Co jest rak płuc? Jak się leczyć?

Rak płuc powoduje śmierci, drugie miejsce na świecie, po choroby serca. U mężczyzn, forma raka, która zabija większość. Największym powodem tego braku zastosowania i narażenia na bierne palenie pokazywane. Życzę wszystkim zdrowych raka stylu życia.

 


Rak płuc Jak to się dzieje?

Jest spowodowane przez niekontrolowaną proliferacją nieprawidłowych komórek w płucach. Rak płuc jest często jedynym celem i zaczynają rozwijać płuco. Ale w tym samym czasie, może być więcej niż jedno centrum rozwoju. Komórki raka płuc, sąsiednie tkanki lub rozprzestrzeniają się na inne części ciała.

Jakie są czynniki, które powodują raka płuc?

80 do 90% przypadków raka płuc spowodowane są przez palenie. Im większa jest liczba wypalonych papierosów, a czas palenia, tym większe jest ryzyko wystąpienia raka płuc.

Paczka palacz dni od dwudziestu lat, ryzyko osoby, według osoby dwadzieścia razy-palaczy, palących i 24 razy większe niż 40 dni. Po opuszczeniu stale malejącą stopę raka płuc u osób niepalących, palacze mają pięć koniec roku jest zmniejszona o połowę. Rura, cygara, pali cygaro w ludzi, są bardziej narażone na ryzyko zachorowania na raka płuc niż osoby niepalące. On jest od dawna, ale niepalący, którzy zostali narażeni na bierne palenie zwiększa ryzyko raka płuc.

Naprawa hamulców azbestu, izolacja, przemysłu stoczniowego, takich jak ekspozycja na azbest zwiększa ryzyko raka płuc u pracowników w niektórych środowiskach pracy. Chociaż efekt palenia papierosów mniej niż zanieczyszczenia powietrza, zanieczyszczenie powietrza zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc.

Inne przyczyny blizny w płucach, takich jak gruźlica, choroby, która powoduje powstawanie być wydane, ekspozycja radonu do chorób związanych z paleniem płuc innych przed, leczonych na raka płuc zwiększa ryzyko raka płuc, z innych przyczyn.

Jakie są objawy raka płuc?

Objawy choroby, zazwyczaj nie występuje we wczesnym okresie. W związku z tym, w wielu przypadkach, w celu kontroli rentgenowskich klatki piersiowej konieczne do diagnozowania lub z jakiegokolwiek innego powodu. Objawy raka płuc, raka płuc, sam lub rozprzestrzeniania do odległych narządów może być ze względu na pewne substancje, takie jak hormony wydzielane przez komórki nowotworowe.

Jak diagnoza raka płuc jest?

Znaki, badanie fizykalne pacjenta przez lekarza jest zrobione, a liczba dochodzeń. Badania te obejmują obecność guza, lokalizacja, relacje z sąsiednich narządów, występowania typu, w celu dokonania oceny zasadności operacji jest wykonywana.

Diagnostic pracy-up z tych kontroli: Rak płuc płuc jest najczęściej używany w fazie diagnozowania. Rentgenowskie używane. Widoki na nieprawidłowym guza lub guza w płucach objawia. Tomografia komputerowa płuc, rak płuc, objawy związane mogą być bardziej wrażliwe na odsłaniając piersi X-ray technika obrazowania.

Trójwymiarowa oceny, przedstawiono w odniesieniu do unaczynienia guza i innych struktur. Tomografia komputerowa z mózgu pozwala na ocenę czy rozprzestrzenienia nowotworu do mózgu rezonans magnetyczny tomografii komputerowej użyto w polu magnetycznym jest podobna, ale zamiast obrazowania rentgenowskiego.

Aby uzyskać konkretne informacje na temat lokalizacji guza jest wymagane.

Pozytonowa Tomografia Emisyjna (PET, PET-CT) jest oparta na komórkach organizmu użycia cukru. Komórki nowotworowe w organizmie, co pozwala na wyświetlanie wszystkich radioaktywnych cukru.

Scyntygrafia kości scyntygrafii całego ciała jest najczęściej stosowane metody. Nowotwór rozprzestrzenił się na kości jest oceniany. Ocena cytologia plwociny z wydzieliny oskrzelowej pod mikroskopem zbadać komórki nowotworowe.

Biopsja

Usunięcie chorej próbki tkanki regionu pod mikroskopem w celu oceny. Biopsja próbki, docierając do płuc, klatki piersiowej, lub małe nacięcia chirurgicznego i może zostać pobrane poprzez bronchoskopii. Poprzez urządzenie zwane bronchoskopu Bronchoscopy opiera się na obserwacji, dróg oddechowych w płucach. Podczas tej operacji jest wykrywana zmiana wyglądu lub biopsji guza jest wykonane.

Mediastinoskopia

Obserwacja regionu nazywane śródpiersia między dwoma płuc, przy czym usunięcie węzłów chłonnych. W procesie tym, celem jest ocena komórek nowotworowych rozmieszczonych w węzłach chłonnych śródpiersia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s