjenci przychodzą i odchodzą, przychodzą i odchodzą, sam zabieg się czuć wystarczająco dobre.

Uszkodzenia radiacyjne ludzie wokół mnie?
Leczenie to nie sprawi, że z pewnością radioaktywne ludzi wokół ciebie, krewni i dzieci nie zaszkodzi.

Jakie są skutki uboczne radioterapii?
Wpływa również na normalnych tkanek podczas obszarze radioterapii zwykle występującej 2-3 tygodni po rozpoczęciu leczenia, po leczeniu skutków ubocznych można zmniejszyć i utracone w 3-6 tygodnie. Te działania niepożądane są często traktowane w zaczerwienienie skóry, suchość, świąd, wypadanie włosów, osłabienie, zmęczenie, utrata apetytu, duszność, często pozostają w zakresie leczenia przełyku, trudności w połykaniu, ból gardła, pieczenie w przełyku, we krwi występuje w postaci upadku. Gdy skarga skonsultować się z lekarzem, nie należy stosować leku bez zalecenia lekarza.

Czy mogę pić alkoholu podczas leczenia palenia czy promieniowania?
Alkoholu i palenia nie powinny być stosowane podczas okresu leczenia. Oni zmniejszyć efekt leczenia, a także zwiększyć swoje objawy.

Body Stereotactic promieniowania w terapii raka płuc
(“Radioterapia ciała Stereotactic”-SBRT-“Stereotactic Ablative Radioterapia”-Sabr)

Bardzo duża ilość cienkich wiązek światła jest formą radioterapii stereotaktycznej skierowane do określonego przeznaczenia. Ogólnie ciała na różne sposoby, które w różnych płaszczyznach, nie są wzajemnie równoległe, dokładna wielkość docelową jest pomiędzy 7 i 13, za pomocą wiązki o dokładności, z jednej lub wielu sesji, (np. 1×30-34 Gy, 20 Gy, 3×15, 4×12-12, 5 Gy, 5×10 12 Gy), wysokiej dawki konforemne radioterapia jest metoda stosowania. Inny rozkład dawki promieniowania woluminów docelowych mniejszych niż 4 cm, technik szczególnie korzystne. “Ablative” nazywa tylko dać bardzo wysokie dawki większej skuteczności, to jest bardziej korzystne, ponieważ wielkość frakcji Radiobiologia jest wysoka. Leczenie wielu sesji leczenia wynosił od około 30 do 60 minut jest mniejsza niż całkowity czas leczenia jest krótki (konwencjonalne aplikacji, całkowity czas trwania leczenia wynosi od 30-35 dni z wyjątkiem weekendów), chemioterapia opóźnienia. Tuż tkanki docelowej, w normalnych tkankach pacjenta w trakcie leczenia jest szybkie wstrzymanie zmniejszenie dawki zapewniając, obrazowanie traktowano codziennie stanowiska sprawdzania wstępnego leczenia oddechowego kontrolę i dokładne określenie docelowego jest bardzo ważne. Aby zmniejszyć toksyczność konwencjonalnej trójwymiarowej objętości conformal docelowej radioterapii z dokładnością bardziej precyzyjne, mniejsze granice są ustalone.

Sposób leczenia opiera się na wczesnym etapie nie-drobnokomórkowego raka płuc chirurgii. Jednak operacja nie może być stosowane ze względu na choroby współistniejące lub chirurgii, terapii stereotaktycznej promieniowania ciała dla pacjentów, bez wzrostu skutków ubocznych i lokalnych stawek kontroli ponad 90% zostanie pobrany. Leczenie pierwotnego nowotworu u pacjentów z nawrotem nowotworu po operacji, a także niewielkiej liczby przerzutów (1-5 sztuk), a następnie chemioterapii lub chemioterapii u chorych pacjentów w stadium IV raka płuca odmówić chemioterapii w leczeniu nie dotyczy lub wykonalne.

Nie mogą być stosowane ze względu na operację u pacjentów ze współistniejącą chorobą i operacja może być stosowane do dziś osiągnąć obiecujące wyniki w leczeniu pacjentów z ciała stereotaktycznej promieniowania sposobie leczenia na podstawie badań klinicznych porównujących operacja trwa. Według wyników, które mają być uzyskane z tych badań, stereotaktycznej radioterapii ciała u pacjentów z wczesnym stadium operacji raka płuc będzie miało miejsce w przyszłości, być może.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s